Yardım.

HAYALAT

Yeni Üye
Ustalar 2 metre 10 cm civarında bir yeri kazdık. Nokta makro dedektörle tutuyorum sinyal veriyor id veriyor ötüyor yani makine. Kazdigimiz yerde üst katman normal toprak altı kil kil den sonra yumuşak ama sert toprak var ve birde kayaya geldik öten yerde bir türlü kirilmilmiyor ne yapmam lazım var mıdır sizce yoksa makine parazit mi yapıyor nedir bunun alakası farikası

harun0606

Aktif Üye
kayadan bi parça kır dışarda o cihaza tekrar tut ötecekmi taşa

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Alınan sinyal mineralden başkası değildir, birde o cihazın o derinliklere inmesi imkansız daha fazla kaymayın derim.

HAYALAT

Yeni Üye
Tastan kırdım baktım disarda ötmüyor. Birde dedoktore göre kazmadik. Kazdiktan sonra dedektörleri baktim

HAYALAT

Yeni Üye
Dedoktor mineral neden tepki versin çok saçma degilmi

HAYALAT

Yeni Üye
Bir diş gösteriyor zaten o yüzden diyorum

HAYALAT

Yeni Üye
Alınan sinyal mineralden başkası değildir, birde o cihazın o derinliklere inmesi imkansız daha fazla kaymayın derim.
ustam ilk alan tarama ile tuttum. yeri ve boşluğu tespit ettim. çubuk tuttum aynı şekilde sonuç verdi sonra görünteleme attım pek bir şey anlatmadı bana daha dogrusu makineyi kullanabildiğimizi düşünmüyorum o yüzden, sonra vira bismillah dedik kazdık alan tarama ile yaklaşık iki buçuk metre altında gösteriyordu zaten bizde indik inebilidiğimiz yere kadar çok emek verdik çok gidip geldik sonra işte dedektör tuttum o sinyalide verince ses gayet net ve ıd değeride veriyor eminim ama o ne çıkar nasıl bir mantık deli oalcağım yanio yüzden emin olmak istiyorum her gittiğimizde mutlaka ya bıkmalar usanmalar yada taşlar falan denk geliyor canımızı okuyor. bırakmaya kıyamıyorum orayı bilgisi tecrübesi olan sizlersiniz dedektör çukurun içinde parazit yapıyor desem bir tarafında ötüyor bir tarafa çekince susup kalıyor

HAYALAT

Yeni Üye
Başına gelmiş bir allahın kulu yok mu?

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Başına gelmiş bir allahın kulu yok mu?
[/QUO
Üstad, yerli yabancı dedektör veyahut yeraltı göruntüleme cihazlarıda çubuklarda dahil herbir cihaz topraktaki mineral, maden, bitki ve ağaç köklerinin gaz ve oluşturduğu manyetik alandan etkilenirler, onun için her fırsatta kullanılan cihazların marka ve modelinin güvenilirliğinin önem kazandığını vurgulamaktaydım, önce cihazın, kullanılan çubuk yada yeraltı görüntüleme cihazının sonra ise kullanıcı operatörün buradaki önemi artmaktadır, piyasaya baktığımız zaman yüzlerce cihaz ve modelleri mevcuttur, bunların HİÇBİRİ kullanıcıyı memnun etmemektedir eğmeyecektirde,bunların başlıca sebepleri arasında kullanıcının ne arayacağını bilmemesi, kullandığı cihazla ilgili hiçbir bilgiye sahip olmayışı enbüyük faktörlerdir.Elimize alırız bir cihaz veya yeraltı görüntüleme cihazı orası senin burası benim, şurda öttü burda sinyal alıp görüntü verdi yada birsürü farklı şey, sonrası ise cihazı nasıl satabilirimde bir üst modelini alabilirim, sonra yine aynı tekrar onuda satıp bir üst modelin peşine düşmek, bu döngü kullanıcı bıkana kadar devam eder, sizin sorunuza gelirsek bu tür olay mutlaka herkesin başına gelmiştir tamamıyla tecrübe ile alakalıdır, ne tür cihaz olursa olsun cihazların kapatisesini bilmemek büyük faktördür.Şayet ben sizin kullandığınız cihazın o derinliklere ineceğini düşünmüyorum ve yine cihaza hakim olamayıp dilinden anlamıyorsunuz gibi bir düşüncem var, yanlış anlamayın sakın sizi yada başka arkadaşımı küçümseme amaçlı bir yorum değil, varsa bulalım topraktan çıkaralım neyi arıyorsak, alacaksakta işimize yarayacak cihazı maddi imkanımızca alalım bizim için en iyisi en güvenlisi olsun.

Yabgu

Bilgili Üye
Ustalar 2 metre 10 cm civarında bir yeri kazdık. Nokta makro dedektörle tutuyorum sinyal veriyor id veriyor ötüyor yani makine. Kazdigimiz yerde üst katman normal toprak altı kil kil den sonra yumuşak ama sert toprak var ve birde kayaya geldik öten yerde bir türlü kirilmilmiyor ne yapmam lazım var mıdır sizce yoksa makine parazit mi yapıyor nedir bunun alakası farikası
Dedektörün hassasiyetini 2 tık düşür ve tekrar tut. Bakalım ne diyecek.

Karabulut

Operatör
Aynı alanda geliyorsa Cihazın kapasitesine göre bir sonuca varılabilir Kullandığınız cihaz nedir