Yardımcı olabilirmisiniz ?

atillabb

Member
Öncelikle Hayırlı akşamlar Ben size Dogu roma Hititler ve Ermenilerin yaşadıgı Bir Dagdan resmini paylaşmak istemedigim ama elimle aynısını çizdigim 8 veya 10 arası kadar işaretin yaklaşık 20 cm boyunda olan 3 harf veya işaretin resmini paylaşıyım yorumlarınızı bekliyorum
( Resmini Atmamamın sebebi kameram hiç iyi degildi)

Ekli dosyayı görüntüle 104289
Bu işaretlerin aynı yönde yaklaşık 5 adım kadar ilerisindeki bi kayadada aşagıdaki işaretler var

Ekli dosyayı görüntüle 104290
ve gene aynı yönde yani dogudan batıya dogru ilerledigimizde kırmızı topraklı 4 büyük kayanın dikine çakılmış haliyle bir kabartı var toprak yüksekligi acemiler tarafından 1-2 metre kadar kazılmış ve kayalara denk gelince bırakılmış kayalar sivri ve dikine yerleştirilmiş ama topragın sonradan eklendigi belli %60 mezar veyahut bir boşluk

bu yazıların oldugu kayadan güneye sırtını verip 50 adım aşagı gidince bir tane horazanla kapatılmış 2 metre kadar derinde bir mezar bulunmuş ama sadece kemikleri çıkmış kazanlarla konuştugumda biz kazdık bizim kazdıgımız yerin 2 adım güney tarafından horozanla kapatılmış mezar çıkmış kemiklerini bulduk horazanda vardı dediler

ve bu ilk resimdeki işaretlerin sol çaprazında dogal olmayacagı kesin şöyle bir derinlik var

Ekli dosyayı görüntüle 104292

ve gene dogudan batıya dogru 7 kilometre kadar gidildiginde bir mahzen var gene acemiler tarafından kazılıp yarıda bırakılmış

çubuklar ve cihazlar burada 8-10 kadar boşluk buluyorlar ???

MendereS

Bilgili Üye
şu 2. bölümdeki işaret direk matematikle alakalı öklid sistemi dedikleri yada o ayarda bişeyler. bu 2 işaret birbirine bağlı ama çözmesi var işte. ben onları çözmek için çok zaman harcadım ama beceremedim fırsat buldukça hala çalışıyorum.

SelçuK

DogacıyıZ
İşin zor kardeşim

atillabb

Member
hocam çalışmalarınızın devamını dilerim matematikdeki öklid sistemini geçenlerde bi yerde okudum ama uzun yazı olunca hafızamda kalmadı tekrar bi gözden geçiririm İNŞALLAH ama ben buraları gezerken bende acayip bi heyecan oluyor normalde böyle yerlerde sadece ögrenmek amaclı dolaşırım ama hissiyatım diyorki buralarda güzel bi hava var gözüm parada pulda degil sadece Tarihi araştırmaları seven bi insanım ama gel görki 3-5 cahil bu işretlerin oldugu kısımları bozmuş ben elime kalem kagıt alıp yerlerine çizimlerle oturtdum bu yazılar ayak altına denk geliyor çözemedigim bişey daha var merdiveni anımsatan kayalar var ama dogalmı degilmi bilemedim

atillabb

Member
burda unuttugum 2 şey var
1 bu ilk resimdeki yazıların 1 adım güneyinde oturak gibi kaya var direk kuzeye bakıyor 2 resimdeki işaretlerin aynen 1 adım güneyinde oturalacak bir kaya var 1. binege eminim ama ikinci binek konusunda dogalmı degilmi bi bilgiye ulaşamadım

hades40

Bilgili Üye
Sayın MendereS üstadım çözülemeyecek pek bir şey yok fakat arkadaşımız net resimler koymamış (ermeni yaşamı haricinde) yaşamış medeniyetlerin ölü gömme kültleri her ne kadar bölgesel olarak fark etsede genel olarak inaçlarına uygun olanı araştırınca sonuca ulaşmak pekde zor olmuyor...

atillabb

Member
Abi Yerini Söyleyemiyorum malumuyla buraların altını üstüne getirdiler kepçesini alan şirket kurup burda zengin olup gidiyor doga katliamı yapıyorlar resmen benim içim gidiyor ama resim konusuna gelince net bir fotograf makinesiyle baştan sona çekip atacam hepsini

degirmenci

Aktif Üye
dikine yerleştirilmiş taşlı yeri genişleterek açılmalı

atillabb

Member
Sağol ustam yokmudur bu tuzakları eritmenin yolu

atillabb

Member
Yeni Birşey daha buldum Belkide bir giriş deligi bilmiyorum
bu işretlerin hemen altında bir kayada bir insanın giremeyecegi bir delik var baya bir ileri gidiyor o deligin bulundugu kayanın üzerinde bir kaya daha var bu delikli kayanın üzerindeki kayayla arasına bir yayvan tabak şeklinde taş kıstırılmış ve taşın etrafı tamamen horazanla kapatılmış bunların hepsi tam binek taşının altına denk geliyor