• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yahudi Define İşaretleri

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
Katılım
22 Şub 2015
Mesajlar
2,958
Beğeni
175
Puanları
63
Yaş
59
Yahudi define işaretleri, yapılan definecilik işlemlerinde oldukça önemli olduğu bilinirken; çıkan simgelerin doğru analiz edilmesi ile istenilen amacı ulaşılır. Define işaretleri arasında birçok işaret bulunur. Definecilik işinde tehlikeli durumlarda gözlenir. Bu gibi tehlikeli olacak durumlara hazırlıklı olunması gerekir. Yıllardan beri bütün medeniyetlerde bulunan define ile ilgili bilinmesi gereken durumların araştırılması gerekir.
Yahudi define işaretlerinde haç işareti, bulunan haç işaretleri uygarlıkların mezarlıklarını, mezarlık alanlarına ifade ettiği gibi bu uygarlıklara ait ibadet yerlerini de ifade ediyor olabilir. Yahudi medeniyetlerine ait haç ve istavrozlar farklı şekillerle yapılmış olabilir. Mezarı ifade ettiği için gömü anlamına gelebilir. Ermeni ve Yahudilerin haç işaretleri kesinlikle gömü bulunan bölgeyi ifade eder. Hac işaretinin kısa veya uzun kolları istikametinde bulunduğu yerde gerekli define araştırmasının yapılması, o bölgede çıkacak define için önemlidir. Hac sembolünün hikayesi bazı dönemlerde mezarları simgelerken, yan yana gömülmüş mezarlarında olduğu anlamına da gelebilir. Yahudilerde bulunan haç işareti genellikle mezarlar için kullanıldığında gözlenirken; haç işaretinin yanında bulunan küçük bir işaret veya daha ufak bir hac gibi işaretler bulunurken; yön belirtmek için başka işaretlerde bulunabilir. Ayrıca hilal gibi yarım yuvarlak olan hac işaretleri büyük ihtimalle bu bölgelerde bulunan kaya oyukları veya oda gibi anlamları ifade etmek için kullanılmıştır. Yuvarlak içerisinde bulunan hac simgesi en fazla beş adım etrafında bulunan define varlığını belirtmek için yapılmıştır. Bulunan işaretlerin uzman kişiler tarafından tespit edilmesi ve gerekli analiz ile doğru yorumlanması define bulunması için önemlidir.

Yahudilerde el sembolü
Defineciler için önemli olan el işareti diğer adıyla define el sembolü sıkça rastlanan define işaretleri arasında yer alır.

. El işareti Yunanlılar, Romalılar, Hristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar tarafından define için kullanılan semboller arasında kullanılmıştır. Tılsım olarak bulunduğu bilinen bu işaret daha çok kötü ruhlar ve büyü bozmak için kullanılmaktadır. Gömülerde tılsım işleminin yaygın olduğu eski çağlarda el işareti değişik anlamlara gelirdi. Definede el işareti tılsımı simgelerken; bu durumda define olan bölgede tuzak veya kötü bir durum ile karşılaşılacağı anlamına gelir.


Tılsım veya büyük olduğundan şüphelenmek gerektiği anlamına da gelir. El işareti başparmak ve diğer 4 parmaktan ayrı vaziyette bulunuyor ise bu işaret görüldüğü zaman define arama işlemi büyük ihtimalle bitmiş demektir. Böylece durumda el işareti bulunan bölgenin daha sağlıklı aranarak definenin bulunması anlamına da gelmektedir. İşaret parmağı bir yeri işaret ediyor ise ve el yumruk şeklinde ise define o yönde bulunduğu anlamına gelir. Bulunan el işareti dur şeklinde bulunuyor ise define aramasının son bölümüne gelindiği anlamına gelir. El işaretinin çevresinde ok işareti bulunuyor ise o bölgedeki istikametinde define aranması anlamına gelir. Yahudilerde bulunan definecilikde el işaretinin çevresinde haç işareti varsa muhtemelen bir rahip ya da din ile ilgili kişinin gizli hazinesinin burada olduğu anlamına taşınmaktadır. Hac ve istavroz işareti el işaretinin içerisinde ise hemen işaretinin bulunduğu bölgede bulunan kaya veya duvar dibine bakılması anlamı da taşır. Define için önemli olduğu belirtilen el işaretinin zemin ne kadar mesafede kazmak definenin bulunması için yeterli olacaktır. Elde beşparmak olduğu için bazen 5 sayısı ile bir şey anlatılmak istenmektedir. Bunun yanı sıra defineye beş karış sonra ulaşmak anlamına gelir. Define uzaklığı 5 endaze gibi ölçü birimi olarak bu işaretinin kullanıldığı bilinir alıntı.

 

Krdmn07

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 Mar 2018
Mesajlar
29
Beğeni
0
Puanları
0
Emeginize saglik , tesekkurler
 

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Şub 2018
Mesajlar
2,129
Beğeni
78
Puanları
48
En zor define çeşididir. 6 köşeli diye tabir edilen hz Davut’un yıldızının sırrını fazlaca kullanılar. Malzemeleri epey yüklüdür ve istisnasız hepsine Kara büyü yapılmıştır. Tünelli yapılarda hep 6 rakımdan sonuç alınır. 5’i verilmiştir 6. Bulunmak istenir. Bunların bankaları hala ülkemizde yer altında mevcuttur. Benim rastladığımın tüneli 18 dipten başlıyordu. Kilidi (tılsım) açılsa dahi bilinçsiz giren insanın oksitten ve tuzaktan özellikle kaçınması lazım gelir.
Döşemeleri kaya yapıları müthiş bir işçilikle yapılmıştır.
Zordur çok zordur.
Şahsımın fikri; ya kıyamete kadar kalacaktır, ya da hedefledikleri gibi bu toprakları işgal ettikten sonra kendileri gelip bizzat alacaktır. Malesef.

dipnot; mezarları ve bir kaç evleri dışında Ermeniler ve diğer milletler gibi gömü bırakmazlar. İşaret yapmazlar. Yanlış duymadınız işaret yoktur bu tür yerlerde, sadece Bankaları vardır ki onu da zırt pırt uydudan takip ettikleri duyumunu da almış idim.
 
Son düzenleme:

Archeologyofksş

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Ağu 2018
Mesajlar
184
Beğeni
0
Puanları
16
Konum
Sweden
Hayatımda bi kere bile görmedim bu işaretten kullanıldığını pek inanmıyorum yahudilerin bu işlerle uğraşacağına.
 

bestami

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Ağu 2018
Mesajlar
134
Beğeni
0
Puanları
0
adamlar yerinide biliyor yani @Keskingöz ustam; takip ettiklerine göre, adamları var onlara ihbar mı ettiriyorlar, kazı olduğunu anlarlarsa :207:
 

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Şub 2018
Mesajlar
2,129
Beğeni
78
Puanları
48
adamlar yerinide biliyor yani @Keskingöz ustam; takip ettiklerine göre, adamları var onlara ihbar mı ettiriyorlar, kazı olduğunu anlarlarsa :207:
Yerini biliyorlar tabi. İsrail’de sokaklara asılan vadedilmiş topraklar haritasına bakın. Doğu ve güneydoğudaki illerin bir kaçını büyük kırmızı noktalama ile işaretlemişler idi.
onlar olmadan kilidini açamazsın zaten. Onların tek korkusu, bir zaman onlarla beraber olup sonradan müslüman olan din adamları :) çünkü kendi din adamlarını da yetiştirirler eğitirler ama ya müslüman olduktan sonra ??
doğuda olanlar bilir. Her iki yılda bir köylere yabancı misafir ya da turist adı ile gelirler geneli Ermenilerdir.
Yahudilerin yıllık uydu üzerinden takip ettiklerini biliyorum alınmış mı alınmamış mı diye.
Bu soykırım muhabbetinin bu kadar geniş kapsamlı bir operasyon ile yürütülmesinin altında neler yatıyor sizce? Aramızda orjinal Ermeni haritası gören vardır mutlaka.
Mesela bazı kilise malları vardır onlarda da işaret kullanılmamıştır.
Örneğin; kiliseye yakın dikili taşın sabah 9 ile ikindi 4 arasındaki güneş gölgesi toplamının orta kısmı :) komik geliyor değil mi ? Ama çözümü yapışmış malzemesi alınmış bir nokta. E hani işaret ?

Sözde arkeolog okumuş arkadaşımıza gelince ?
Hayatında kaç noktaya gittin de çözüm yaptın? Sen hayatında denk gelmedin diye, bu gerçeklik payını yitirir mi? şu yazdıklarınıza dikkat edin. Muhaliflik edecekseniz, nesnel yargılarla gelin, öznel değil !
 

Kamhi Leonard

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Ağu 2018
Mesajlar
3,376
Beğeni
519
Puanları
113
Konum
♨️TATVAN♨️
Hayatımda bi kere bile görmedim bu işaretten kullanıldığını pek inanmıyorum yahudilerin bu işlerle uğraşacağına.
Kullanmaktan kasitlari kullandıkları zaten yok
Sembol olarak kullanıyorlar
Edinilen bilgiler yani...
Hz. Yıldızı tılsımı falan hikaye ve rivayetten öteye gecmemekte

Amenna tılsım çeşitleri ayinler oluyor lakin
Söylendiği şekilde de yil
Bu yüzden yahudi ve rum definlerinden uzak durulmasindan yanayım
Tavsiyem bilir kişi olmadan
Işlem yapılmaması ..
 
 
Üst