Ustalarım Yardım Edermisiniz ?

Madnet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar ekte resim mevcut ana kayanın altında girişi bulduk toprağı aldık girişin biraz önünde böyle bi tandıra benzeyen yapı bulduk 1 buçuk metre kazdık içini resime göre solda yumuşak yer tesbit ettk orasıda eşelendi cep gibi yumuşak toprak içi boş yalnız buranın üzerinden küp kurukları tandırın toprağının içindende kemik parçaları çıktı birde 50 kuruş büyüklüğünde tertemiz yuvarlak bir hafif kalın çanak malzemesinden bir yuvarlak para gibi parça çıktı fikriniz nedir

Ekli dosyalar

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
İşlem yaptığınız yerin tarihini ve medeniyetini araştırınız. Bölgede kimler yaşamış? Ana kaya demişiniz? Neye göre işleme başladınız?

Madnet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İşlem yaptığınız yerin tarihini ve medeniyetini araştırınız. Bölgede kimler yaşamış? Ana kaya demişiniz? Neye göre işleme başladınız?
bölgede bir çok medeniyet yaşamış devasa bir kayanın üzerindeki su oluğu diye tabir ettiğimiz bir işarete nazaran oluğun giriş yönüne doğru kayanın etrafındaki topraktan aşşağı indik sonra karşımıza kayanın altına doğru ufak bir boşluk çıktı boşluktaki toprağı komple temizledik içerisi odaya döndü girişin önündeki toprağı iyice tabana kadar alalım derken resimdeki tandır gibi olan yapıya ulaştık

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Değerli tespiti yapabildiniz mi ? Testlerinizde aldığınız veriler ne idi?

Madnet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
36464059_10156406320207645_7263941289937207296_n.jpg36465734_10156406320117645_6368953749938896896_n.jpg
ilk resim toprağın altında bulduğumuz ana kayadaki işaretler ikinci resimde alttaki yerden girdiğimizde karşılaştığımız manzara ha ağızna kadar toprak doluydu ikinci resimdeki eşelenmiş yerdeki toprağı çıkarırkende bu tandır gibi yere denk geldik [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] usta ?

Son düzenleme:

Madnet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli tespiti yapabildiniz mi ? Testlerinizde aldığınız veriler ne idi?
değere tesbite gerek duymadık hevesimiz tirilyonluk olmaktan ziyade böyle yerleri bulmak hani bi şeyler bulma hevesiyle başlamadık diyebilirim sorum şu daha fazla nereye ne yapabiliriz bu yerde işaretlerden anladığım bol mezarlı bir yer gibi en azında ilk çıkan kemikler kanıtlar nitelikteydi ama içerde ne gibi çalışma yapmak cihazsız makinasız çünkü altın maltın odaklı gitmiyoruz hiçde işin rengi değişsin istemiyoruz

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Ustam madem bir kazanım amaçlı uğraşmadınız ozaman ordan hevesinizi aldıysanız daha egzotik yerlere bakınız. Daha fazla Bi görselle karşılaşmazsınız orada selametle iyi gezmeler

Madnet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam madem bir kazanım amaçlı uğraşmadınız ozaman ordan hevesinizi aldıysanız daha egzotik yerlere bakınız. Daha fazla Bi görselle karşılaşmazsınız orada selametle iyi gezmeler
Kazanım amacı olunca mı destek sağlanıyor yani anlamadım ?

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Yok öyle bişey kimsede ima etmez. Ama takdir edersiniz. İnsanlar kıymet verip zaman ayırıp kafa yorup fikir veriyor.. sizdahada. nere bakiyim tek para çıktı deyimte işi turizm gezmesi deyince tuhaf algıladım.

Madnet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yok öyle bişey kimsede ima etmez. Ama takdir edersiniz. İnsanlar kıymet verip zaman ayırıp kafa yorup fikir veriyor.. sizdahada. nere bakiyim tek para çıktı deyimte işi turizm gezmesi deyince tuhaf algıladım.
tuhaf algılayacak bir şey yok kardeşim iş turizm gezmesi diye bir şey yazmadım tek para çıktıda yazmadım ( tekrar okursanız sevinirim amacımız altın maltın değil bir merak nasıl yapılar nasıl yaptılar içerisinde anlatıldığı gibi şeylermi var yoksa kemiklerden mi ibaret para çıktı yazmadım para benzeri temiz kesilmiş yuvarlık çanak rengi ve maddesinde para ebatında bir parça çıktı )
zaman ayırıp kafa yoruyor insanlar da bizde hobi yada heves yada araştırma diyelim saatlerce kazma kürek sallıyoruz sırf nedir bu nasıl bir şeydir tecrübe edelim diye takım elbiseleri çıkarıp buralara giriyoruz bakın mesela burayada tek tek yazıyorum bana gelen cevaplarla başkaları gelip direk araştırıp karşılaştığı şeyin cevabını bu konuda bulabilir nitekim daha önce önümüze koyulan sahte sikkeleri burada paylaşarak başkalarına da gitmesini engelledik bilgi sahibi olup aldanmasınlar diye şimdi burda ne var ne yok özellikle anlayan kişilerden bilgi alarak gün ışığına çıkarsak bunuda sunsak işte bu işretlerle bunları bulabilirsiniz diye fena mı olur ? ha birde şunu söyleyeyim derdi para pul servet olanların işini gücünü bırakıp define aramasındansa çalıştığı işin definesini bulmaya çalışsa daha çok kazanır hemde daha bereketli şekilde bu söylediklerimi yanlış anlamayasın ha kimileri bağına malzeme alır marangozluk yapar vakit öldürür kimileride marangoz hane açar ev geçindirir ona diyemezsinki sen niye bağda tahta yontuyosun yada diğerine sen niye tahta yontarak ev geçindiriyosun

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
işaret mezar diyor ama sanki kaya mezar ve kuyu mezar bir arada ilginç ???
tandırın içini boşaltmaya devam edin derim

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Mümkün olduğunca düşünerek ve net yorum yapmaya çalışırım diğer ustalarımın ışığında. Fakat vaktin olunca forumdaki gecmiş konulara Bi bak haklılığımı. anlarsın. Vatandaş. Bişey soruyor ustalar da sayfalarca fikirbeyanı ile yardımcı oluyor. Sona konuyu açan kişi toksatıcıyı oynayıp. Level kasmaya çalışan atarici gibi davranıyor benim zoruma gidiyor. asla yorumlarımda geri vites yapmadım. binkere düşünüp birkere yazarım. konuşurum. Acaba önyargılımı davrandım diye. Özürdiledim

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
değere tesbite gerek duymadık hevesimiz tirilyonluk olmaktan ziyade böyle yerleri bulmak hani bi şeyler bulma hevesiyle başlamadık diyebilirim sorum şu daha fazla nereye ne yapabiliriz bu yerde işaretlerden anladığım bol mezarlı bir yer gibi en azında ilk çıkan kemikler kanıtlar nitelikteydi ama içerde ne gibi çalışma yapmak cihazsız makinasız çünkü altın maltın odaklı gitmiyoruz hiçde işin rengi değişsin istemiyoruz
o halde devam ediniz. Tandırın bitim esnasından bir 50 cm daha ininiz. Kıymetli taşlar bulursanız ne ala. Bulamazsanız da en son bi selfi çekip olaysız dağılınız :))
bu arada bir haftasonu da bana uğrar mısınız ekip olarak? Çok heyecanlı noktalarım var :))
(tabi ki şaka yapıyorum, bulduğunuz taşları atmayınız, tandırların altında kıymetli taşlar çıkarılmıştır çoğu zaman)