• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalarım yardımcı olurmusunuz??

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4E3038BD-D8D7-41DA-AC57-3DB33C41614E.jpgUstalarım bunların hepsi bir arada yardımcı olurmusunuz nasıl bir yol izleyeceğim ve beni ne bekliyor oda mı mahsen mi bunu söylemek istedim392B90E6-2011-4062-8261-326B4B3D1D2D.jpeg489E9F7A-15EC-48CB-8C07-643E0556C22E.jpg05B041DD-7E10-4932-AF71-4202A31BF1DB.jpgbu oymalardan 5 adet mevcut hepsi farklı kayalarda

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kusura bakmayın ustalarım afınıza sığınarak çevre fotoğraflarını atamıyorum bir sebepten dolayı ustala km ek bilgi olarak kare oymaların bir tanesi açıldı oda yerine normal mezar çıktı o sebepten konu açma gereği duydum

Son düzenleme:

pusula17

Engellendi
Bunlarin ilk resmi zemin alti oda mezar sol ustte yon vermis o yonde 5 metreyi gecmez bendede var aynisi elindeki isaretlerin hepsi zemin altinin isaretleri cubukla bulursun tecrubedjr diger haclar ise orjinal yerinde degil o biraz zor ugrasmak acidindan.

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bunlarin ilk resmi zemin alti oda mezar sol ustte yon vermis o yonde 5 metreyi gecmez bendede var aynisi elindeki isaretlerin hepsi zemin altinin isaretleri cubukla bulursun tecrubedjr diger haclar ise orjinal yerinde degil o biraz zor ugrasmak acidindan.
ustam ilk resim bundan 4 saat önce açıldı ama oda değil normal mezar çıktı dediğiniz yönde sol üste o beni şaşırtı biraz normal mezar çıktı acaba yanlış yerim açıldı diye düşünüyordum ama dediğinize bakılırsa doğru ortalama oymata 15 metre uzaklıkta ve Haçlı taşın yeri yönü beli biz yerini değiştik bazı şeyleri burda paylaşmak istemediğimden yer değiştirip çekimi yapıldı

pusula17

Engellendi
ustam ilk resim bundan 4 saat önce açıldı ama oda değil normal mezar çıktı dediğiniz yönde sol üste o beni şaşırtı biraz normal mezar çıktı acaba yanlış yerim açıldı diye düşünüyordum ama dediğinize bakılırsa doğru ortalama oymata 15 metre uzaklıkta ve Haçlı taşın yeri yönü beli biz yerini değiştik bazı şeyleri burda paylaşmak istemediğimden yer değiştirip çekimi yapıldı
Haclar hakkinda yorum yapsam seni yaniltirim mezar siteli olabilir yada tasin etrsfinda birkaç mezarda diyor olabilir amma yer guzel isarerler hos dedigim gibi ettafta iyi bosluk ara

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kusura bakmayın ustalarım afınıza sığınarak çevre fotoğraflarını atamıyorum bir sebepten dolayı ustala km ek bilgi olarak kare oymaların bir tanesi açıldı oda yerine normal mezar çıktı o sebepten konu açma gereği duydum
Bazen ustaca hazırlanmış katlı mezarlar olur. İşlemden sonra bir mezar çıkar vazgeçip gidersin ama devamı vardır. Yani tespit için sağlam bi çubukçu ya da güzel bi yer altı cihazı gerek. Tabi mekanı görmeden anca bunu söyleyebilirim.

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@pusula17 Ustam haçlar mezarlık alandan doğrudur ve mezarların 5 tanesine yakını açıldı ama uğraşmaya değecek bir şeye rastlamadık çubuk konusuna gelince @Mal bulanırdır ustamın diğer bir konuda işaretlediği harabeler çekiyor bizi 200 metre uzaklıktan orada da 4-3 oda mevcut girişi su altında kalmış durumda o yüzden çubukla tespit imkansız bakırdan Prince aleminyumdan titanyuma bütün çubuklar oraya odaklı kalıyor çalışmıyor kısacası sanırım cincon kaynaklı çünkü alanımız eski yerleşim yeri ve ıssız bir yer

Son düzenleme:

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam o durumunda değerlendirdik mezardan sonra 30 cm daha inildi ama toprak çok sert ve hiç bir şey yok

a_g_x_14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kare veya dikdörtgen oda bariz mezar işaretidir.Bu işaretler işçiliği ve boyutlarıyla her ne kadar size oda mezarı anımsatsada yanılgıya düşersiniz [MENTION=18742]Keskingöz[/MENTION] ustamında belirttiği gibi bunu ancak çubuk yardımıyla anlayabilirsiniz oda mezar olup olmadığını.ve bunların 1 tanesinde emare olur düşüncesindeyim.diğerleri hem yanıltma ve aldatmak ve emareleri korumak adına boş mezarlardır.siz güzel bir çubuk ve güzel bir kullanıcıyla nokta atışı yaparsınız inşaallah

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Kaya içi mezar. İlk foto için çevresini açın temizleyin işaretin devamı nasıl bakalım

edirne22

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
sunu çukuru olabilir. etrafta mezarlar vardır.

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
sunuaklarımız ve mezarlarımız... hemen altında uzaklaşma

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam orada 2 mezar açıldı o biraz yuzumuzu guldurdu bakalım hayırlısı yorumlarınız içinde teşekkür ederim en kısa zamanda içi temizlenmiş halini atarım

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cevre resmi atamıyorsan ne diyek