• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

ustalarım daha önce resimlerini atmıştımnet değil demiştiniz yardım

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim şu resimlere önce bir kendin bak bilgisayardan eğer sana gerçekten net geliyorsa ve forumdan 3 usta arkadaşta haklıdır derlerse inan ki göz dokturuna gidecem. İlk 1,2,3 ve 5 hariç hepsi çok kötü resimlerin. Selametle

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
oyyy oyyyyyyyyy hitiyarlık zor hangine benzerdin [MENTION=13886]toyalp[/MENTION]
:212::94::223::13::10::88: şaka bi yana

toyalp usta dogru der araziye cıkıp işaret arıyorsan az cok bu işlerden anlıyon demek işaretde açaba olmıyacak baktınmı adam ne yapmış demen gerekiyor

tigra

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
gözüm ağrıdı:)

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Bu arazide ola ki bir işaret buldunuz ve çalışmaya başladınız, aman dikkat edin bu kaya yapısı tortul. Bir çok taş ve kayanın birbirlerine doğal çimentoyla (görev yönünden anlaşılsın diye çimento dedim) birleşmesinden oluşmuş, çok sert yapıda olan kısmı da olacağı gibi sertliğine güvenip dayanımını yitirmiş kısımları da olacaktır mutlaka yanınızda baret bulunsun, sizin hayatınız herşeyden değerlidir...

AGHAEWA

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ortadaki kayanin üstünde bir kalp işaretive üçgen işareti var ayni zamanda o yuvarlak taşin hemen altindaki yerde de kalp işareti var yani doğallarmi demek istediniz jeolog ustam

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Gözlüklerim yanımda değil bende astigmat var resimler de astigmat olunca tam seçemedim işaret vs...

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@AGHAEWA
iyi formlar ustam

ustam, bana doğal geldi
ustalarda baksınlar

selametle

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Şimdi bizim forumdaki başlıca sıkıntılarımızdan biri de şu değerli ustam, biz burada değerli üyelerimizin açmış oldukları konularda resimleri masa üstüne indiriyoruz. Değişik bir çok programda inceliyoruz netleştirdiğimiz işaretleri özene bezene çizip ona göre yorum yapıyoruz. Lakin bununla kalmayıp konuyla ilgili bazı detaylı bilgi ve resimler istiyoruz. Konu sahibi değerli kardeşlerimiz araziye giderken bunları not alıp ustaların istedikleri bilgi ve resimler doğrultusunda araştırma yapıp resim çekeceklerine. Baştan sona yine kendilerince ya resimler çekiyorlar ya da bu konuda da olduğu gibi bir video çekip eve gelip Screenshot usulü ekran görüntüsü alıp yüklerken daha geniş kapsamlı istedikleri doğrultuda resim isteyen ustalar konuya bakıp gösterdikleri ilginin karşılığını alamayan ustalar konudan bezmiş oluyorlar. Bu konu sahibinin istediği beklentileri alamamasına sebep oluyor. Ben şahsen bu duruma üzülüyorum. Güzel bir konu ama kaynayıp gidiyor bu şekilde. Bakın sizin konunuz için daha önce neler olmuş en basit örnek; bak daha önceki konunuzdan yaptığım alıntı ve kendi yorumum.

S.A Bu resimdeki en büyük sıkıntılardan birincisi kayayı temizlememiş olman. Bu yüzden işaretler net ortaya çıkmamış. İkinci ise yukarıdan gelen suyu kaya içine girmesi şüpheye düşürüyor. Normalde hiç su almaması gerekir. Acaba zamanla çok mu aşınma yapmış demeden edemiyor insan. Lakin işaretleri temizleyip ortaya çıkarmanda fayda var. Kalp tehlike arz eder. Bu yüzden @BulursamKader25 üstadın her zaman dediği gibi bin düşünüp bir kere hareket etmek lazım. Bunun için de işaretleri ortaya çıkarmanda fayda var. Aksi takdirde tehlike arz etmekte. Ve tabii ki her zamanki sıkıntılardan biri olan resim yetersizliği bizleri çaresiz kılmakta. Ustaların talimatlarını ne eksik ne de fazla yerine getirmende can sağlığın açısından fayda arz etmektedir. Unutma canından değerli asla değildir. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 143675
Unutmadan eklemek istiyorum erkek silüetinin hemen sol tarafında düz yuvarlak traşlanmış bir kaya var işaretlemeyi unuttum. O kaya ve çevresini resimlersen iyi olur.