• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yardımcı olursanız sevinirim

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Her iki fotoda boşluk tespiti gerekli.

IMG-20180814-WA0020.jpg

IMG_20180815_124026.jpg

Aligul

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yeni fotoğraflar ekledim

edirne22

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
o sunu çanağının ya önündedir ya arkasında..

pusula17

Engellendi
Kendiside olabilir sanduka tarzids yapabilirlrr ama yer altı oda mezar var 6 metrryi gecmez burda iyi bosluk bak bence

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Sunağın sol tarafındaki tek çalı iyi gözüküyor (5. Resim) Sunağın içini iyice temizleyip bakın yardımcı işaret olabilir. Kaya'nın üstüne çıkıp her yöne doğru fotograflayın. Arazi mıcırlı değil, mıcırlı yerlere dikkat edin

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Aligul.....

Sevgili kardeşim merhaba bu okla gösterdiğim yönde biraz uzakta arazi düzleşiyor. O düzlemdem bu taş yönünde yukarı doğru bir patika yol var onu takip et biraz uzun bir yol Bu patika ileride çatal yapıyor sola doğru devam et sonra yine başka patika ile birleşiyor yine sol devam et az gidince yol ikiye ayrılır soldaki yol kısadır onun bittiği yerde ilk bakacağın yer var. oradan geri dön ve tekrar sola patikaya devam et patika ileride bir s harfi çizecek s yapan yerin solunda ikinci büyük yerin var araştırmanı böyle yap

Son düzenleme:

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
IMG-20180814-WA0020.jpgbunun anlamını öğren otaraf resim niye yok

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
Aligul.....

Sevgili kardeşim merhaba bu okla gösterdiğim yönde biraz uzakta arazi düzleşiyor. O düzlemdem bu taş yönünde yukarı doğru bir patika yol var onu takip et biraz uzun bir yol Bu patika ileride çatal yapıyor sola doğru devam et sonra yine başka patika ile birleşiyor yine sol devam et az gidince yol ikiye ayrılır soldaki yol kısadır onun bittiği yerde ilk bakacağın yer var. oradan geri dön ve tekrar sola patikaya devam et patika ileride bir s harfi çizecek s yapan yerin solunda ikinci büyük yerin var araştırmanı böyle yap
nere gıdıyorsun sen burdan caminın yanı falan dıycen heralde:16:dalgamı gecıyorsun sen

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
son resımde gorunen mucıtın cızdıgı yer merdıvense ordan asagı ın bakalım çalılıgın oldugu yeri temızle bosluk bak resımle

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
nere gıdıyorsun sen burdan caminın yanı falan dıycen heralde:16:dalgamı gecıyorsun sen
Estafurullah Sevgili ustam niye dalga geçeyimki. Ben işaretin kayaya yapılış şekline ve neresine yapıldığına bakarım ve kayadaki en küçük detayları bile değerlendiririm. bu kayada böyle bir şey gördüm ve inanın hiç bir art niyetim olmadan gördüklerimi söyledim niye böyle bir tepki verdiğinizi inanın merak ettim. Sizlerde bilirsinizki bazı taşlar o alanı resmeder bende bunu izah ettim bir kusurmu işledim

N@KKoZ

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Estafurullah Sevgili ustam niye dalga geçeyimki. Ben işaretin kayaya yapılış şekline ve neresine yapıldığına bakarım ve kayadaki en küçük detayları bile değerlendiririm. bu kayada böyle bir şey gördüm ve inanın hiç bir art niyetim olmadan gördüklerimi söyledim niye böyle bir tepki verdiğinizi inanın merak ettim. Sizlerde bilirsinizki bazı taşlar o alanı resmeder bende bunu izah ettim bir kusurmu işledim

Gavur yapmış kıymetli @dardanos hocam..

giderken iki kez çatal yapıp dönerken S yapan yol. Şiir gibi yazmışsınız saygılar:)

Son düzenleme:

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
N@KKoZ......

Sevgili kardeşim teşekkür ederim.
Ben sadece gördüklerimi söylerim.
Sizinde bunları görmenize sevindim.
Sevgili moderatör arkadışım beni yanlış anladı her halde.
Ustalarımızdan öğrendiklerimizi aktarıyoruz sadece. Sevgili kardeşim hiç bir gömü ben buradayım gel beni al denen işaretler ile gömülmez.
Bu işaretler ufak detaylar ile bir şeyler anlatır.
Bazen kayalara şifrelenmiştir buradaki yerler amma biz sadece işarete bakarız halbuki adamlar o alanı oraya resmetmişlerdir. İşte bunu anlamak lazım.
Bir ustamızın çok sevdiğim bir sözü var kim olduğunu şimdi hatırlamıyorum amma inanın çok doğru söylemiş. 5 cm yi geçen işaretler gömüyü göstermez diye. Evet adam öyle küçük bir detay yapar bırakır onuda kendi bilir ne mana taşıdığını. Lakin yılların tecrübesi ile kendini geliştiren ustalar bu işaretlerin ne anlama geldiğini az çok çözmüşlerdir. Şimdi siz kendinizi o parayı saklayan kişinin yerine bir koyun siz olsanız bir şey saklar iken ne yapardınız. Davetiye bırakırmıydınız buyrun diye. Bazı gömüler istisna teşkil edebilir adam zor durumda kalıp hemen gözüne kestirdiği bir yer yada bir kayaya basit bir işaret yapar sonra gelip alırım diye gider. lakin gelemeyebilir bu tür paralar Bulunabilir. Sevgili kardeşim Bu işler nasip işi biz buradan sadece yardım amacı ile bir şeyler söylüyoruz. O kişinin nasibi yok ise o parayı zaten alamaz.
Size bir şey anlatmak isterim benim hanımın dedesi kahvede kahvesini içer iken yan masada falanca köyde şu çeşmede para var muhabbeti oluyor ve bizim dede bunları duyuyor. Ve köyü çeşmeyi biliyormuş. Hemen yarın gidip şu işi halledeyim diyor ertesi gün dükkanına gidiyor tam yola çıkacak bir iş geliyor haydi arkasından bir iş bir iş daha bir hafta oraya gidemiyor. En nihayetinde köye gidiyor ve köyün kahvesine girip yine kendine bir kahve söylüyor. Kahvesi geliyor tam osrada bu köyden onu tanıyanlar ya usta duydunmu yıllardır yol üstündeki eski çeşmeden gelir geçeriz orada para varmış adamlar gelip çıkarıp gitmişler diyorlar . Bizim dedenin elinden kahve fincanı düşüveriyor. İşte böyle kardeşim eğer nasip değil ise olmaz Kendinize iyi bakın sevgiler