uydu resimleri programı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

may77

Moderatör
Moderatör
@timur964 @dadas_25 ve diğer konu hakkında bilgi sahibi üstatlar malum programdan koordinatları girip işlem yapktım bu şekiller çıktı.6-7 yerin karma resimleri . yalnız çıkan resimlerin sağ ve solundaki rakamları koordinat olarak haritaya yazıyorum baktığım yer çıkmıyor.intenetsiz çalışma yapıyorum.internet şartmı koordinatları kendim giriyorum kayıtlı hepsi.yoksa internetsiz yaptığım işlem doğrumu.doğruluk testi için bilinen mezarları taradım şekiller doğru . resimler mezar , kalıntı, işaretli yerler olarak tarandı.ayrıca koordinatlar da rota çiz ve izlek kopyalanınca excelde (örnek 40 20.1223) olarak çıkıyor sonradan excelle 40.201223 olarak değiştiriyorum.doğru mevkimi buluyor yoksa girdiğim yermi başka biryermi tarıyor.birde aynı yeri 5 -10 kaydırarak tarıyorum farklı şekilde verebiliyor.birde bulduğu boşluk yada dikkate değer yerini yerin tam nokta koordinatı nasıl bulabilirim.saygılarımla

Son düzenleme:

may77

Moderatör
Moderatör
saygılarımla

fotoğraflar karışık yerlere ait bu nedenle fotoğraflara yorum değil (yormak istemem) işlemlere yorum ve bilgi almak istiyorum,ayrıca renklerin anlamlarını nereden bulabilirim . videodan yaparak çalıştım. tüm işlemler aynı.çok enterasan gözünüze çarpan bi yer varsa yorumda alabilirim :) saygılarımla

Son düzenleme:

timur964

konularim
ben bu seviyeye bile getiremedim :) eksikler var ama ne dersen cevabı bende değil dadaşıma muracat et :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
may77 ustam ne işlem yaptın exel deki formul nedir bilmediğim için ne desem yalan olur. İllaki bir hata var ama hatanın nerede olduğu bu şekilde anlaşılamaz.

may77

Moderatör
Moderatör
tşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...