• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalarım merdiven ve yanndaki balık mıdır?

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20171020-WA0008.jpg

IMG-20171020-WA0007.jpg

IMG-20171020-WA0006.jpg

IMG-20171020-WA0005.jpg

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustalarım. Bu yerımız karadenız bolgesınde orta ve dogu karadenız. Oncelıkle bu yerımız cok buyuk olmayan bır dere kenarın da dır. Gordugunuz agac. Cok yaslı ve bızım orada nadır gorulen bır agac cesıdıdır. Agacın koku gormus oldugunuz merdıven basamagını ıcınealmıs vazıyette hemen merdıvenın yanındakı tasın da uc kısmı balık yada fok kafasına benzetıyorum. O kafanın baktıgı yerın hdmen ıkı uc metre ılerısınde selale dokuluyor. Yerlesım yerıne yakın bır yer degıl bır ıkı kılometre uzakta yerlesım yerıne. Ancak 200 300 metre. Asagısında derının kenarında cok buyuk bır magara bulunmaktadır sonu nun nerde oladugunu bılen yokve 200metre asagıda ana yolun hemen yakınındada bır eskı degırmen vardır. Dıyecklerım bu kadar yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım.

manisa28

Engellendi
Değerli ustalarım. Bu yerımız karadenız bolgesınde orta ve dogu karadenız. Oncelıkle bu yerımız cok buyuk olmayan bır dere kenarın da dır. Gordugunuz agac. Cok yaslı ve bızım orada nadır gorulen bır agac cesıdıdır. Agacın koku gormus oldugunuz merdıven basamagını ıcınealmıs vazıyette hemen merdıvenın yanındakı tasın da uc kısmı balık yada fok kafasına benzetıyorum. O kafanın baktıgı yerın hdmen ıkı uc metre ılerısınde selale dokuluyor. Yerlesım yerıne yakın bır yer degıl bır ıkı kılometre uzakta yerlesım yerıne. Ancak 200 300 metre. Asagısında derının kenarında cok buyuk bır magara bulunmaktadır sonu nun nerde oladugunu bılen yokve 200metre asagıda ana yolun hemen yakınındada bır eskı degırmen vardır. Dıyecklerım bu kadar yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım.
Son resimdeki sol alttaki yerin resmini atsana karşıdan, bir kazana kadar altın olabilir. Boğanın su içmek için gelebileceği yere git sonra su içeceği yerden kafanı kaldır ileriye bak, orada. .......

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
[MENTION=17498]manisa28[/MENTION]
Kardasim, yazini biraz duzelttum.
Bu sitede ortak aranmaz, ortaklik kurulmaz, teklif edulmez. Site kurallarina terstir.

Ne kimseye ortaklik teklif edin,
Nede ozelden genelden gelen teklifleri kabul edin.

Ben sizi tanimiyorum, sizde beni.
Beraber is yapmaya kalksak benum size ne yapacagimi, veya sizin bana neler yapacaginizi kim bilir??? Bu tehlikeli bir istir. Bu nedenle uygun degildir, tasvip etmiyoruz.
Bilginize.
Hayirli Geceler.

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Henüz bi yorum gelmedi ustalarım lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Elimzde olan resimler bunlar uzun bi süre gidemiycem.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Muhammet2552
iyi formlar
hoş geldin

ustam, konu içerisindeki fotoğrafları ve yazıyı okuduğumuzda net bir gömü emaresi yok
benzetmellerden ibaret
şarlağın üst kısmını ve suyun döküldüğü yeri incele derim.

bahsettiğiniz yerde herhangi bir defin var ise bu medeniyet işi değil
eşkiya işi olabilir

selametle

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hoş buldum [MENTION=13767]ragıp[/MENTION] ustam değerli yorumunuz için teşekkür ederim

beyazzadam16

Super Moderator
Süper Moderatör
Suyun dibinde birşey aramak bana göre pek mantıklı değil.

Sakladigin şey, ileriki bir zaman da bulunup alman içindir. Suyun yanına sakladigin bir şeyi geri döndüğünde bulamayabilirsin. O yüzden bence zor bi ihtimal

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardaşım,

Balığın/Balonun 70 metre aşağısında veya yukarısında, gidince bir araştırma yapacaksın inşallah.
Rengi gri, muhtemel siyaha yakın, üzerinde 2 kişinin oturup balık tutacak kadar düzlüğü olan,
yaklaşık 4-6 ton ağırlığında derenin hemen kıyısında amma suya 3-4 metre uzak olan bir ana kaya arayacaksın.
Böyle bir kaya bulursan çubuk/cihazla değerli tespiti yapacaksın. Genelde kayanın gölgesinin düştüğü 70-100 cm de bir kapak taşı olur.
Onun altındakini alacan.
Bu taşı bulursan (varsa) hediyenide aldıktan sonra; taşı içine alacak şekilde manzara resimi çekeceksin.
Konuya oradan devam edeceğiz. Taş yoksa -bulamazsan- yapacak bir şey yok. Hayırlısı deyip yeni denizlere yelken açacaksın inşallah.

Kolay Gelsin.

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Suyun dibinde birşey aramak bana göre pek mantıklı değil.

Sakladigin şey, ileriki bir zaman da bulunup alman içindir. Suyun yanına sakladigin bir şeyi geri döndüğünde bulamayabilirsin. O yüzden bence zor bi ihtimal
Haklısın ustam mantıken dediğin gibi bizler bilmediğimz şeyleri sizlere sorark tecrübe kazanıyorz yorumn için de çok teşekkür ederm yanlız bizde şüphe uyandıran ağacın altındaki merdiven oldu

Muhammet2552

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam Allah sizler den razı olsun gidince ilk işim dediklerini uygulamak olacak