Yardımcı olursanız sevirim

mfagir

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar.
Değerli arkadaşlar sizlere bir soru sormak istiyorum yardımcı olursanız,işgi gösterirseniz sevinirim..
Şimdi arkadaşlar hayatım boyun definedir,gömüdür hiç işim olmadı anlamamda.
Rahmetli dedem vefat etmeden önce dedemi ziyarete dedemin evini yapan bir adam geldi.Dedeme ben bu evi yaparken gömü buldum sana söylemedim hakkını helal et dedi.Dedem de helal olsun dedi geçti.Ev 40 senelik iki katlı bir ev.Neyse konuyu uzatmıyayım dedem vefat etti o evide biz 5 erkek kuzen arada gidip muhabbet sohbet etme amaçlı kullanıyoruz dedi evidir dendi satılmadı.Birgün yine otururken bu helallik isteyen adamın mevzusu açıldı.Konu ya başka gömüde varsa adam bulamadıysaya geldi.Kuzenlerimden biri bu çubukçu denilen bir adamlardan birini getirdi ve bize bir yer işaretledi burda işte yüze yüz bi sandık var 2.5 3 metrede diye evin bodrumunu gösterdi.Çoğumuz inanmadık ve saçmada bulduk anlamadığımızdan adam eliyle yaptı gibi geldi bize.Daha sonra kuzenim bir başka adam getirdi bu adamın elinde de üç antenli gibi 360 derece dönen bir cihaz getirdi aynı yeri haberi olmadan gösterdi.Biz şaşırdık tabi aynı yeri göstermesine ama yine de üzerinde çok durulmadı yoktur muhabbeti döndü var ya kesin muhabbeti döndü.Artık en son bir başka çubukçu getirdik bu adam çubuğu biraz garipti dışını su borularından yapmış o geldi burda birşey yok dedi.Bizde diger çubukcu böyle dedi burayı gösterdi dedik minarel bulmuştur o dedi.ama o ilk çubukcu eline altın almıştı işaret verdi gümüş alınca tepki olmamıştı gümüş yok demişti.Şimdi sizin yorumlarınızı merak ediyorum sizce varmıdır yok mudur nasıl emin olabiliriz.Haybeye kazmakta istemiyoruz.Lafı uzattığım için kusura bakmayın herkese teşekkürler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bilgilerde eksiklik var ... 1 mt ye 1 metre sandık hiç duymadım .. boşluk veya lahit deseydi anlardım ..lahit demesi içinde işlem yapması lazımdı .diğer çubukçu elinde altınla baktıysa 1mt ye 1 metre sandık göremez o artık değerli varmı diye bakmış mal var demesi lazımdı ...şukafar mt civarı derinde diye ..2 ci cubukcunun çubukları eğerki sizde oradaysanız yanılmış olma ihtimali yüksek ...
3 cü çubukcuya hiç tepki vermemesi de ayrı 1 sorun olmuş .. . Boşluk mu baktı değerlimi baktı bilmek lazım ... ama değerli baktı diye tahmin ediyorum ... diğerlerinin minarele takıldığını söylediyse kendi neden takılmadı .. mineral eleme yöntemini bilmek lazım ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mfagir ustam kısaca buradan bu şekilde çok soru gelir ... .. tavsiyem iyi 1 çubukçu bulmanız ... veya sitemizden çubuklarla alakalı konuları okuyup anlayıp ya çubuk kullanmayı öğrenmeniz .. veya okuyup öğrendiğinizi çağırdığınız cubukcunun çalışmasıyla kıyaslamanız olacaktır ...

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bir çubukçunun o sandığı orada vermesi için çok çok usta bir çubukçu olması gerek.

Tor

Member
Ustam bilgilerde eksiklik var ... 1 mt ye 1 metre sandık hiç duymadım .. boşluk veya lahit deseydi anlardım ..lahit demesi içinde işlem yapması lazımdı .diğer çubukçu elinde altınla baktıysa 1mt ye 1 metre sandık göremez o artık değerli varmı diye bakmış mal var demesi lazımdı ...şukafar mt civarı derinde diye ..2 ci cubukcunun çubukları eğerki sizde oradaysanız yanılmış olma ihtimali yüksek ...
3 cü çubukcuya hiç tepki vermemesi de ayrı 1 sorun olmuş .. . Boşluk mu baktı değerlimi baktı bilmek lazım ... ama değerli baktı diye tahmin ediyorum ... diğerlerinin minarele takıldığını söylediyse kendi neden takılmadı .. mineral eleme yöntemini bilmek lazım ...

Ben yazıda "1x1 metre sandık var" ibaresi göremedim, "yüzde yüz burada sandık var" denmiş.

Ben de konuya çok hakim değilim ama makine nasıl sonuç verir acaba?

orcun

Member
Bu işler kısmet işi. Ben ihtimallerin değerlendirilmesinden yanayım. En fazla biraz kas yaparsınız o kadar.. (buradaki herkes nerelerde ne kas yaptı bir bilsen.. Öyle bir durumumuz olsa hiç düşünmezdik bile.)