• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalarım...

Satuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Uzun zaman sonra bir başlangiç yapalim dedik;
bu taşlar su kanali açmak için kazma kürekle 35 cm'de çikmiştir..
Iki ayni taş yüz üstü ( işaretli kisim ) yere sivri yönü kible yönüne bakmakta olup yanyana çikarilmiştir. Kiymetli forum kullanicilari ve ustalarimin fikir ve görüşlerini bekliyorum....

NOT; OYUKLARIN İÇERİSİ 3 ER CM GELMEKTE

received_301493297068097.jpeg

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Sayın [MENTION=11646]Satuk[/MENTION] kullanım amaçlı gibi geldi bana yapı alanı parçası olabilir.

Satuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sayın [MENTION=11646]Satuk[/MENTION] kullanım amaçlı gibi geldi bana yapı alanı parçası olabilir.
Ben az çok kendi düşüncemden ziyade forumda genel bir bilgi alış verişi yapmak istedim,
Sizinlede paylaşayım Bknz; oyma yuvarlağın içersinden yakınlaştırınca tünele doğru geçen bir çizgi var ve tünelin sonundada bir oda mevcut lakin oymanın olduğu nokta kapalı bir kuyu gibi gibi. Tabi bu benim kendi şahsi düşüncem amacım daha çok bilgi alışverişi yapmak mesela Yurtdışından bir Tane Arkeolog arkadaşımda Bu taş sabit değilse bu bir kalede getirilme demiştir lakin taş sabit yüz üstü bir sekilde çıkarılmıştır.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
taş.jpg

Ok istikametine doğru boşluk araştırması yapmanız yerinde olur..

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Sen bizlere çevre fotolarını at birde o şekilde yorumlayalım,
dediklerin tabiki de doğrudur, fakat burada da kaya seyyar ise kaale almayın geldiği yer önemlidir derler :D ,lakin dediğin gibiyse 35 cm yüzeysel bir derinlik, kaleden de gelmiş olabilir, yığmadan da, kullanım amaçlıda olabilir.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
received_301493297068097.jpeg
Yeşil Tek mezar Güneybatıya doğru boşluk ve zemin etüdü yapılmalı.
Mavi Tünel veya gizli geçit -Kırmızı ana mahzen yığma veya kuyudan geçiş noktası.Üç yer var.Sarı tarafta su yolu olmalı yada çeşme.Mezarı bulman en mantıklısı.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Taşın formuna bakarsak bir mezardan arta kalan parça diyebiliriz. dolayısyla üstündeki işaretler şuanda anlam ifade etmiyor. yıkılmış, dağıtılmış, taşınmış bir yapı malzemesi. burada zaman harcamak pek birşey kazandırmayacak kanaatindeyim. Rast gele.

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Yuvarlak oymanın çok düzgün oluşu hatların net durumu taşın sağ yüzünün belirli şekilde kesilmesi bir aparat altlığı görünümü vermiş.gömü amaçlı bir işaret olarak göremedim