Uyanik Olunuz...!!!

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamun Aleykum.

Bir hatirami paylasmak istedim:
20 yil kadar onceydi sanirim.
İnspeak adli bir chat odasinda
Dini konularin islendigi bir sohbet odamiz vardi. O zaman goruntu yoktu sadece ses vardi. Oda sakinleri muhakkak erkek ismi ile giris yapiyordu. Bayan ismi ile girise musade edilmiyordu. Odanin kurallari coktu.
Nikin yaninda bir el isareti vardi. Oraya basti mi mikrofon istendigi ifade edilirdi. Sohbet yapmak isteyen, kaside ilahi dinletmek isteyen el kaldirirdi. Bayanlar kesinlikle sohbet etmezdi. Biz kim bayan kim erkek bilmezdik.

Aradan 6-7 ay gecince bir hadise aciga cikti. Cok guzel sohbet eden bir arkadas vardi. Bu kimin bayan oldugunu tahmin edermis. Birisini kafalamis. O gunun parasi ile bir bayandan 3.000 lira kadar borc adi altinda 1 ay sonra oderim diyerek para koparmayi becermis. Vade dolunca ortadan kaybolmus. O bayan meseleyi anlamis amma ati alan uskudara gecmis zaten.

Kardaslarim,
Sahtekarlarin DİLİ TATLİ olur, İKNA KABİLİYETİ FAZLA olur. ADAM KULLANMAYİ iyi becerirler. Her sektorun sahtekari muhakkak olur.
Bizim sektorde daha da fazla olur.
Bu yuzden uyanik olmak mecburiyetindeyiz ve akilli olacagiz.
Ve unutmayacagiz; Sahtekarin muhakkak YANCİLARİ olur. Yancisi olmayan ise bazilarini yanci secer ve uzerinden ilerler. Yanci secilen bunun farkinda bile olmayabilir.

Size az gorunen para, bir baskasina cok olabilir. Sizin ne olacak deyip begenmediginiz miktar onun gecim kaynagi olabilir.

Hic unutmuyorum;
Liseyi ben yatili okudum.
Ders aralarinda wc.de sigara icerdik.
Bir gun baktim Ali isminde rahmetli olan bir kardasimiz vardi. Kapilari calip kapinin alt boslugundan ates istiyor, uzatilan sigaradan birer firt cekip geri veriyordu. Her bolumden ates isteyerek boyle yapti. Bunu desifre ettim. Sonra uzuldum, dedim belki parasi yoktur. Ustune dusunce parasinin oldugunu ve bunu aliskanlik yaptigini ogrendim.
Bu da cakalligin baska bir versiyonuydu. :))

Her zaman heryerde suistimalci olur.
Bunun gostergesi paradir.
Paranin girdigi islemlerden uzak durmak akilli adamlarin isidir. Kimse benden para istemez. Zira ben borc vermem, sadece kardaslarim haric. Herkes gidip kardaslarindan alsin, ben niye vereyim ki..?

Uyanik olun,
Uyanik olalim.
Bilinmeyen as
Ya karin agritir yada baş derler...
Dogrudur.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Sektör maalesef tokatlamaya müsait bir sektör, suistimalcileri elimizden geldiğince burada deşifre etmeye çalışıyoruz, etmeye devam edilecekte Insallah.
Fakat siz hobidas arkadaslarimizdan da uyanık olmanızı rica ediyoruz, yanınızdaki yol arkadaşınıza çok dikkat edin, gelin burayı açalım şöyle edelim böyle edelim diyen herkeze biyat etmeyin, karsimizdakini ölçüp tarttiktan sonra hareket edelim.
Hocası, üfürükçüsü, cubukcusu, dalkavuğu ne ararsan var sektörde.
Aman dikkatli olalım günün sonunda üzülmeyelim
@BulursamKader25 ustamin verdiği örnekler yenilir yutulur cinsten değil, kendisine teşekkür ediyorum tekrardan bizleri aydınlatıp dürttüğü için, saygılarımı sunuyorum.

odin

Editör
turkiyede sahtekarlik neredeyse meslek haline gelmis. ben uyanigim demeyin bir boslugunuza gelir ne oldugunu anlamazsiniz.

Ben hem lise sondayken cocugun birine 1 milyon (yanlis hatirlamiyorsam o zamanki en buyuk banknottu) hemde unideyken kizin birine 20milyon parami kaptirdim. Genclik iste, herkesi kendimiz gibi iyi niyetli durust gorursek vururlar elimize alirlar ekmegimizi boyle :LOL:

iyiki fakirmisizde liste uzayip gitmemis ??