Y Çatal çubuk kullanımı

saftilki

Moderatör
Moderatör
sayın forum sakinleri forumda biraz gezindim ama başa tutturulmuş Y çatal çubukla ilgili makale bulamadım,

bu konuyu yetkililer başa tuttururlarsa isabet olur,

gelelim ağaç Y çubuklara,

bilindiği gibi belli başlı ağaçlardan yapılmaktadır,

gül, dut, kızılcık, ceviz gibi,
birçok araştırmam oldu ancak sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım,

genelde su bulmaya yönelik kullanılmış ancak en güvenilir olanıda Y çubuk olduğu savunulmuş,

şimdi su bulunca yukarı'mı kalkar aşağımı iner?
medende ne yapar?
mineralde ne yapar?

bu soruları irdeliyelim (tecrube edinmiş kullanıcıların yorumlarını alalım), lütfedip buyrun,

yeraltı akarsu yatağını L çubukla bulup mağara var diye kazıp su çıkaran çubukçulara da ışık tutacaktır:20:

sarıkayalar

Bilgili Üye
Benim L cubuklarda sorun var ozaman hiç su bulamadım bu güne kadar hep zemin altı sanduka mezarla oda mezarı yada kaya mezarı çıkıyor

sarıkayalar

Bilgili Üye
Hiç Y çubuk kullanmadim ama diyer kullanan ustalar tecrübelerini anlatirlarsa duymak isterim

definecix

Member
y çubukla su bulunur. su için dut ağacı olması lazım.

acemi 55

Bilgili Üye
çubukla yada agaş dalıyla birşeyler bulunmuş olsa inanın ki yer altında bu güne kadar tek bir para bile kalmazdı buldum diyen ispatlasın

bermina

Aktif Üye
Osmanlı döneminde 1000 kişi seçip çubuk eğitimi verilir is ve sadece 1 kişiyi çubuklu olarak kabul ederlermiş. Şimdi çubuğu olan cubukcuyum diye ortaya atıyor kendini sonra da rezil olduktan sonra bu çubuk işi boş diye yorum yazıyor. Binde 1 ihtimali olan bir çubukçu onca defineyi nasıl bulabilir. Bir defa bulup hayatını kurtaran biri defalarca acayimda 1 ton altinim olsun diye de uğraşmaz.

Altın için kırmızı gül dalı çok başarılıyız. Çok iyi kullanan var fakat kullanımı hakkında hiçbir bilgi vermedi

saftilki

Moderatör
Moderatör
syn: acemi55 bu konuda size katılmıyorum malesef,
o halde L çubuk için'de aynı cümleyi kurmak gerekirdi,
ağaç dalı Y yöntemi şakülden bile eski,
şöyle bir yaklaşımda bulunalım, L çubuk kullanıcısı günümüzde 2.000 kişi olduğunu düşünürsek Y ağaç kullanıcısını'da 50 olsun
L çubukla kaç kişi bişiler buldu dersin Y çubukla kaç kişi ne buldu?

kullanıcı sayısı çok az ama kullanmaya değer, ve de ekipmanlarımızın arasında bulunmalı,

Ibrahım2

Bilgili Üye
Yine çubuk konusu yine ben neyse .ama ağaçtan çubuk sadece suya gider ama ustaca yapmak gerek her kez kullanamaz

saftilki

Moderatör
Moderatör
tamam tamam kavga yok. ayırmam bak, :)

tepkisi nedir yani boşluğa gelince yukarımı kaldırıyor ne yapıyor? videolarda suya gelince aşağı çekiyor,