• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalarım doğal mı yoksa değil mi

Acemi3

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gezerken dikkatimi çekti. Kendimce yorumladım ama sizin görüşleriniz çok önemli.
Dere var aşağısında yaklasik 10mt uçurum şeklinde, hemen bir iki insanın yürüyebileceği yolun yukarısında kalıyor bir o kadar da yükseklik var burda. Resimleri ancak geriden bu şekilde çekebildim aşağısı uçurum olduğu için, fikirlerinizi almak isterim. Ordaki kayalar tuzaklı gibi geldi bana hem küçük yığma olarak yığılmış ve üsteki blok kayalarda düşecek pozisyonda gibi.Saygılar.

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Inşallah hayırlı olur ama fotoğraflama iyi değil karanlık bide fotoğraf çekerken yakın uzak sağ sol cekelim işaret var çektin bir kactane birazda geriden açılı çek sağdan soldan yardım almak istiyorsan ozaman ustalar gerekeni soler herkes kendince gördunu bildiğini

Acemi3

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 178058
Doğru tespit. ayrıca kare oyma altında 2 asa ya da makasa benzer bir işaret var onun doğal olup olmadığına da bakmalısın. yalnız buralarda çalışılmış gibi.
Ustam teşekkürler yorumunuz için. Yok ustam çalışma yok. Zaten ilk gezerken dikkatimi çeken normal kayaları bilirsiniz buranın 500mt.yukarısında bu kayalardan mevcut sanki taşınmış yığılmış gibi. Bu farklılık dikkatimi çektiği için eve dönerken fotolamistim. Evde bakarken iyice dikkatimi çektiği için paylaşmak ve sizlerin değerli görüşlerini almak istememdir. Selamlar.

Acemi3

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Inşallah hayırlı olur ama fotoğraflama iyi değil karanlık bide fotoğraf çekerken yakın uzak sağ sol cekelim işaret var çektin bir kactane birazda geriden açılı çek sağdan soldan yardım almak istiyorsan ozaman ustalar gerekeni soler herkes kendince gördunu bildiğini
Evet ustam haklısınız ama yerde pek musait değildi geriden fotolasam dereye uçarım birde yurume yolunda ve yerden yüksekte bir yer olduğu için fotolama imkanı kısıtlı olmuş. Dönüş esnasında dikkatimi çektiği için kısa bir gözlem le fotolamistim. Değerli görüşünüz için tesekkurler. Selamlar.

Acemi3

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ayrı bir konu daha açmak istemedim. Yukarıdaki isaretlerden ayrı hemen buranın yukarısında sağ ayak işareti diye yorumladığım bir yer daha var, dogrumudur acaba? Eger ayak işareti ise nasıl bir yol izlemeliyim. Dere yatağının hemen üstünde buyuk bir kayada.Teşekkürler.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
IMG-20180111-WA0022.jpg

Güzel eski bir mağara var işaretlediğim yerlere yakın bir noktadadır. Dikkatli inceleme ile bulunur . Rast gelsin.

Acemi3

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ayrı bir konu daha açmak istemedim. Yukarıdaki isaretlerden ayrı hemen buranın yukarısında sağ ayak işareti diye yorumladığım bir yer daha var, dogrumudur acaba? Eger ayak işareti ise nasıl bir yol izlemeliyim. Dere yatağının hemen üstünde buyuk bir kayada.Teşekkürler.

Ustalarım buna bir yorumunuz yok mu...

Acemi3

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sağol ustam. Zaten oraya çıkıp kısa bir gözlem yapmıştım üsteki kayalar ve hemen altındaki yigma mıcır tarzındaki kayalar dikkatimi çekti. Birbirine tutturulmuş en ufak hatada büyük kayalar yuvarlanacak biçimde yerleştirme söz konusu. En azından kafamda netlesiyor durum, tesekkurler. Selamlar.