Yakalanan 2 Definecinin İfadesi Alınmadan Aynı Yeri Başka Defineci Kazdı

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Aksicim köyü Ceneviz Mağaraları mevkisinde 1. derece arkeoloji sit alanı olan alanda 2 saat arayla 2 ayrı grup aynı yerde define ararken yakalandı.

İHA - K.U., F.P. ve H.K. isimli şahısların bölgede define bulma amaçlı kaçak kazı yaparken yakalandı. Kazı yapma ve define arama işlerinde kullanılan çok sayıda malzemeye el konulurken, şahıslar gözlatına alındı.

Jandarma ekiplerince bölgede yapılan devriye faaliyetleri sırasında Vize ilçesine bağlı Aksicim köyü Ceneviz Mağaraları mevkisinde 1. derece sit alanı bölgesinde bu seferde A.A. isimli şahıs define araması yaparken yakalandı. Olayda kullanılan kazma ve küreğe el konulurken, şahısgözlatına alındı..​

kanije

Bilgili Üye
öğrencilik yıllarımızda hem okuyoruz hem inşaatlarda çalışıyoruz.eskişehire gittik ,toprağı havalandırıyoruz jandarma yakaladı.çıktık savcının yanına,dedi sen istanbul da ikamet ediyorsun ne işin var eskişehirde.
dedik öğrenciyiz hem okuyorum hem amelelik yapıyorum,ailem fakir, istanbulda 100 tl günlük veriyorlar.bize işi veren adam günlük 500 tl para veriyor,her gün yemeğimizi de getiriyor bize kuyu eştiriyor dedim.
dedi sen kuyucusun o zaman.dedim yok ben inşaatlarda çalışıyorum ve ne iş olsa yapıyorum.
çağırdı dışarıdan görevliyi.dedi bir kazma bulun getirin.kazma geldi odaya.
dedi vur kazmayı, vurdum kazmayı savcının masasının dibine,yardım marleyi.dedi oğlum manyakmısın sen.
dedim yok efendim kuyucuyum:)
çağırdı görevliyi dedi çıkartın bu deliyi dışarı,ve yırttım ben.
diğer arkadaşlarada aynı şeyi yapıyor ve hiçbiri kazmayı vurmuyor yere.
bunlar 6 ay yatıyor içeride. fakat benim yaptığım tek bir delilik ve özgüven,adını siz koyun.
beni hapse düşmekten kurtarıyor.
hey gidi günler hey.