• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yardım açılmamış mezar

Yılmaz07

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hakaretler güzel ama giriş nerede yardım çalıların oradan supheneliyoruz ama makina olmadığı için tutamadık tam.eminde olamıyoruz

Ekli dosyalar

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=23594]Yılmaz07[/MENTION] ustam burada bakılması gereken gere bakıp dalmışlar zaten ... başka görünen de işaret göremedim... etrafta ışaret odaklı foto calismasi yap ... veya .. fotonun pikseli yuksek olsun .. resim buyutunce dagiliyor ...
Bu acılan yeri içerden yine inceleyin ... 1 de makinanız yoksada bile çubuk kullanmayı öğrenmeye çalışın..

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Nişlerin olduğu yerden alttan girmişler oda değilmi orası?Zor bir arazi.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
güzel bir örnekleme bizlere.kareyi görmesek o çatlağa yorumlar genelde doğal olurdu.oysa bizi hedefe götürecek yolu ne güzel yapmışlar.1 nci karenin yeri net ve belli.2.nci karenin yeri ömnce ön zeminde gerekli boşluk tesbiti yapılarak (Sırtınızı kareye veriniz. bakın önünüzde ne gibi emareler var.)bulunmalı.yada tam tersi bu karenin arkasında aynı araştırmayı yapabilirsiniz.1 nci karenin malı alınmışmı ki anlayamadım.yoksa ellenip zor olduğu için başaramamışlar mı.

Ekli dosyalar

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
güzel bir örnekleme bizlere.kareyi görmesek o çatlağa yorumlar genelde doğal olurdu.oysa bizi hedefe götürecek yolu ne güzel yapmışlar.1 nci karenin yeri net ve belli.2.nci karenin yeri ömnce ön zeminde gerekli boşluk tesbiti yapılarak (Sırtınızı kareye veriniz. bakın önünüzde ne gibi emareler var.)bulunmalı.yada tam tersi bu karenin arkasında aynı araştırmayı yapabilirsiniz.1 nci karenin malı alınmışmı ki anlayamadım.yoksa ellenip zor olduğu için başaramamışlar mı.
[MENTION=4952]kabakburgiba[/MENTION] ustam .. bu 2 ci nişin mezarını bakindim ... sağına soluna ve hatta hemen üstteki kırılan yerde ne var di acaba ..veya orası nekadar buyuklukteydi diye ... fotolama bozuk olduğu için gözüme 1 yer takılmadı... 3 cü 1 ihtimal ... mezar 2 dır fakat giriş tek tir .. o sebeble içeriyi iyi incelemek lazım.. diye düşündüm...
Bu arada [MENTION=23594]Yılmaz07[/MENTION] kardeşim aynısını sanada söylemiş olayım..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Zordur buralarda mezar girişini bulmak.
Zemin altı olur.
Bir kayanın dibinden girilir.
Gözle görmek çok zordur.
Cihazlar işe yaramaz böyle alanda.
Yine mecbur kalırız, 5 liralık aleminyum tele.

Tavsiyem; yakınlarda arama.
Oradan bakıldığında görünen her alan, hedefinizdir.

Bölge Akdeniz diye yazdım bunları.

Yılmaz07

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burası açılmadı önünü bizim arkadaşlar kazdı ama sonuç alamadı biz çalıların arkasında toprak altında tek mezar olarak biliyoruz ama emin değiliz makine olmadığı için işin tam ustası da değiliz yer hiç açılmadı

Yılmaz07

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Toprağı 2 3 metre kazdiktan sonra kapak gelecek tek oda denildi ama makine eloktronik olmadığı için ne metre verdi ne de ne olduğunu demedi sadece oksitle çalıştığını söyledi bize boşluğu söyledi 16 mt2 oda var dedi ama ben tatmin olmadım 2 mezar olmasında supheneliyoruz ve boşa kürek atmak istemiyorum onun içinde duruyor

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Her yönü çekmişsinde sırtını kareye verip karşısını çekmemişsin.Yada karelerin üstünde durup blok kaya üzerine binip karelerin karşısını çekmemişsin ne var ne yok diye..Bir yığıntı tümsek olmalı farklı durum olmalı ki tünel ile gelinip karelerin olduğu kayaların altındaki odalara girilsin.Yönlerde yok ne yön ne taraf bilmiyoruz.

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Toprağı 2 3 metre kazdiktan sonra kapak gelecek tek oda denildi ama makine eloktronik olmadığı için ne metre verdi ne de ne olduğunu demedi sadece oksitle çalıştığını söyledi bize boşluğu söyledi 16 mt2 oda var dedi ama ben tatmin olmadım 2 mezar olmasında supheneliyoruz ve boşa kürek atmak istemiyorum onun içinde duruyor
Sen böyle net tespit yapan adamı tut bırakma..

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
iki satır olumlu yorum yazacaktım keyfim kaçtı
her mihrap mezar işareti değildir
basit gibi de görünse sonuç olarak mihrap ve nişler de kültür mirasıdır
görsellerde görülen tahribatı yapanları kınıyorum, definecilik bu değil

malibu_18

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
iki satır olumlu yorum yazacaktım keyfim kaçtı
her mihrap mezar işareti değildir
basit gibi de görünse sonuç olarak mihrap ve nişler de kültür mirasıdır
görsellerde görülen tahribatı yapanları kınıyorum, definecilik bu değil
sadece kültür varlıklarına değil doğaya tabiata da büyük zarar verilmiş , bunun adı definecilik değil aç gözlülük .

Yılmaz07

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen kırmasalar daha iyi ama isareti yada kapıyı bulmak için kırmışlar cahillik bizde bu cahillige düşmemek için yazıyorum buradan

uzman

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İşaretlerin olduğu yerden büyük adımlarla güneydoğuya ve kuzeydoğuya 21 adım git.tam geldiğin noktayı merkezle ve dokuz metre kare alan içine gelcek şekilde daire içine al ve resimle bakalım efendiler nerde baypas yapılmış lakin sonuç alınamamış belliki şifre var.dediğim uygulamayı yap konunu takipteyim saygıyla allaha emanetsiniz

Son düzenleme:

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tespiti yapılmasın diyerek önlem hazırlanmış ise kıblesi g.doğu / k.batı arasıdır,istikamet boyunca maksimum yüz adım araştırılır.