Yanlişim varsa yorumlarinizi bekliyorum arkadaşlar

sese

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.jpgGöremediklerim dişinda dikkatinizi çeken birşey varmi arkadaşlar ? Burada ne gibi birşey vardir fikirlerinizi alabilirmiyim ? Teşekkürler

Son düzenleme:

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
altta evlervar nasıl calışma yapacan burda

üste düzlüge cıktınmı hiç

Son düzenleme:

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Burası kale olarak kullanılmışa benziyor...

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Görüneni yanlış yorumlamışsınız. O taç değil yıkılan kalenin kalan yapı taşları zaten etrafdada uzantısı var. Burası zamanında korunaklı bi kale imiş, zamanla yıkılmış ama hala kalıntıları duruyor. Ne kalesidir ? Hangi döneme ait ? Etrafta başka neler var ? Bunları bilmek gerek. Benim şu resimde gözüme çarpan başka bişey olmadı..

Son düzenleme:

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
burda çok kayalara bakmaya gerek yok sağlam bir çihazla gezmek lazım tek tek işi keyif verir hem vakit gecer hem yağ yakarsınız üç beşte bir şey çıkar nasibiniz varsa çok daha fazlası çıkar allah kolaylık versin.

sese

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hemen başın oradan ufak tefek 1 katlı 2 katlı gecekondu gibi evler başlıyor. ben taca benzettim, taç dedim.Kaplunbağanın ayakları yok saklanma pozisyonunda dikkatini çekerse.Altında birşeyler olabileceğini düşünmekteyim.O taşın olduğu bölgeye çıkmak henüz nasip olmadı.Aşağı caddede park ettim birisini bekliyordum.Zaten o bölge asıl kalenin arka tarafı.Diğer tarafında asıl kale var. Oradaki büyük yüzün kaplunbağaya bakması dikkatimi çekti ve sahibi,koruması olacağı konusunda ve kral mezar olabileceği şüphelerimi kuvvetlendirdi.Zaten önceden buralarda bizanslılar, ermeniler varmış..Etraftaki ufak tefek yüzleride çöpe atmayın derim. Çalışma kousuna gelince biraz sıkıntı olacağını düşünmekteyim.Çünkü küçük yer ne zaman ve nasıl çalışacaksın anında ararlar jandarmayı. Arkasındaki kalede büyük bir hazinenin olduğu kitaplarda yazılı haramiler eşkiyalar,bizans kalıntıları vs. ve malüm halk tarafındanda biliniyor zaten. Dediğiniz gibi Alan tarama bulabilirsek eğer onunla yoksa diğer cihazla. Fotoğrafı kaydedip yakınlaştırıp birde öyle bakmanızı isterim

Son düzenleme: