uydudan bakılmıştı..

sandalci14

Operatör
arkadaşlar bu hafta sonu daha evvelden bahsettiğim yere gidip keşif yapmaya çalıştım başka yerlerede uğradığım için telefonumun şarjı bitti çok resim çekemedim.hatta kullandığım eski telefonum var ondan bikaç resim çektim ondanda çeklenleri önce küçük hafıza kartına ondan kart okuyucuya ondanda usb bilgisayara yüklemek gerekiyor ara elemanları bulabilirsem yüklerim inşallah neyse konuyu fazla uzatmadan keşiften bahsedeyim.şimdi teslaburada ustanın enerji baktığı yerlerde 3 noktanın daha keşfini yapabildim. kırmızı yuvarlaklardan 1 nolu alanda yolun kenarında çamlık alanla yolun arasında tam yuvarlağın olduğu alanda pirinç çubukla boşluk tespit ettim.ağaçların dışınta tekbir çam var onun yanında,yerde sabit bir kaya var ancak hiçbir işaret yok onun önünde bir noktada boşluk verdi boşluk verdiği alanda 1mye 1metre toprak simsiyah kömür gibi tozlu. oradan 3 nolu bölgeye geçtim orası dahada ilginç,orda yığma bir tepe var tepenin üst noktasında zeminde 1.5 mtre eninde yerde sabit bir kaya var kayanın üstü düz 35.40 cm uzunluğunda 2 cm kadar eninde bir kanal var bu kanalın bitimi kayanın sıfır noktasını 1mtre kadar kazmışlar dolgu toprak olduğu belli ancak sanırım bişey bulamamışlar. başka bir şüphede o tepenin sonradan hafriyat vs amaçlı yapay olduğu,onu bilmiyorum. neyse 2 no ya geldim ordada değişik blok yayalar var.birinin üzerine oturdum karşı tarafta mantar şeklinde kayalar gözüküyor .(ha bu arada 3 nolu alanı gezerken otların arasında köpekler yatıyormuş 8-10 tane,beni görünce birden irkildiler havlamaya filan başladılar bende eski telefonumdan resim çekiyordum hiç bozuntuya vermedim allahtan saldırmadılar etraf sakin çünkü.o yüzden orda fazla kalamadım 2 nolu alana indim.)
velhasıl buralarda görsellenecek yer çok fakat ben akşamüstüne kaldım.hazırlıklı ve erken gidilse çok görsel çıkar.varsa ankaralı arkadaşlar cihazı olan burayı bir araştıralım derim.hayırlı pazarlar.

(not daha evvel gezmiştim resim olmadığından ayrı konu açtım)
https://definesohbeti.com/fotografli-define-isaretlerinize-yorumlar/58616-sakulle-bakilan-yer.html

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Şüpheli noktalar 1 ve 3 konumları müsait gibi görünmekte rast gele inş:)

sandalci14

Operatör
Şüpheli noktalar 1 ve 3 konumları müsait gibi görünmekte rast gele inş:)
teşekkürler inşlah cihaz desteği bulabilirsem araştıracağım. bu alanlar boşuna kurcalanmamıştır diye düşünüyorum.ama kanalın bitimini boşuna kazmışlar bence,kanal yandı mesafe ve yön vermiş,30 adım ilersinde tepenin bitimi tarafında yığma üstünde daha küçük yığma var.

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
sondaki kazılmış fotolar 3 nolu alandan.sonradakilerde onun altındaki kırmızı yuvarlak olan yerin civarı.

Son düzenleme: