Üstatlar Bu İşaretler Nedir Neyi Gösterir Yardım Bekliyorum ?

tvezirr

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Hepinize merhaba ustalar eski bir üyeyim üye ismim tvezir di yalnız mail adresimi felan unutunca yeniden hesap açmak zorunda kaldım şimdi gelelim konuya şu aşşağıdaki resimler de bulunan işaret nedir ?

Şimdi Farkı Açılardan Bir Çok Fotoğraf Çektim İlk Fotoğraf Daki İşaret Neyi Sembolize Ediyor ?:confused:

c295fe97-6776-4f2e-bf48-618cb4f98e68.jpg3e39d474-efeb-4c25-bf94-23acece3829c.jpga3424e3c-ebbc-437d-8079-6a4c389b685e.jpgadf504d4-2dfb-4fb0-b985-d9feecb14ceb.jpgb5286eee-7a11-4a62-b9c5-5d013438e48f.jpgc2a06f6f-10d0-4b92-b395-865015df2eca.jpgd0a1b5b8-6eff-4f8b-83cb-13f95a919fb5.jpgfe525b31-aa88-4b0e-819c-f7db418d1773.jpg

33173d6b-63fd-42d1-8df2-9addf08e7fe5.jpg

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Sembol olarak kastınız buysa ( V ) bu sembol değildir.Bir harftir, anlam itibari ile biraz geniştir örnek; "gizleme / vahiy" ,"güvenli tutturmak","yeni bir hayat","ruhumu tanrı korusun"

tvezirr

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Peki Bir işaretmidir herhangi bir malzemeye

tvezirr

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yani Kaynak Ustam Bu (V) Harfi Herhangi Bir yerin göstergesimidir Onu Anlamak İstiyorum
Sembol olarak kastınız buysa ( V ) bu sembol değildir.Bir harftir, anlam itibari ile biraz geniştir örnek; "gizleme / vahiy" ,"güvenli tutturmak","yeni bir hayat","ruhumu tanrı korusun"

ases24

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.açılmış olan kaya mezarlar bu işaretle aynı yerdemidir 2. burda dere olmalı ilk işaretin (V) işaretine benzesede (y) dir reimlerinde açılan mezarları çekmişin çevre resimlerin yok net deyillerEkli dosyayı görüntüle 238734Y işareti dere çatalını verebilir, Y nin tüm kolları eşit ise dere çatalının ortasındaki tepeye git eğer y nin bir kolu uzunsa çatal yapan derenin uzun koluna dogru gitmen gerekir burada anlaman gereken y derenin kroki-sidir ona göre çözüm üreteceksin. Ayrıca Y işareti Y değil V işareti olabilir çünkü v ler her tarafta saklanma özelliğine sahiptir burada kandırmaca olmaması için y işaretini v işareti gibi düşünerek çözüm üretmen gerekebilir. Diğer; Y işareti yaşam alanlarında bulunabilir burada hem kuyu hem dere hemde mezarlar vardır Diğer: y işareti yanında dere yok y nin bir konu uzunsa uzun kol tarafına git uzun olan kol yön verir. sayısal olarak y 400 anlamına gelir orta, orta yaşlar ortası gibi anlamlar çıkarılabilir.c295fe97-6776-4f2e-bf48-618cb4f98e68.jpg

Son düzenleme:

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
tvezirr....

Bunun tam karşısında ne var yada buna bakar iken sağ tarafında
c295fe97-6776-4f2e-bf48-618cb4f98e68.jpg

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Senin icin usenmedim cizdim

Guzelce disini cekmisler mekaanin...3.resimdeki kapama numunemi kalmis niye acmadiniz
Screenshot_20190324-224835_1.jpg

Screenshot_20190324-225014_1.jpg

Zemin altında yapılmış mahzen var diyor.

Yılan gözü ile mühürlemiş murç izi ile yön mesafe vermiş. Yalnız mahzenin işareti mühürün arkasına işlenmiş giriş önümde mekan arkamda diyor.

Rast gelsin inşallah.

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Deligin icinin fotografini da cektiniz diye umuyorum. Onu da paylasirmisiniz.

Son düzenleme:

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 238739

Ekli dosyayı görüntüle 238740

Zemin altında yapılmış mahzen var diyor.

Yılan gözü ile mühürlemiş murç izi ile yön mesafe vermiş. Yalnız mahzenin işareti mühürün arkasına işlenmiş giriş önümde mekan arkamda diyor.

Rast gelsin inşallah.
Abi saygilar eline saglik taa bu isaret O acilmis mekaani gistermiyirmu..konu sahibi acilmis yere girse gorsel olarak icini ve icerden disari dogru fotolasa.iyi olmazmiydi.3.resimdeki kayakapama bariz..bide O acilmis yerin tam arka tarafina bakilsa iyi olur cunku ilk odayi giren ikinci 3. Odayi bilmez hesap etmez cogu acilmis yer konularda tek oda gozukuyor.enaz yarisinin 2.3. Odalari vardir.millet atari oyunu saniyo bu isleri

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Abi saygilar eline saglik taa bu isaret O acilmis mekaani gistermiyirmu..konu sahibi acilmis yere girse gorsel olarak icini ve icerden disari dogru fotolasa.iyi olmazmiydi.3.resimdeki kayakapama bariz..bide O acilmis yerin tam arka tarafina bakilsa iyi olur cunku ilk odayi giren ikinci 3. Odayi bilmez hesap etmez cogu acilmis yer konularda tek oda gozukuyor.enaz yarisinin 2.3. Odalari vardir.millet atari oyunu saniyo bu isleri
Muhakkak bakıp emin olmak lazım illaki odalar geçiş lidir. Ama mahzen den eminmisin dersen ustam %100 eminim . Kaya mezarı işareti nerde diyeceksin muhtemelen hemen açılan kapının sağında solunda veya önünde zeminde işlenmiş tir. Neden mahzen nereden eminiz, kare dikdörtgen ve üçgen eğer Tam tur daire oymalar ile murc lanirsa misket büyüklüğünde yahut ceviz büyüklüğünde kesinlikle mezar odası dır. Lakin serçe parmaktan hallice kesi atılmış ise zemin altı kapalı mekanı simgeler mezar yok ise buda otomatik olarak mahzen sınıfı na girer . Ha kemik çıkar mı sağda solda atı lı olabilir. Neden kesi ler yontu lar önemlidir , bizde x katları - noksani + da artanı anlatıyor sa onlarda da murc yontu ve kesiler farklı anlam ifade ediyor. Üçgen kare dikdörtgen etrafına ve içine işlenen murc ve kesiler de, saymadım ama tahminim 20-25 civarı ağalar dan onaylı işaret vardir elimde çoğunu da karıştırırım kafa bulandı mı açar bakarım. Neden mühür dedim , 3-4 tane klasik damga vardır defin işlemi olan yerde işlemin bittiğini ve odayı kapattığı nı anlatır. Birde göz vardır takibi anlatır göz ile aynı anlamı taşıyan yalnız bir farkı anlamı olan baklava vardır. Eğer baklava kaya yüzeyinde göz gibi işlenmiş ise kafa hizasında anlamı gizlen di işlem bitti o seni görüyor , Senin görüşüne kapalı der. Buda otomatik olarak kayaya gider. Seni gören senin göremedim şey alanda olan kaya kapama yahut Horasan dır. Bir ara gitmeden belgeleri paylaşayım çoğu aklımda değil bu varyasyon da galiba 200 den fazla işaret var elimde. Ustaya saygılar . Herkese hayırlı akşamlar.

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Muhakkak bakıp emin olmak lazım illaki odalar geçiş lidir. Ama mahzen den eminmisin dersen ustam %100 eminim . Kaya mezarı işareti nerde diyeceksin muhtemelen hemen açılan kapının sağında solunda veya önünde zeminde işlenmiş tir. Neden mahzen nereden eminiz, kare dikdörtgen ve üçgen eğer Tam tur daire oymalar ile murc lanirsa misket büyüklüğünde yahut ceviz büyüklüğünde kesinlikle mezar odası dır. Lakin serçe parmaktan hallice kesi atılmış ise zemin altı kapalı mekanı simgeler mezar yok ise buda otomatik olarak mahzen sınıfı na girer . Ha kemik çıkar mı sağda solda atı lı olabilir. Neden kesi ler yontu lar önemlidir , bizde x katları - noksani + da artanı anlatıyor sa onlarda da murc yontu ve kesiler farklı anlam ifade ediyor. Üçgen kare dikdörtgen etrafına ve içine işlenen murc ve kesiler de, saymadım ama tahminim 20-25 civarı ağalar dan onaylı işaret vardir elimde çoğunu da karıştırırım kafa bulandı mı açar bakarım. Neden mühür dedim , 3-4 tane klasik damga vardır defin işlemi olan yerde işlemin bittiğini ve odayı kapattığı nı anlatır. Birde göz vardır takibi anlatır göz ile aynı anlamı taşıyan yalnız bir farkı anlamı olan baklava vardır. Eğer baklava kaya yüzeyinde göz gibi işlenmiş ise kafa hizasında anlamı gizlen di işlem bitti o seni görüyor , Senin görüşüne kapalı der. Buda otomatik olarak kayaya gider. Seni gören senin göremedim şey alanda olan kaya kapama yahut Horasan dır. Bir ara gitmeden belgeleri paylaşayım çoğu aklımda değil bu varyasyon da galiba 200 den fazla işaret var elimde. Ustaya saygılar . Herkese hayırlı akşamlar.
Ustam bilerek alinti yaptim gayet net ve verimli bu bilgileri herkesin girmesi benimsemesi lazim.cok sagolun....herzaman yaziyoz ummadik yerden 80 cm kare yerden elin oglu yeralti sehri yada cok odali kallavi mal olan mekanlar buluyor..coook dikkat etmeliyiz cook

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustam siz belgeleri başka başlık altında detaylı olarak paylaşın inşaallah daha verimli olur saygılar...