Uyuyan bebek

Emekçi

Yeni Üye
Günaydın arkadaşlar...bi arkadaşımın köyünde kaya da uyuyan bebek çizimi varmış gidelim resmini çekelim diyor köyü uzak biraz orta karadeniz mevkisi sayilir gitmeye deger mi diye önce sizden akıl alayım dedim sizin değerli yorumlarinizi göre hareket edeceğim...
şimdiden teşekkürler vereceğiniz bilgiler için...

D

deniz_efe

Misafir
Sonu -miş lerle biten bu tip anlatımlardan dolayı gittiğim yerlerin hemen hepsinden
kızgınlıkla döndüğümü bilirim.
Devir teknoloji devri, herkeste cep telefonu, tamamında da kamera var.
Çekseymiş ya tek kare de olsa bir fotoğraf.
Yine de sen bilirsin.

fatsali

Member
Sonu -miş lerle biten bu tip anlatımlardan dolayı gittiğim yerlerin hemen hepsinden
Yine de sen bilirsin.
deniz_efe çok haklı....

Emekçi

Yeni Üye
Yine de sen bilirsin.
Ustam haklısınız sonuna kadar ben sadece gitmeden önce kısa bir bilgi alayım belki söylersiniz uyuyan çocuğun baktığı tarafa yönlen vb. Şeyler gibi..gidince bi taşla iki kuş vurayım dedim..uzak bi yer daha önce gittiğim ekibim normal mezar k....k için gitmiştik.. şimdide böyle birşey olduğunu söyledi.. köydeki arkadaşımız hani büyük ihtimalle en kötü sonuç arkadaşımız benzetmiş olur..akıllı telefon kullanmıyor maalesef, bu yüzden gitmeden sizden böyle bi tecrübeniz oldumu diye bilgi alayım dedim..biraz google amcaya sordum ama hiç bi bilgi bulamadım!

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
Madem kesin gitmeye kara verdiniz;
bebek ya da başka bir şey her ne olursa olsun yapılışında işçilik var mı yoksa doğal mı
bunu kesin olarak ayırt etmelisin.
Kataloglarda geçmesi şart değil, yapılmış olan standart dışı tüm işaretlerde çağrışım aramak lazım.
Bebek eşkıya işareti de olabilir.
Bebek varsa beşik aranabilir, bebek varsa annesi aranabilir.
Bulunduğu kaya yapısını iyi inceleyin, küçük kasa vb. bakın.
70 metreye kadar olan çevresini iyi inceleyin ve ortama aykırı olan durumları gözleyin.
Fotoğraflama konusuna değinmiyorum, sanırım bu konuda tecrübelisinizdir.
Kolay gelsin ...

Emekçi

Yeni Üye
Tamam dır ustam söylediklerinizi not aldım egerki arkadasimin söylediği gibi kayda değer bi isaretse fotoğraflı bölüme konuyu acarim çok sağolun...mümkünse ekleme yapmak ısteyen veyahut farklı görüş belirtmek ısteyen ustalardan da görüş bekliyorum yada benzer bi tecrübe yaşayan ustalar varsa onlardan da bilgi alsak harika olur bölge orta karadeniz kastamonu civarlari yani tarihi güzel bir bölge...