Altın olduğu konusunda emin olacak kadar şüpheliyiz

plttt

Yeni Üye
Selamün aleyküm. Benim yardımınıza ihtiyacım var. Bizim köyde yüksek ihtimalle boş olmayan bi alan var. Define olduğunu düşünüyoruz. Neresi olduğunu bilmiyorum. Abimlerin konuştuğu kadarını anlatıyorum. Define aleti ile bakmaya gitmişler fakat insanlar çok olduğu için bakmadan dönmüşler. Direkt define arayışını kestiler.
Alan yola yakın ve insanların sık geçip gittiği yerde. Açık bi alan. Bizim köyün insanları oldukça kıskanç. Yani böyle bi arayış içerisinde olduğumuzu gördükleri an ihbar edeceklerdir. Amca dayı vs. dahil güvenecegimiz kimse yok.Bunu neden yazdığımı anlamışsınızdır zaten :) .Alan da dediğim gibi insanların sık geçtiği yer.
Bence bizimkilerin yaptığı ilk hata aramaya pazar günü ve gündüz vakti gitmiş olmaları. Ama bizim köyde geceleri de tarlaya vs gidenler çoktur.
Sizden ricam şu olacak. Altın olduğu konusunda emin olacak kadar şüpheliyiz. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. :)) ((Maddi durumumuz şu an çoğumuz gibi baya bi kötüleşti. Ben de bu fırsatı kaçırmak istemiyorum. ))

Moderatör tarafında düzenlendi:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlk önce şüphelendiğiniz yerin fotoğraflarını çekip buraya yükleyin. Umut varsa ikinci adım tespit olmalı. Doğru ve kesin tespit işin en zor kısmı. Üçüncü aşama yani sizin çekindiğiniz çalışma kısmı daha kolay olanı. Misal "dedemin Hayrına köye çeşme yapacağım" gibi bir bahane ile bu sorun aşılır.

plttt

Yeni Üye
İlk önce şüphelendiğiniz yerin fotoğraflarını çekip buraya yükleyin. Umut varsa ikinci adım tespit olmalı. Doğru ve kesin tespit işin en zor kısmı. Üçüncü aşama yani sizin çekindiğiniz çalışma kısmı daha kolay olanı. Misal "dedemin Hayrına köye çeşme yapacağım" gibi bir bahane ile bu sorun aşılır.

Tamam hocam ben en kısa zamanda atacağım fotoğrafları. Yalnız işte gerçekten sizin dediginiz gibi çeşme ile falan kanacak insanlar değiller :) Bizde olmayacaksa başkasında da olmasın kafası :)
Hocam bu platformda özelden resim atabiliyor muyuz? Size mı atayım yoksa yeni konu olarak mı paylaşayım?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tamam hocam ben en kısa zamanda atacağım fotoğrafları. Yalnız işte gerçekten sizin dediginiz gibi çeşme ile falan kanacak insanlar değiller :) Bizde olmayacaksa başkasında da olmasın kafası :)
Hocam bu platformda özelden resim atabiliyor muyuz? Size mı atayım yoksa yeni konu olarak mı paylaşayım?
Konu açıp yükle. Bütün ustalar görsün. Birinin göremediğini diğeri görebilir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Alan derken yüzeysel bir yapı ise görmek gerekebilir,
diğer türlü farazi işlerden medet ummayınız.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bizim köyde yüksek ihtimalle boş olmayan bi alan var. Define olduğunu düşünüyoruz.
Umudunuzu kırmak istemem ama kurduğunuz cümleye bakılırsa,siz kendinizi bir yerde define olduğuna inandıran binlerce vatandaştan birisiniz.Umut ve para motivasyonunun etkisi böyle düşünmenize sebep oluyor.
Her köyde define olduğu düşünülen bir veya birkaç yer mutlaka vardır.

Peki neye göre boş olmadığını düşünüyorsunuz? Burayla ilgili çıkan söylentilere dayanarak mı?

Burayı köyde sizden başka bilen kimse yok mu? Daha önce arama yapanlar olmuş mu?

RONİN

Member
Dostum öncelikle fotoğraflama yaparak buraya yükle, ustalarımdan yardımcı olanlar çıkacaktır. Bir de maalesef köylerimizin çoğunda akrabalar birbirini çekemez, aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Hedef şaşırtma yapın. Biz üzerimize topladığımız şüpheleri dağıtmak için çalışma yaptığımız alanın tam tersi istikametine karot vurup mermer numunesi alıp, köylünün gözüne sokarak incelemeye götürüyor gibi yapmıştık.

plttt

Yeni Üye
Umudunuzu kırmak istemem ama kurduğunuz cümleye bakılırsa,siz kendinizi bir yerde define olduğuna inandıran binlerce vatandaştan birisiniz.Umut ve para motivasyonunun etkisi böyle düşünmenize sebep oluyor.
Her köyde define olduğu düşünülen bir veya birkaç yer mutlaka vardır.

Peki neye göre boş olmadığını düşünüyorsunuz? Burayla ilgili çıkan söylentilere dayanarak mı?

Burayı köyde sizden başka bilen kimse yok mu? Daha önce arama yapanlar olmuş mu?
Dediğinizde haklısınız hocam. Umut ve para motivasyonu kısmından bahsediyorum. Yeri ben görmedim henüz. Buraya fotoğraf yüklemek için en yakın zamanda gideceğim. Babama sordum bakmak istediğiniz yerde işaret var mi diye. Bana işaretlerin âlâsı var dedi. Açıkçası merak ettim. Fotoğraf atmadan konu açmamın sebebi köylünün merakından vs korunarak nasıl çalışma yapabiliriz? Bunu merak ettiğin için yazdım. Daha önceleride bahsettikleri bir yer vardı. Bir kaya üzerinde yazılar varmış. Çok öncelerde büyük dedemiz halkı susturmak ve konuyu kapatmak için yazının olduğu kayaya balyozla vurmuş. Yanı duyduğum şey bu. Babamın bahsettiği yer o kayanın olduğu yer mi bilmiyorum. Gidince mutlaka fotoğraf çekeceğim. :)

plttt

Yeni Üye
Dostum öncelikle fotoğraflama yaparak buraya yükle, ustalarımdan yardımcı olanlar çıkacaktır. Bir de maalesef köylerimizin çoğunda akrabalar birbirini çekemez, aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Hedef şaşırtma yapın. Biz üzerimize topladığımız şüpheleri dağıtmak için çalışma yaptığımız alanın tam tersi istikametine karot vurup mermer numunesi alıp, köylünün gözüne sokarak incelemeye götürüyor gibi yapmıştık.
Tamam hocam yanıtınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda yükleme yapacağım. :)