Ustalarım burasının ne olduğu ya da ne amaçlı yapıldığı ? Nedir Bu ?

Taken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım burasını tesadüf gördüm .Dikkatimi çekti resimleyip size göstermek geldi içimden . Ne olabilir ki burası .
Biir de ben dün burda bir konu açmıştım son resimi aslında oraya yükleyecektim bulamadım onu buraya eklemek zorunda kaldım .Son resimdeki nedir taş mı el yapımı mı kafamı karıştıran nokta bu. bana yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
DSC_0726.jpg
değerli mezarın var
kılıç çok net çizilmiş
altnde resimler gözüküyor
temizleyip çekerseniz çok şey ortya çıkar.

Taken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize tesekkur ederim ,
Ustalarım son resimdeki taş hakkında lütfen bana yardımcı olurmusunuz .

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
DSC_0727.jpg
ok yönünde boşluk araştır.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
1.jpg

cubuk kullanıyorsan bu taştaki mimaraller seni yanıltır dikkat et taşın içindekisiyah pul şeklinde olanlar

22.jpg

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Buranın İşi bitmiş gibi görünüyor [MENTION=11956]ÖMER HATTAB[/MENTION] gösterdiği yerde ne var belli olmuyor ama doğru yön sizin ilk çektiğiniz arka tarafından gözüken kapalı bir alan var göremiyoruz ama görünene göre birazda ben çizim yaptım ufak oyuğun altında kesme taş var onu yoklarsın yolun düşünce.1121212.jpg​

Taken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burasını sizlerle paylaşma sebebim .tepenin içine devam eden kayalar orası yerin altında kalıyor .açıkta kalan kısımda ise geride kalan ne varsa artık orasını kapatmak için kapak yapılmış gibi ve arası açılmış resimlerde belli oluyor .Peki nasıl birşeydir bu ne yapmam gerekiyor .Kapak sa eğer taşlar çok büyük .
Birde ustalarım son resimde ki taş katmanına 6 mt derinlikte horosan gectik,elenmiş kum çok sert tabaka onuda gectik, bu görmüş oldugunuz katmana geldik .Nedir bu ? yani o resim farklı 3 resim farklı yerler

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
son resimdekini horasan olarak şüpeleniyorsanız kireç sökücü dökün kaparcık yapıyormu bakın balon balon kabarcıklar yaparsa horasandır

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
diğer kaya bana göre uğraşmaya değmez yakında yerleşim gözüküyor iyi bi cihazla hem taşın hemde yerleşimi gezin

aslan81

Moderatör
Moderatör
2NCİ FOTODA üstteki kaya ile alttaki kaya arasına horasan kullanılmış,2taşın ortasında yatay ince şerit gibi görünen yer horasan üstteki taş kaldırılsa altında boşluk olma ihtimali yüksek , tam solunda boşluk oluşmuş onun solundaki üçgen gibi parçalı yerde ve üstündeki toprak içindeki kayayada çubukla bakılsın arkası boşluk gibi,

Son düzenleme:

Taken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen aslan81 ustam gecerli bir tespit tesekkur ederim.
Komple siyah daire şeklinde bir kapama yapılmıs .O taşlar örülü orda .Ama çok büyük kayalar !
Peki nedir bu . Mezarmı yapılmış ?
Zemin altı mıdır ?
Yoksa o örülü kapağı uçurunca içeri giriş mi olur ?
Bu konuda ne yapmalıyım.

Ekli dosyalar

aslan81

Moderatör
Moderatör
basit bişey gibi ama kaldır hep beraber görelim ,giriş için kolay biryer olurdu oyüzden giriş olmadığı kesin gibi, mezar olması daha muhtemel ,kasa gibi kullanmak içinse kolay çekmece gibi yeri var olabilir önce kolayı araştır sonra zoru dene

Son düzenleme: