Üstatlar kaya deve olabilir mi?

Karacasan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstatlar merhaba,
Kaya bir tepenin yamacında. Deveye (kaplumbağa olabilir mi?) benzettiğim kayanın batısında eski yerleşim yeri vardı. fakat köy yeni yerine taşındı (tarihini bilinmiyoruz). Aynı şekilde güney tarafında MS 1.yüzyıla kadar geçmişi olan eski bir yerleşim yeri var. Orasıda şuanda kullanılmıyor köy yeni yerinde. Medeniyet olarak kimler gelip geçti bilemiyoruz. Güney batı tarafında yaklaşık 700-800m mesafede tepenin aşağısında vadide küçük bir dere akıyor. Bu kaya ve çevresi ile ilgili üstatlar fikirlerini söylerse sevinirim.

Ekli dosyalar

Araga

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili [MENTION=21059]Karacasan[/MENTION] hg.
Ben de deve ye benzettim.
Uzanmış yüküne bakıyor gibime geldi.
Hayırlı olsun.
Ustalar bakar ve daha sağlıklı yorumlar alacaksın.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Çevresinde yakınında boşluk alabilirsiniz. Mezar için ideal bir yer toprak ve bitki örtüsüne bakarak. Üzerinde oyma ve üçgen var.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Mezarlık.
Boşluk bakın, tünel bakın.
Güzel odalar vardır.
Garibanlar da vardır, onlarla vakit kaybetmeyin.
Odalara yoğunlaşın.
Deveye benzese de deve değil.
Epey yıpranmış kayalar, bazı yerleri de kurcalamışlar.

Karacasan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Karacasan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kaybolan işaret

Merhaba üstadlar,

Daha önce fikrinizi aldığım bu konu için bir sorum olacak. Hafta sonu tekrar gittiğimde resimde gösterdiğim işaret yerinde yoktu kaybolmuş. Üzerinde olduğu kaya, kaya üzerindeki görünen her şey duruyor etraftaki bitkiler yanındaki kayalar hepsi yerinde fakat işaret yoktu. Bunu ne gibi bir anlamı vardır? Böyle bir şey daha önce hiç okumadım bilgimde yok tecrübeli de değilim siz değerli üstadlara danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Karacasan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] [MENTION=12713]Turko[/MENTION] [MENTION=8616]tatar26[/MENTION] [MENTION=1106]mavikorku[/MENTION] üstatlarım bilginiz tecrübeniz varmıdır acaba?

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yakından fotosu.

001.jpg

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Burada daha önce işlem yapılmış önünde ve yanında devenin sanırım sonuca ulaşılamamış. Üçgen işaretini kırmışlar mı yok derken anlayamadım? Kırdıysalar çoban işidir tahiminimce. Sonuç olarak çevresinde kazı yapmışlar bulsalar bırakıp giderler kapatmaz tahminim. Doğru yerde araştırılmış ama tekrar bakılması gerek;

Karacasan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burada daha önce işlem yapılmış önünde ve yanında devenin sanırım sonuca ulaşılamamış. Üçgen işaretini kırmışlar mı yok derken anlayamadım? Kırdıysalar çoban işidir tahiminimce. Sonuç olarak çevresinde kazı yapmışlar bulsalar bırakıp giderler kapatmaz tahminim. Doğru yerde araştırılmış ama tekrar bakılması gerek;

[MENTION=1106]mavikorku[/MENTION] üstadım işaretin olduğu kayada kırılma falan yok kaya duruyor. Sizinde daire içine aldığınız işaretin o kayanın üzerinde olmadığını düşünün. Telefonumdan resimlere bakıyorum önümde duran kayaya çevresine bakıyorum, her şey yerli yerinde sadece işaret yerinde yok. Telefonumda resimler olmasa elimle işarete dokunmamış olsam, göz yanılması yada yanlış yere bakıyorum diye düşüneceğim. 40 kere baktım işaret yerinde yok. Anlam veremediğim nokta burası. Bunun bir açıklaması varmı acaba?

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Allah Allah çok garip! Tılsım felan mı o konuları çok bilemem. Taş yerinde ama iaşret yok diyorsun? İşaretin tam olduğu yer nasıl düz mü kaya gibi mi fotosu yok mu son halinin?

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
WA0002.jpg

Buralar bakılmaya değer. Rast gelsin.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kayanın çevresinde boşluk ve değerli bakWA0004.jpg

Karacasan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
WA00123.jpg [MENTION=1106]mavikorku[/MENTION] [MENTION=16835]bozoklu[/MENTION] [MENTION=12713]Turko[/MENTION] üstadlarım bölge kayalık yuvarlak bir kaya (top büyüklüğünde) resimde görüldüğü gibi üstteki üçgen gibi karartı altta asıl üçgen var. Fakat alttaki üçgen dün baktığımda yerinde yoktu. üstteki karartı duruyor alttaki üçgen yok. kayada herhangi bir kırılma tahrip edilme yontulma yok. Bi akıl erdiremedim.
[MENTION=16835]bozoklu[/MENTION] üstadım işaretlediğin kayanın üzerinde tepecik var. Sanırım mezar. Üstten girmeye çalışmışlar olmamış. Batıdan girmeye çalışmışlar (kayanın olduğu taraf) yada giriş kayanın arkasında diye düşünüp o kayanın yarısını patlatmışlar öylecede bırakmışlar.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Karacasan; @[URL="https://definesohbeti.com/member.php?u=16835"' Alıntı:
bozoklu[/URL] üstadım işaretlediğin kayanın üzerinde tepecik var. Sanırım mezar. Üstten girmeye çalışmışlar olmamış. Batıdan girmeye çalışmışlar (kayanın olduğu taraf) yada giriş kayanın arkasında diye düşünüp o kayanın yarısını patlatmışlar öylecede bırakmışlar.
çubuk kullanıyorsan odayı bul, kullanmıyorsan öğren yada kullanan birinden yardım al.