• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yarim birakilan bir emek daha

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burasının zaten bir mazisi var ama 4&5 asır önce buralar böyle değilmiş şimdi ise orman bu su kaynağı hep varmış eskilerden gelen bilgidir burasının yukarısında kervan yolu varmış pontus krallıgına giden yani trabzona tabi yol ustundekilerde dahiil burayı tespid edecek teknolojimiz yoktu merzifon düdükleriylen olacak işler değil çok aradık sonuç alamadık amcam dedektör baslı sokacam diye kesmediği tiken kalmadı 6 ay önce aldığımız teknoloji ile tespitini yaptık yaklaşık 2,5 hafta önce cihaza göre burda altın var verdiği boşluklar enine fazla bilem kazdık sadece boyuna 80 cm daha kazmamız gerekiyordu işcilik uzamasın diye kazmadık cubukların verdidiği kesit yaklaşık 70*150 dir burası bana gore insan değil para mezarı belkide bir mahsen bilemiyecem allahu alem ama tabandan aşağı inmeye başlayınca imareleri almaya basladık icerden bazı taşları calaskal sistemiylen çıkardık bazısınıda parçaladık yerlestirme taşlar tertemiz kesilmiş rast gele konmuş sadece bir taş farklı odaa kapak ttaşı gibi ama değil hepsi kesmede bu neden motifli kül katmanı balçık su tuzağı sızma su ırmak mucuru bütün imareler tamam sizlerde halan alınması gereken taşları görceniz zaten usta sanatını konuşturmuş yine kolay ekmek yok sadece sabır azim ve emek isteyen bir yerdeyiz ...

Ekli dosyalar

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
yanıbaşınızda yüzey sularının toplanması ile akan bir çeşme var
siz orasını açtığınızda
su o tarafa akacak
çeşme körelecek
açtığınız yerde bir emare var mı ki kazarsınız
çubuklar bir sime gitmişse
çeşmeye yazık
emeğe yazık
bahsettiğiniz tür de bir yer olsa
izi nişanı olur
kaçlar ustaca dizilir
gelişi güzel atılmaz
boş verin
o kısmı güzelce doldurun
emeğinize
SUYA yazık

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ne makinası olursa olsun kullanmayı bilmek gerek ve zahmetsiz rahmet olmaz arazinin resmini cekersen yardım edebiliriiz

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ragıp abi malzeme çıksın allah ın izniyle çeşmenin kralını yaparız bizim zaten suyla işimiz yok abi imareler belli baba kesme taşlar ve kül tabakası sonrada ırmak taşları çıkıyor abi allah ın izniylen doğru yerdeyiz sadece emek istiyor saygılar

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
abi arazi orman çekilecek pek bir şey yok işin gerçeği gittiğimde yine senin için çekerim abi dert değil

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
arazide olsak elimle koymuş gibi ğösteririm olmadımız için resim istiyoruz sana yardım ede bilmek için

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eyvallah abi bende yardım dilenmek için burdayım zaten akıl akıldan üstündür köye gittiğimde çekerim abi bölgenin resmini

botan5656

Engellendi
ben sana bişey sölim mi amisos sizin çubuklar suya gitmiş haberin olsun. gördüğüm kadarıyla yolladığın resimlerden öle pek bariz emareler görünmüyor. benim şahsi görüşüm uğraşılacak bi yer değil gibi.

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Samsun ve yakın köyleri abi sıkıntı yok evel allah amisos samsunun eski adıdır amisos krallığı

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
abi bizi maff edersin millet 4. 5 milyardan bahsediyo cihazda biz bu cihaza 100 milyar verdik su bulsun diye değil cihazı aldığımız şahıs vefat etti dünyaları var dağda domuzu eksik bu emmim bunu 93 senesinde 40 bin mark a almış cihaz yaklaşık 6 aydır bizde biz once acemiliğini attık biz diyorum 3 kişi ortak aldık ben idda ediyorum kim nereye ne saklarsa saklasın isterse 20 mt derine saklasın allah ın izniylen bu cihaz bulur abi bizim tek şüphemiz merhumun verdiği frekanslar dı doğru frekansı mı takip ediyorduk elhamdürillah doğruymuş bugün kullanma kılavuzunu çocukları gönderdi kılavuzu bulamıyorum frekansları bilin yeter demişti çok şükür kılavuzumuzda da geldi haaa bişey daha mt rede veriyormuş alman yapmış abi anlayacan made ın germany abi yine diyorum idda ediyorum kim nereye ne gömerse gömsün isterse kayaya gömsün istediği test alanını oluştursun allah ın izniylen makina bulur abi idda ediyorum yok yeni saklananı bulmaz toprak altında yıllarca kalması lazım demiyorum sakladığın yerin 100 mt yakınina koy beni sen çayını içene kadar sakladığını bulurum sana idda ediyorum denemesi bedava bazı ücret karşılığı bakanlar gibi gıvırmıyorum yok eski olması lazım mış yok böyle olması lazımmış yok abi ölümlüyüz hep hesap verecez belki ebdiyen azap görecez miletin ahıylan vahıylan yalanlan dolanlan bu iş olmaz abi DENEMESİ BEDAVA GEL SAMSUNA YAKİNSİN GELİRKEN 3 ,4 DAL BİLEZİK GETİR GİDECEZ TARLAYA DÖNECEM SIRTIMI SEN GÖMECEN BULURSAM BİR DAL BİLEZİĞİNİ ALIRIM AMMA

PiSaGoR

Engellendi
ragıp abi malzeme çıksın allah ın izniyle çeşmenin kralını yaparız bizim zaten suyla işimiz yok abi imareler belli baba kesme taşlar ve kül tabakası sonrada ırmak taşları çıkıyor abi allah ın izniylen doğru yerdeyiz sadece emek istiyor saygılar
o ırmak tasları dedıgın bır kuyunun dıs dızayn duvarı olmasın :)
kul tabakasını ıhmal etmede ne yaparsan yap ...

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
duvar işi değil abi dökme mucur işi ormanda ırmak taşı olmaz ırmak en azından 1 veya 1,5 km uzakta üşenmemiş taşımışlar abi buranın hikayesini bir ince anlatmıştım abi sana burası o yer