Edit

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 270500

Burası bır ev Sarı yuvarlak cızdıgım yer toprak Altından Cıkan normal Bır buyuk tas uzerınde Haclar olan yer Ve Kuyu var burda Agzı kapatılmıs baya Eskı klise oldugunu dusunuyorum . Kuyunun agzını Ben cıkarmadım Uydunun Z degerlerı cıkarttı Reng skalsıda Burda onemlı @jeolog Ustam :) Destek verırsenız Buyuk Isler yaparız Burda Calısma onemlı . Hac olan tasıda Bulursam atarım . Tesekurler.saygılar.
Şimdi bu görsele bakıyorsun uydudan alınan veri diyiyorsun dikine çektiğin 2 boyutlu resimde kuyuyu yatay görüyorsun. Helal olsun sen yakında evin dışardan duvarın resimini çekip içerisinide görebilirsin. Bence burada harcanıyorsun boşuna insanlara resimleri paylaşma git direk müze müdürüyle anlaş resmi izin al sonrada çıkanı kırışıp birşey çıkmadı dersiniz gül gibi geçinip gidersiniz. Ama sakın bu görsellerle gitme yoksa yanlış anlaşılırsın.

Siva

Bilgili Üye
Şimdi bu görsele bakıyorsun uydudan alınan veri diyiyorsun dikine çektiğin 2 boyutlu resimde kuyuyu yatay görüyorsun. Helal olsun sen yakında evin dışardan duvarın resimini çekip içerisinide görebilirsin. Bence burada harcanıyorsun boşuna insanlara resimleri paylaşma git direk müze müdürüyle anlaş resmi izin al sonrada çıkanı kırışıp birşey çıkmadı dersiniz gül gibi geçinip gidersiniz. Ama sakın bu görsellerle gitme yoksa yanlış anlaşılırsın.
Bende Yontem cok . Bır sey paylasmıssam ıspatlıdır . Uydu meretının verdıgını Surferde goremessın karanlıgın arkasındadır o karanlıgı acıp gormek bazen sans bazende Nazende . Bu uyduyu ıyı bılmen lazım Neden bu kadar Inancını kaybetmıssın Senın vıdeolarına bakıyordum bır aralar)) Saka bı yana Ben bu ıste tek para bıle cıkarmadım Nasıp olursa basarmak ıstıyorum . Siva konusuyosa Bır Bıldıgı vardır. Istıyen İnanır İstiyen Kadir İnanır. Basarılar Dadas ustam..

Servet kurtuluş

Aktif Üye
Bende Yontem cok . Bır sey paylasmıssam ıspatlıdır . Uydu meretının verdıgını Surferde goremessın karanlıgın arkasındadır o karanlıgı acıp gormek bazen sans bazende Nazende . Bu uyduyu ıyı bılmen lazım Neden bu kadar Inancını kaybetmıssın Senın vıdeolarına bakıyordum bır aralar)) Saka bı yana Ben bu ıste tek para bıle cıkarmadım Nasıp olursa basarmak ıstıyorum . Siva konusuyosa Bır Bıldıgı vardır. Istıyen İnanır İstiyen Kadir İnanır. Basarılar Dadas ustam..
Selamün aleyküm ben araştırıyorum araştırmacıyım halada araştırırım sitede değerli mantıklı yorumları okuyorum öyle dolaşıp duruyom kendi kendime dikkatimi tek birşey çekti sen ne kullanıyon ben yıllarca kafa yaşadım senin gibi kafa yaşayamadım daha önce yeni bir madde falan mi cıktı aceba bayadır takılmıyom kendini ne güzel övüyon sen öyle.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yalnız benim farkım insanlar para verip yerlerini kaptırmasınlar ve kendileri gerçekte böyle birşey varmı yokmu öğrensinler diye idi. Fakat bazıları boyut atlayıp içerdeki gazın türünü bile tespit ettiklerini söyeyince bu sektörde ne kadar sahtekar varsa gördüğü ispatlı olarak ifşa ettim. Ama hala bi yerlerden çıkıp insanlara bir programa rastgele veriler girip yerin altındaki herşeyi görüyorum diyenleri görünce kendimi tutamıyorum olaya bilgim dahilinde katılıyorum.

Öncelikle bu işle uğraşmak istiyorsan önce kulandığın programın asıl amacını bilmen gerekir. İçeriğindeki menülere girmiyorum bile. Bu program gerçek verilerle grafikler oluşturur. Koordinat ve yükseklik girdiğinde sana o noktanın altındaki verileri vereceğini sanmak büyük hatadır. Bu kadar basit olsaydı hiçbir firma servetler harcayıp işlerini geliştirmek için büyük uydulardaki verileri almaya uğraşmaz senin gibi bir defineciye 5-10 kuruş verip işlerini hallederdi. Bu firmaların sahipleride bu kadar aptal olmadığına göre ve seninle de iş yapmadıklarına göre demekki senin yanıldığın birçok konu olduğunu düşünüyorlar.

Bu arada uydudan yeraltı kaynaklarını görmek mümkündür ama kaynak olarak ve sadece uydu ile değil yeryüzünde de devasa cihazlar kullanarak aldığı gerçek verileri birleştirmek kaydıyla yapıyorlar. Tabi uydu kısmı sadece yeryüzünden alınan verilerin konumu işaretlemek amacıyla yapılıyor. Hal böyle olunca baktıkları 3 teneke (ham 2.1 ton sikke olarak 700 kg civarı) malzeme olmuyor. Örneğin yüzeye yakın devasa kömür, oltu taşı vb maden rezervleri oluyor. Burdan anladığımız şey toprak altından koordinat girerek veri alamadığımızmış. Böyle bir durum söz konusu olsaymış bu işi servetler harcamadan ilk yapacak kişiler büyük maden şirketleri olurmuş.

Lee

Aktif Üye
bu resim olayı bir hamike bayan düşünün fotoğrafını aldınız . Evdeki bilgisayara atıp surfer a yuklediniz erkek mi kız mı ? elini , kolunu bacağını vs... görmek mümkün mü mantıken :) ?? aynı şey fotodan yerin altına bakıyor mümkün mü ? :))

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu resim olayı bir hamike bayan düşünün fotoğrafını aldınız . Evdeki bilgisayara atıp surfer a yuklediniz erkek mi kız mı ? elini , kolunu bacağını vs... görmek mümkün mü mantıken :) ?? aynı şey fotodan yerin altına bakıyor mümkün mü ? :))
Şimdi ilim sahibi alim bir zat isen ve tabi kadında en az 1 aylık hamile ise mümkün ama ben resmi pc de inceleyecem ileri düzey surfer kullanıyorum dersen mümkün değil. Ama sen ne olur ne olmaz bana kadının koordinatlarını ve cep numarasını ver hiçbirşey olmadı arayıp sorarım :D

Lee

Aktif Üye
Şimdi ilim sahibi alim bir zat isen ve tabi kadında en az 1 aylık hamile ise mümkün ama ben resmi pc de inceleyecem ileri düzey surfer kullanıyorum dersen mümkün değil. Ama sen ne olur ne olmaz bana kadının koordinatlarını ve cep numarasını ver hiçbirşey olmadı arayıp sorarım :D
ilim sahibi insan o da bir soru işareti , bana denk gelmedi , denk gelen varsa hikayeyi dinleyebilirim .1 ay hamile birinin kese zaten yeni oluşuyor . Tıpta imkansız . 3 ay iken tahmin edip 4 üncü ayda net belli oluyor cinsiyeti.sende sallasan kafadan %50 şansın var kız veya erkek . ilim sahibi 100 kişi de 100 yaparmı muamma , duymadım .