Yardımcı olabilirmisiniz ?

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
42564190_1786786458101036_95498919949107200_n.jpg42453315_163311934556455_4884262205152821248_n.jpg

yolgezer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 10 metre uzaklikta bosluk testi yap belki sansina mezar cikar.

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım yaklaşık 150 metre ilerde büyük bir kayanın altında mağara lakin zor şartlarda bu kadar resmi çekebildim..

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Munzur hoş geldin kardeş
burası ziyaret edilen dilek dilenen bir yer midir ya da yakınında böyle bir yer var mıdır
varsa buranın çevre fotoğraflarını ekler misin

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hoş bulduk kardeş ziyaret yeri yaklaşık 500 metre mesafede buranın sağ tarafında bir tarla var resim çektiğim yer orman içi sol tarafın'da büyük bir kaya var ama 150 metre ilerde kayanın önünde küçük bir mağara girişi diğer yanında ise yığma taş var..

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hoş bulduk kardeş ziyaret yeri yaklaşık 500 metre mesafede buranın sağ tarafında bir tarla var resim çektiğim yer orman içi sol tarafın'da büyük bir kaya var ama 150 metre ilerde kayanın önünde küçük bir mağara girişi diğer yanında ise yığma taş var..
eyvallah
ikisi de incelenmeye değer yapılar varsa oraların da fotoğrafını ekleyin bakalım
özellikle taş yığmayı görmek isterim

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eyvallah
ikisi de incelenmeye değer yapılar varsa oraların da fotoğrafını ekleyin bakalım
özellikle taş yığmayı görmek isterim
Tamam kardeş elimden geldiği kadar bilgi paylaşımı yaparım ama kuş uçmaz kervan geçmez yer bakalım bir daha ne zaman giderim:))

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam kardeş elimden geldiği kadar bilgi paylaşımı yaparım ama kuş uçmaz kervan geçmez yer bakalım bir daha ne zaman giderim:))
son 20 bin yıllık insanlık tarihini göz önüne alırsak 100-200 yıllık boş kalmış mekanların fazla bir öneminin olmadığı aşikardır
Mithradates'te bir zamanlar romaya kafa tutardı ama şimdi onun da mekanları kuş uçmaz kervan geçmez olmuş
buna rağmen bir yığın insan hazinelerinin peşinden koşmaktan vaz geçmiyor
:)
ölmezsek buralardayız ekleyin siz bakarız
@ sembolü ekleyin yorum almak istediğiniz ustanın nikinin başına görüp gelirler elbet
sağlıcakla kalın

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Munzur....
Sevgili kardeşim işaretiniz hakkında bir şeyler söylemek isterim
Siz bu kayada herhangi bir test yaptınızmı

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18584]dardanos[/MENTION] malesef kardeş hiç bir test yapılmadı..

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18584]dardanos[/MENTION] çok eksi zamanlarda var mı bilmiyorum ama her taraf sığ orman yanlız işaretin sağ tarafında 150 metre uzaklıkta mağara ve yığma taş , yığma taşın hemen arkası düzlük resim atmak isterdim lakin çok uzak bir mesafede şimdiden teşekkür ederim(pek resim çekilebilecek bir yer değildir)

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Munzur...

sevgili kardeşim zaten ben resim istemiyorum. bu işaretin bana verdiği şeyi anlamaya çalışıyorum. Madem öyle size şöyle sormalıyım nokta atışı yapmak için. Bu çevrede eskiden kimler yaşarmış ermeniler rumlar yada bu yakından tarihi bir yol geçebilir . Bu yöreden geçenlerin ibadetlerini yapmaları için küçük bir kilise yada bir şapel olabilir. Size diyebilirim şunu yap bunu yap. Ama hiçde öyle değil bu işler. Size tam netice verebilmek amacı ile bunları soruyorum. Yoksa benim ne çıkarım olabilirki. af edersiniz lakin bir işaret üzerinde bazen ne kadar zaman geçiriyoruz. İşte bende her işarete yorum yapmayı sevmem. Lakin bu işarete yaparım. Hiç kimse parayı buraya koydum gel al diye işaret bırakmaz. Her şey bir dizin şeklinde gelişir. Adam oraya bir şey yapar ne olduğunu anlaman için Of of demen lazım. Bu yüzden siz bize ne kadar yardımcı olur iseniz bizlerde sizlere daha faydalı bilgiler sunabiliriz. Çünki bu işaret böyle kutsal bir yer ile ilgili. Eğer bilginiz var ise bu havalede daha doğrusu bu işaretin olduğu yerin yakınlarında eskiden kimler oturduğunu Söyleyebilir iseniz Hedefe o kadar yakın oluruz.

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18584]dardanos[/MENTION] dedelerimizin önce burada ermeniler yaşamıştır... gönderdiğim resmin 5 metre aşağısında patika var çok kullanılırdı eskiden o patikanın bitiminde dere var derenin olduğu yerde yamaç kısmında büyük kaya altı mağara yan tarafı ise yığma taş...