• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yağdanlık kaç yıllıktır?

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tam olarak bilmiyorum ama sanırım yagdanlık ve yıllardır bizde babama abisi vermis o da bunu kars civarlarında eski bir kale kazısında bulmus ve miladlık oldugunu söylediler hatıra olarak saklarlar ben birde siz üstadların yorumunu alıyım dedim kaç seneliktir , diye sahte demeyin cünkü gerçek olduğu kesindir

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sanırım kimseden bir bilgi cıkmıcak üstadlar bizi sallamadı ben aile ici biraz araştırdım herkesin ortak kararı med imparatorluğuna ait olduğunu söylüyorlar bi fikri olan varmıdır ++++++

D

deniz_efe

Guest
Sallama değil de; bu tip objeler alım satım olayı fazla olmayan malzemeler,
dolayısıyla sanatsal anlamda değil de daha çok müzeler tarihi anlamda ilgileniyorlar.
Üstüne objenin aşınmışlığı da eklenince fazla dikkat çekici olmuyor.
Med imp. dönemine ait olabilir, mümkündür.
Koyun bir kenara ve torunlara yadigar kalsın derim,
gün gelir değerini bilen birisi çıkar umarım ...

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
deniz_efe HİTİTLİ üstadlarım çok sağolun yorumlarınız için insan dışardanda bir kaç yorum bekliyor satış gibi bi derdim yok hocam bu bana ata yadigarı en güzel biçimde koruyup saklıyorum böyle seylerin maddi değerindense manevi değeri daha fazla bana göre müze olayına gelirsek çok dilimiz yandı deniz efe üstadım kaç nesildir bizde olan bi kaç seyi verdik bırakın sergilemeyi adeta mağdur durumuna düstük bi içeri düşmediğimiz kaldı geride 3 sikke birde bunu bıraktım onlarıda vermeyi düşünmüyorum açıkcası ben bulmadım kararıda ben vermek istemedim aile hatırası sonuçta tekrardan yorumlarınız için tesekkür ederim

D

deniz_efe

Guest
@deniz_efe @HİTİTLİ üstadlarım çok sağolun yorumlarınız için insan dışardanda bir kaç yorum bekliyor satış gibi bi derdim yok hocam bu bana ata yadigarı en güzel biçimde koruyup saklıyorum böyle seylerin maddi değerindense manevi değeri daha fazla bana göre müze olayına gelirsek çok dilimiz yandı deniz efe üstadım kaç nesildir bizde olan bi kaç seyi verdik bırakın sergilemeyi adeta mağdur durumuna düstük bi içeri düşmediğimiz kaldı geride 3 sikke birde bunu bıraktım onlarıda vermeyi düşünmüyorum açıkcası ben bulmadım kararıda ben vermek istemedim aile hatırası sonuçta tekrardan yorumlarınız için tesekkür ederim
Teşekkür bizden olsun hocam, yorumun lafı mı olur.
Satış maksatlı koymadığınızın farkındayım, yukarıdaki yorumumu da buna göre yaptım dikkat edersen.
Müzeye teslim etmenizi de ima etmedim ki siz doğru olanı daha iyi bilirsiniz.
En doğrusu başta da dediğim gibi hatıra olarak saklamak olacak ...

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
deniz_efe üstadımmm telefondan giriyorum basımda kalabalıktı akrabalar bıcırıklar biraz kafayı iptal ediyolar benim algıdaki yanlıslığım üstadım veya müze yazısı görünce öyle bi kafama yerlesmiski seçicilik çöp bidonuna atarım gene vermem mantığına bürünüyorum dağa taşa nehire fırlatırım gene vermem ama gerçektende yorumuz icin tesekkürler tekrardan üstadım baska bir yanlıs anlamam olduysa af buyrun

D

deniz_efe

Guest
@deniz_efe üstadımmm telefondan giriyorum basımda kalabalıktı akrabalar bıcırıklar biraz kafayı iptal ediyolar benim algıdaki yanlıslığım üstadım veya müze yazısı görünce öyle bi kafama yerlesmiski seçicilik çöp bidonuna atarım gene vermem mantığına bürünüyorum dağa taşa nehire fırlatırım gene vermem ama gerçektende yorumuz icin tesekkürler tekrardan üstadım baska bir yanlıs anlamam olduysa af buyrun
Üstadım lütfen bu kadar mütevazi olmayın, vallahi yanaklarım kızardı...

Müzelerin ve diğer yetkililerin bu tarz buluntu objelere ve bulup getirenlere
yaklaşımını çok iyi biliyoruz ve yaşıyoruz da.
Her zaman da örnek olarak veririm; kolluk kuvvetleri üzerinizde/yanınızda
tarihi bir obje bulduğu zaman vay geldi halinize, gazetelere manşet olursunuz;
Değeri biçilemeyen tarihi eser yakalandı ..!
Ama iş kuralına uygun olarak o objeyi teslim etmeye geldiği zaman;
müzede sergilenmeye bile değer bulunmaz.
İnanmayan gidip herhangi bir müzenin bahçesinde duran tarihi eserlere bakabilir.
...
Konulara aktif olarak katılmanız bizleri sevindirecektir.
Sonuçta burası resmi bir site değil, sohbet ortamında paylaşıyoruz her şeyi ...

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kardeşim hoş geldiniz.antik dönem mirası olarak elinizde bulunan bu kandili görsel olarak saklarsanız ve her zaman gerçek bir objenin elinizde olmasının verdiği hazla ilerideki kuşaklara gururla gösterebilirsiniz.daha iyilerini bulma dileklerimle.arşivimdeki bu metal ve pişmiş topraktan oluşan görüntüleri konu açılmış iken arkadaşlarımız da görsün 1006278l.jpg1006282l.jpg1006284l.jpg1006285l.jpg1006287l.jpg1006288l.jpg1006291l.jpg1006524l.jpg1006525l.jpg1006526l.jpg1006527l.jpgroman-fish-lamp-ar2306.jpg istedim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
epy üstadım gerçekten emeğinize yüreğinize sağlık bayıldım çok ilgi çekiciler var gerçekten göz banyosu yaptım adeta ☺☺ Birkaç eser daha var arkadaşlara pay ettiğimiz zamanında allah izin verirse onlarında fotosunu cekip paylaşmak isterim sizin gibi değerli kişilerle

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
deniz_efe gerçektende ülkemizin bu konudaki tutumu aynen anlattığınız gibi siz götürseniz suratınıza bakmıyolar yakanlandımı vallahide allah korusun dediğiniz gibi manşet oluruz uzun zamandır hobi olarak takipteydim define işlerini bi ara bırakıcaktım nerdeyse başımıza gelen bir kaç olaydan sonra bırakamıyınca hobi gibi yürüttüm bi dönem ama simdi sitedeki paylasımlara bakınca istahım kabarıyor tekrardan üstadım valla aktif ve katılımcı olmak isterim sitede büyük keyif verdi bana yıllar sonra kafa dengi insanlar gibisi yoktur bu dünyada ama sizde takdir edersinizki biraz takipte kalmak iyidir ki üye arkadaşlarımıza yorum yaparken incitmeyeyim huylarını sularını yorumlardan ögreneyim sonra yardımcı olmaya calısayım üstadım yanaklarınızın kızarması normal benimde kızarıyor güzel yorumlar karsısında sonuçta biz iki bakkaldan birinden birşeyler aldığımızda diğer bakkala ayıp olmasın diye elimizdekileri saklar yolu uzatırdık bidahakini diğerinden alırdık geçmisimiz böyle olunca kaç yaşımıza gelsekte yüzümüz kızarırda allasırda bu özel ve güzel birşey cocuklarımızada nasip etsin allah yoksa çocuğu varsa güzel ahlakı basınızıda sisirdim valla ne konustum üstadım ☺☺

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sercan33 üstadım paylasımlarınız geldikçe keyfim artıyor adeta cok güzeller ellerinize sağlık allah daha nicelerini nasip etsin vallahi tekrardan alevleniyo icimdeki yangın