Yardım alabilirmiyim

agememoir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba resimdeki şekiller doğal oluşummudur veya gerçek işaretmidir ve anlamları neyi simgeler, öncelikle resimin arka tarafında 10 a yakın kaya mezarı var ve hepsi açılmış. bu şekile giden yol üzerinde ama aksi zıt yönünde bir yer kazılmış yaklaşık 15 mt deriniğinde ama boş çıkmış. ben şekilin etrafında dolaştım sağına soluna baktım ve kaya kendiliğinden çatlamış içinde boşluk var çok fazla bilgili değilim ama benim düşünceme göre burası bir mezar odası girişi çünki resimdeki bir bukalemun kafası ve kafatası içi boşluk var, değerli yorumlarınızı paylasırsanız sevınırım,

Ekli dosyalar

timur964

konularim
Süper Moderatör
5 ci resmi iyi araştır aklında olsun

APOLLONUS

Moderatör
Moderatör
Burası açılmış bir yer değilmi?
PhotoGrid_1505432555351.jpg

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.A değerli kardeşim, sanırım buranın işi bitmiş ama son resimdeki L nin işareti olduğu mağara açılmamışsa mağarayı bul derim. Başka da pek bir şey bırakılmamış. Selametle

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Suretin arka tarafini ortalama bi 30 m ye kadar arastirabilirmisiniz resimleyerek. Ayrica son resimdeki L yi andiranin kisa olan ucu ovarmi ovalse o yonun resminide yukleyebilirmisiniz birkac acidan selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardaşım,
Resimleme iyi olmamış.
Alanı kavrayacağımız şekilde resimleyememişiniz.
Sadece işaretlere ve benzetmelere odaklanmışınız.
Alanı bize tam gösterebilirsen, daha iyi analiz etme imkanı olur.
Bu zamana kadar farkedilmeyen şeyleri farketme imkanına kavuşmuş oluruz.
Senin gözünün gördüğü gibi, resimlerle bizim o alanı görmemizi sağla inşallah.

Kolay Gelsin.

88888888888888888888888888888888888888.jpg

agememoir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yok oraya baktim bir kol.girmiyor bile kapali orasi

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
İlk resimdeki çizgi gibi gözüken yeri yakından resimleme şansın varsa güzel olur

agememoir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
suretin arka tarafinda 10 adet kaya mezari var acilmis birtanesi digerlerine nazaran daha buyuk ve yarim birakilmis kare bir buyuk kaya var muhtemelen kazarken yakalanmislar ayrica 5 tane acilmamis kaya mezarlari var, benim dusuncem acan kisiler kaya mezarlarina odaklanmislar odayi dusunmemisler genelde bu tarz yerlerde direk hedefe odaklanmislar ama bukalemun kafasina benzeyen sekilin icinde dogal catlaklar var ve icinde bosluk gorunuyor benim dusuncem oradan bir oda girisi var gibi dikkatli bakarsaniz ibik bolumu sondadan koyulmus gibi

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
suretin arka tarafinda 10 adet kaya mezari var acilmis birtanesi digerlerine nazaran daha buyuk ve yarim birakilmis kare bir buyuk kaya var muhtemelen kazarken yakalanmislar ayrica 5 tane acilmamis kaya mezarlari var, benim dusuncem acan kisiler kaya mezarlarina odaklanmislar odayi dusunmemisler genelde bu tarz yerlerde direk hedefe odaklanmislar ama bukalemun kafasina benzeyen sekilin icinde dogal catlaklar var ve icinde bosluk gorunuyor benim dusuncem oradan bir oda girisi var gibi dikkatli bakarsaniz ibik bolumu sondadan koyulmus gibi[/QUOTE

Anladim kardesim hayirlisi olsun INSALLAH c.c
Kaya mezarlarinin disinda ayrica dediginiz zemin alti oda var ve bunuda buze L harfine benzeyen sekil verecek. Dedigim gibi L nin kiclsa ucu ovalmi dikkat ettinizmi ve baktigi yonude resimde isaretleyerek anlatirmisiniz L yi uzaktan goren acidan. Belki baska bir yerlerdende giris vardir baska resimlerinizde varsa paylasabilirmisiniz tas kesim izleri bize bakalim ne yol yosterecek. Selametle kal

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
20170915_204901.jpg burayı bir kontrol edin
20170915_204806.jpg buralarıda komtrol edin

agememoir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet tekrar gidip inceleme.firsati buldum ust fakir halkin mezarlari ayrica dagin altinca oldukca buyuk kral mezarlari oldugu bilgisini aldim, 4 girisi var 1 incisi dagin ustunde ama muhtemelen tuzakli 2 incisi hemen alt tarafta orayi kazmislar ama yanlis yerden bosuna kazmislar 3 uncusu L isaretinin 10 mt altinda 4 uncusude iki cay birlesiminds musait bir zamanda gidip giricem iceri