Yakut taşlı yüzük

ceryanci

Member
Ekli dosyayı görüntüle 151859Ekli dosyayı görüntüle 151861 değerli ustalar geçen gün bi yüzük paylaşmıştım taşını bir uzman kişiye gösterdim yakut olduğunu söyledi yüzük 3,66 gr taşı 1 gr falandır dedi 5 karat yapıyormuş bunun ederi nedir arkadaşlar sikke olsa internet ten fikir sahibi oluyoruz bu tarz objeler konusunda bilgim yok sizlerin tecrübesi varsa yazarsanız sevinirim not yüzük başkaları tarafından açılan bi yerin toprağında bulundu.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu malzemenin ederi belli kendiniz ne olduğunu yazmışsınız antikaçı veya koleksiyoncular değer biçerler ihtiyaç yoksa sizde durması daha uygun benim fikrim iyi forumlar.

timur964

konularim
akik kehribar rengi var yakut kesin değil ( not yüzük başkaları tarafından açılan bi yerin toprağında bulundu. ) yazmışsanızda maden harici bir değeri yok

ceryanci

Member
Bende öyle düşünmüştüm ama bir uzman gördü bunu kaya mezarın daki çıkan toprakta bulundu mysia bölgesi yaşantı yeridir nasıl bir değeri yok anlamadım 2000 yıllık bir obje resimden nasıl anlıyorsun yakut olmadığını anlamadım yorumun için teşekkür ederim

azzem

Bilgili Üye
bana da değilmiş gibi geldi elmas yakut benzeri taşlar işlendikten sonra köşeli duruyorlar diye biliyorum

timur964

konularim
Bende öyle düşünmüştüm ama bir uzman gördü bunu kaya mezarın daki çıkan toprakta bulundu mysia bölgesi yaşantı yeridir nasıl bir değeri yok anlamadım 2000 yıllık bir obje resimden nasıl anlıyorsun yakut olmadığını anlamadım yorumun için teşekkür ederim
mesleğin 30 yılda biriktirdikleri söyletiyor

Şirvan

Operatör
Bir kuyumcuya göster ne olduğunu söyler timur964 usta bu meslekte uzun sure bulunmuş biri olarak nederse doğrudur

ceryanci

Member
2000 yıl önce nasıl kesip işleyecek oda muamma gösterdiğim kişide işlenmemiş olduğunu söyledi hayırlısı olsun teşekkür ederim ustalar.