ustalarımızın yorumlamaları dilegiyle.

maverick

Member
merhaba
eski yaşam alanı olan bir yerde belli bir süredir ugraşıyorum .cihaz değerli bilgisi verdiği için denemeye karar verdik .bayağı mesafe aldık .cıkan toprak katmanları ve malzemeler oldukça şaşırttı bizi. bununla ilgili paylaşacağım resimlerden yola çıkarak deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

maverick

Member
burası kurtuluş savaşı öncesinde kafkas rumları olarak bilinen bir toplumun yaşadığı bölge .sonradan dedelerimiz yerleşmiş. tapulu kendi yerimiz. yanında bir kilise varmış.ve kilise altında mahzen ve tünel olduğu söyleniyor. yunan kaynaklarında yaklaşık 1000 nüfus olan meşhur bir kilise ve okulu olan bir yermiş.araştırdım.
diğer resimleri paylaşayım.

maverick

Member
1 metre normal toprak tan sonra dolgu toprak çok kolay kazıldı .altında büyük kayalar düzenli olarak biribirini kitleyecek sekilde düzenli konmuş. büyük kaya ların hemen yanı daha küçük taşlarla yapılmış 2 m.civarı duvar örülmüş taşların hepsin de işçilik var. bu büyük kayaları çıkarınca kil katmanı yaklaşık 2 m.ve sıkıştırılmış kil çıkıyor.
yorumlarınız..

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Hangi cıhazın. Verilerine dayanarak çalışma başlattınız çok merak ediyorum kısacası neye dayanarak

blueverse

Bilgili Üye
önce bilgi,araştırma,işaret sonra iyi bir çubukçu sonra iyi bir cihaz sonra birdaha farklı iyi bir çubukçu bir daha farklı iyi bir cihaz en son bunlar toplanır mantıklı veriler oluşuyorsa ya allah bismillah

maverick

Member
cihaz benim değil bi arkadaşın .önce boşluk varmı diye bakıldı.4 metre zemin altı boşluk verdi. sonra değerli için bakıldı ve cihaz tepki verdi .bizde başladık. çubukla ben kendim baktım .ben elektrot çubuk yaptım .onlarla baktım. cihazın gösterdiği yeri çizdi.
cihazın markası plus 11 prometheus alan tarama .cihaz kalitelimi bilemem.

maverick

Member
Hangi cıhazın. Verilerine dayanarak çalışma başlattınız çok merak ediyorum kısacası neye dayanarak
cihaz benim değil bi arkadaşın .önce boşluk varmı diye bakıldı.4 metre zemin altı boşluk verdi. sonra değerli için bakıldı ve cihaz tepki verdi .bizde başladık. çubukla ben kendim baktım .ben elektrot çubuk yaptım .onlarla baktım. cihazın gösterdiği yeri çizdi.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Çubuk iş görüyor yalan yok mesele onun dilinden anlamak ama her çubuğun verdiği sinyale Emeğinizi harcamayın güzel bi görüntüleme cihazla teyit edin Benin’m düşüncem bu şekilde kolay gelsin.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Çubukla boşluğu buldunuz tamam, Peki ustam derinlik ölçtünüzmü çubukla. Birde çıkan topraktan biraz eleyip bakın bakalım birşeyler varmı. Rastgele

maverick

Member
merhaba .
alan tarama cihazı ve cubuk 4m civarı derinlik verdi bizde yaklaşık 4 m.ye indik .