yardımlarınızı bekliyorum

ateduman

Member
isaret tavuk mu civciv mi kus mu? birde fikirleriniz nedir.

mayhem

Co Admin
Co Admin
etraftaki kayalarda hepsinde bir emare var gibi senin bahsetdiğin kayayı ıslat birde öyle bakalım kırılmış gibi duruyor işcilik var gibi.

hades40

Bilgili Üye
Daha detaylı resimler yüklemelisin..

ateduman

Member
şu an bölgeye çok uzağım. geçince gelecek detaylı resimler

ateduman

Member
karsıdan resimim yok. geçince detaylı resim alacağım. yığma toprak resme göre sol arkada . tabiri caizse tavuğun arkasında . ama orda bir sey alamadık. bos yani . seklin kafasında iki adet oyma var birinci küçük diğeri biraz büyük. diğer resimde görülen de bu sekle göre paralel ilerisinde birisi ağacın dibinde ( küçük) diğeri biraz daha ilerde yumurta gibi olan ( büyük) kaya var. seklin üstündeki iki oyma bunları gösteriyor olabilirmi. ayrıca orta da ben yanlıs algılamadıysam oturak tası gibi bir tas var ve tasın baktığı istikamette 600-700 m ileride iki mezar açılmış. ama tavuk-civciv- kuş vs isin içine girince mezarla pek ilgisi varmıdır bilemedim. ben dediğim iki kayaya dikkat sardım. ilerideki kaya çok büyük. bunun insan yeteneğyle yerlestirilen bir yanı olup olmadığını bilemem ama ağacın altındaki kayadan biraz huylandım.

ateduman

Member
ayrıca karsı yamaçta kare içine alınmıs ve bu bolgeye tamamen paralel bakan bir insan süliyeti algıladım. mesela eğer tavuksa ki bu oymanın üst tarafında s seklinde bir isaret var. geldikten sonra dikkatimi çekti yani geç farkettim. resimde de net alamıyorum ne olduğunu

Asil

Aktif Üye
Ben söyleyeyim arkadaş. Eski çagda kullanılan yol ağzı ve oraya yakın antik bir şehir var belliki ordan öteye yol güvenli olmadığı yahut şehir yağma yediği için kaçan kişi elindeki emaneti tekrar dönüşünü hesaba katarak kayayı oyup emanetini sıva yada dövme toprak yardımıyla oraya saklamış. Sonuç bu. ( fikrim bu yönde)

Asil

Aktif Üye
Kırılıp alınmış

ateduman

Member
yanı sekılın oldugu yerde bır emanet varmıs ve kırılıp aşınmıs dıyorsun. dogrumu anladım