Voyvoda volçan

İndiana jones

Editör
Eşkiya başının tam yedi ismi vardır. Bunlar:
1-Timoryani
2-Pop Martin
3-Voyvoda Volçan
4-Kapı kaya
5-Kurt kaya
6-Kudret Kaya
7-Çatal kaya. Üstatlar bu isimlerin türçe çevirisini bilen varsa yazarsa iyi olur volçan demişya benim parami dailer vede çobanlar bulur diye peygamber efendimizde çobandı bu eşkiyanin parasını hadislerde söylemiştir çok bilindik bir kişilik volçan hadislerde vardır bu nun ismini peygamberimiz şifreli şekilde vermiştir hadisi bulur yorumlariz hadise ebced hesabı yapar ne zaman çikarilcana tahmin yaparız altınlarina biraz daha yaklaşırız

Turko

Uzman
Valla kafam yandı okuyunca nasıl bağladın abicim hadise peygamber efendimize , hangi hadis o yaz buraya da görelim .

İndiana jones

Editör
Valla kafam yandı okuyunca nasıl bağladın abicim hadise peygamber efendimize , hangi hadis o yaz buraya da görelim .
Beraber buluruz isimler dönsün türkçeye hadis uzmanida vardır sitede ben hadis bulur demedim vardır dedim hadis uzmani üstatlar vardir sitede onlar bulur zate

Turko

Uzman
Beraber buluruz isimler dönsün türkçeye hadis uzmanida vardır sitede ben hadis bulur demedim vardır dedim hadis uzmani üstatlar vardir sitede onlar bulur zate
Kardeşim gayret çaban takdire değer yalnız çok acayip bir konu oldu nereye gider ne kadar verimli olur onun için bir şey diyemem . Hayırlısı bakalım.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Belirli bazı uygarlıklardan bahsedilmiştir yok oluşları ve zenginlikleri . Bilim insanlarının aradıkları bile var ama senin bahsetdiğin gibi bu tür şeyler yazmaz . ama bir şeyleri araştırmak istersen Fırat nehrinden Altından dağlardan ve büyük zenginlikten bahseder. eminim bunuda eşkiya altınıyla kıyaslasak bi avucu doldurmaz Volca'nın parası :3:

İndiana jones

Editör
Belirli bazı uygarlıklardan bahsedilmiştir yok oluşları ve zenginlikleri . Bilim insanlarının aradıkları bile var ama senin bahsetdiğin gibi bu tür şeyler yazmaz . ama bir şeyleri araştırmak istersen Fırat nehrinden Altından dağlardan ve büyük zenginlikten bahseder. eminim bunuda eşkiya altınıyla kıyaslasak bi avucu doldurmaz Volca'nın parası :3:
ben hadis vardır diyorum hadis uzmanı olsa biraz kurcalasa bulur hadiste volcanyı isimlerin türkçesi gelse bi şekilde buluruz inşallah

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sanırım arkadaşın demek istediği, eşkiya herhangi bir konudaki hadisi şifre olarak kullanmış olabilir, ebced ile bunu çözebiliriz... diyelimki öyle. bu hangi hadis? bu yöntemle bulmak imkansız bence. ayrıca eşkiya gerçekten böyle bir şey söylemiş mi?

İndiana jones

Editör
Fıratin altindaki altinlar definecilerin ilgisini pek çekmiyor definecilerin ilgisi volcon altinları çekiyor

İndiana jones

Editör
Sanırım arkadaşın demek istediği, eşkiya herhangi bir konudaki hadisi şifre olarak kullanmış olabilir, ebced ile bunu çözebiliriz... diyelimki öyle. bu hangi hadis? bu yöntemle bulmak imkansız bence. ayrıca eşkiya gerçekten böyle bir şey söylemiş mi?
Tam tersi eğer sözü söylemişse çoban olarak bilinen en çok peygamber efendimiz volcon sözüne illa bir cevabi olmustur

İndiana jones

Editör
Bu isimleri türkçeye çevirçek bi üstat yokmu hani diyolar bazen sitede hayatini volcan altinlarini bulmaya adayan kişilerden bahsediyorlar bu isimlerin türkçesi yokmu

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarih bilgin eksik kardeşim. bu eşkiya ile peygamber efendimiz aynı tarihlerdemi yaşadı zannediyorsun?

İndiana jones

Editör
Tarih bilgin eksik kardeşim. bu eşkiya ile peygamber efendimiz aynı tarihlerdemi yaşadı zannediyorsun?
Tarih bilgim iyidir ben sadece bu eşkiyayla ilgili hadis vardır diyorum hadisçi veya molla varsa bulur sizin ustalik alaninız farkliÄ￾ir bulamaya bilirsin işin ehli kişi bulur ben bu isimleri türkçeye çevirçek birini arıyorum sadece sonra burda yardimlaşiyoruz benim bilmedimi bir başkasi bulur yazar iş açiğa çikar