yeni baslayan hobiseverlere önemli uyari

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
İşareti göster gerisine karışma gömüyü biz çıkarırız; sen işareti göster hemen orada paranı al çekil ???

Arkadaşlar son dönemlerde en sık karşılaştığımız yalanlardan biride bu; neymiş işareti gösterecekmişiz yerinde parayı sayıp gidecekmiş biz buna kuyruklu yalan deriz. bu magandalar yer öğrenmek için böyle bi yalana baş vurmuş benim kırsal kesimdeki iyi niyetli definecimde bunlara inanıyor siz siz olun sakın bu yalanlara inanmayın. özelikle yılan, civcivli tavuk ve balık en çok para edende bunlar terbiyesiz sahtekarlar.

Bazı defineci arkadaşlarımız gelen magandalara kanıp işaretli bölgeye götürüyor, işareti gösteriyor. eee hani para ? şimdi gelelim bu sahtekarların en klasik yalanlarına.

1- Burası soyulmuş 2 küp para gitti eğer soyulmasaydı sana burada 300 milyar sayar gerisine karışma derdim, falan fişman derken dostum sende başka ne işaretleri var buraya kadar gelmişken bişeyler çıkarmadan gitmeyelim.

2- Yine başka biri işaret olan bölgeye götürüyor işareti gösteriyor aldığı ilk cevap. yaw arkadaş burası site alanı buradan mal çıkaramayız sen bizi nereye getirdin biz usulsuz iş yapmayız sende başka ne işaretleri var oraya götürsene belki sit alanı değildir buraya kadar geldik bari bişeyler çıkaralım.

3- Aynen başka biri götürüyor ilk aldığı cevap; dostum bu işaretin 100 metre çevresinde birde haç olacak onu bulamazsak malı alamayız sen onuda bul, bulur bulmaz hemen haber ver biz parayla gelelim sen parayı al gerisine karışma, yaa parayı TL mi istersin dolarmı aslında en doğrusu sen iban numaranı ver biz direk hesaba geçelim sen parayı hesapta görünce geliriz, senin iş bankası hesabın var mı ?

İşareti gösteren kişiler belirli süre sonra bölgeye gittiğinde ne görüyor işaretler kırılıp yok edilmiş

Peki kim bunlar; Bu isimler işaretlerin yerini öğrenip daha sonra gelip gerekli resimleri alır sonrada işaretleri yok eder. böylece oradaki defineyi bulma sansını sadece kendisine verir. bu 1 ay, 1 yıl, 3 yıl neyse yer altı radarıyla ve işaret bilgisi yüksek isimlerle gelerek olur vs. vs. sonuç oradaki işarete göre definenin nerede olabileceğini sadece o bilir benim definecimde tabiri caizse avucunu yalar.

Arkadaşlar siz siz olun dışarıdan gelen isimlere define işaretlerinin yerlerini göstermeyin bunların neredeyse hepsi üçkağıtçıdır; özellikle kırsal kesimde (köy yerlerinde) ikamet eden defineci arkadaşlar bu konu sizi daha çok ilgilendiriyor, adamlar istanbuldan geliyorlarmış, yok izmirden geliyorlarmış ellerindeki makine şöyleymiş böyleymiş gibi kendi kendinizi gaza getirmeyin. örnek verdik istanbul ve izmir medeniyetin beşiği en çok define olan yerler zaten burası madem böylesi donanıma sahipler neden kırsal kesimde koşuyorlar geldikleri yerde define dolu; tekrar ediyorum siz siz olun dışarıdan gelen isimlere itibar etmeyin onlar doğa üstü güç değil hepsi çakal.

Mal bulanındır

turgutluda altıncı deriz kendilerine. bu aralar yine ayyuka çıktılar. hikayeyi şöyle bir sms ile başlıyorlar: "manisa salihli sart köyündeki(izmirden turgutluya tasindim versiyonu da var) hacı amcam, kerpiç evinde yıllanmış çömlek buldu. içinde sarı sarı üzerinde arapça yazı yazılı, ortalarında tuğra olan altınlar var. 10 kiloya yakın. ben bunları gördüm, şaşırıp kaldım. iki gündür gözüme uyku girmedi. senin çevren vardır. bunlardan bir ekmek yiyelim. vs vs

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bunlar harici cakallar kardasim.
Birde dahili cakallar var:
Bunlar sitelerde dolasirlar.
Uye olurlar.
Aradan 1-2 sene gecer.
Sabirlidirlar.
Bir tane bile konu acmazlar genelde.
Bazi konulara odaklanirlar.
Guven saglamaya calisirlar.
Sonra yavas yavas olta atarlar.
Ozel mesajla dokundururlar.
Nazlidirlar.
Nazlanirlar.
Kendisine mecbur kivama getirirler.
Vakit saat geldi mi;
Ben gelip bakarim amma
Misal 400 lira yevmiye alirim derler.
Buyuk para gozukmez.
Amma damlaya damlaya gol olur.

Bilinki bu tip birisi de dahili cakaldir.
Genelde sonradan haberimiz olur.

Site kurallari geregi ekip kurulmaz,
Kurulmasi icin organizasyon yapilmaz.
Geri planda bu is yapilirsa bizimde haberimiz olmaz.
Bizim gayemiz; kimse istismar edilmesin. Gayretimizde budur.

Herkesi az cok biliriz.
Haberini aliriz.
Bekleriz.
Sikayet etmezseniz
Bilgimiz olmazsa
Birseyde yapamayiz.
Yaliniz su var;
Ben yandim-eller yanmasin diyebilirsiniz.
Kimseye yazik olmasin.
Budur istenen, yapilmasi gereken.

Belki hata ediyoruz.
Ozelimiz kapali.
Haberler gecikiyor olabilir.
Ozel mesajimizi acalim.
Cakallik sezdiginiz herseyi
Modlara bildirin.
Bildirin ki hata etmeyin.

Bir kardasimiz vardi.
Cogunuz bilirsiniz.
Kendisini duayen kabul edeceginiz birisiyle bir yerde calisma yapmis.
Sonradan soylemisti bana.
Bu duayen gorunumlu cakal Carlos
Onlarca mezar gostermis. 3 tanesini hemen acmislar. Bomboş.
Seytana uymadim, yoksa gomecektim bir cukura demişti. Adam bomboş cikti. Ben ise onu ustalarin ustasi kabul etmistim demisti.

Birkez kasitla yanlis yapan her zaman yapar. Duz mantik.

Dahili ve harici üçkağitcilara dikkat edelim.
Aldanmayalim.
Aldatmayalim.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bunlar harici cakallar kardasim.
Birde dahili cakallar var:
Bunlar sitelerde dolasirlar.
Uye olurlar.
Aradan 1-2 sene gecer.
Sabirlidirlar.
Bir tane bile konu acmazlar genelde.
Bazi konulara odaklanirlar.
Guven saglamaya calisirlar.
Sonra yavas yavas olta atarlar.
Ozel mesajla dokundururlar.
Nazlidirlar.
Nazlanirlar.
Kendisine mecbur kivama getirirler.
Vakit saat geldi mi;
Ben gelip bakarim amma
Misal 400 lira yevmiye alirim derler.
Buyuk para gozukmez.
Amma damlaya damlaya gol olur.

Bilinki bu tip birisi de dahili cakaldir.
Genelde sonradan haberimiz olur.

Site kurallari geregi ekip kurulmaz,
Kurulmasi icin organizasyon yapilmaz.
Geri planda bu is yapilirsa bizimde haberimiz olmaz.
Bizim gayemiz; kimse istismar edilmesin. Gayretimizde budur.

Herkesi az cok biliriz.
Haberini aliriz.
Bekleriz.
Sikayet etmezseniz
Bilgimiz olmazsa
Birseyde yapamayiz.
Yaliniz su var;
Ben yandim-eller yanmasin diyebilirsiniz.
Kimseye yazik olmasin.
Budur istenen, yapilmasi gereken.

Belki hata ediyoruz.
Ozelimiz kapali.
Haberler gecikiyor olabilir.
Ozel mesajimizi acalim.
Cakallik sezdiginiz herseyi
Modlara bildirin.
Bildirin ki hata etmeyin.

Bir kardasimiz vardi.
Cogunuz bilirsiniz.
Kendisini duayen kabul edeceginiz birisiyle bir yerde calisma yapmis.
Sonradan soylemisti bana.
Bu duayen gorunumlu cakal Carlos
Onlarca mezar gostermis. 3 tanesini hemen acmislar. Bomboş.
Seytana uymadim, yoksa gomecektim bir cukura demişti. Adam bomboş cikti. Ben ise onu ustalarin ustasi kabul etmistim demisti.

Birkez kasitla yanlis yapan her zaman yapar. Duz mantik.

Dahili ve harici üçkağitcilara dikkat edelim.
Aldanmayalim.
Aldatmayalim.
Ağzınıza sağlık hocam güzel özetlemişsiniz.
Dediginiz gibi usul usul yaklaşıp kendini bol bol met ederler. Kendi dünyalarında yaşamakla birlikte, gerçeği yansıtmayan dayanaksız söylemlerle oluşturdukları bu dünyaya kendilerini de inandırıp, kişisel çıkar ve menfaatlerine göre hareket ederler.
Çevre yapıp biliyorum - buluyorum havasını pompalarlar.
Özelden ağına düşenleri de tırtıklarlar..
Tirtikçı çakallar...

The Thing

C*
Süper Moderatör
Allah yüreği temiz definecilere yardım etsin.
Zalımın tuzağı hiç bir zaman definecilerin üzerinden eksik olmadı.
İspitçisi, üç kağıtçısıcı, dalkavuğu, kolpacısı hep bizleri buldu.
Her zaman bu işi hobi olarak görün derim,
eğer büyük oynayacaksanız karşınızdaki kişiyi kendinizden iyi tanıyın derim, yoksa acı son kaçınılmazdır.
Bu işler zor işler vesselam.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili ustalarım. Yaşım gereği ve Yetişdiğim toplumlar gereği çok çeşit insanlar ile karşılaştım. Bu gün hayal bile edemeyeceğiniz türkiye çapında kurnazlar dahil bunlara. Kendimi övmek gibi olmasın lakin hiç bozulmadım. Her türlü şeyi gördüm amma uymadım. askerde bir asteğmenim var idi ağabeyim gibi severdim kendisini bir gün bana sordu ne istersin hayattan şu an neye ihtiyacın var dedi. Ben de başladım sıralamaya . Lakin benim sıralama hiç bitmiyor onu aldğımı kabul ediyorum lakin bu sefer başka bir şey istiyorum. Dur dedi gördünmü işte insan oğlu doyumsuzdur bir şeye sahip oldumu muhakkak başka bir şey daha ister bu hayatta her şeye sahip olmak ister. Aza kanaat getirmez der idi. Evet toplumumuzda her çeşit insanlar ile karşılaşmak mümkin. Kiminin egosu çok yüksek olur burnundan kıl aldırmaz. Kimi hep şeytanlık peşindedir kimi çarpayım diye düşünür . Kimisi düşmüştür denize bu tür yılanlara sarılır. Birde bakmışsın kuzu gibi gördüğün olmuş sana bir kurt. Atıverir üzerinden postunu.
Evet sevgili kardeşlerim bu işler gerçekten tehlikeli işler. Kılavuzu karga olanın burnu bktan kalkmaz imiş.
Bazı sevgili kardeşlerimiz bilmediği tanımadığı kişilerde gel şurayı beraber halledelim diye davetiye çıkarıyor . Bazıları gerçekten temiz kalplilik ile bazılarıda şeytan ca emelleri için . Beni de kaç kez davet ettiler lakin hiç birine kulak asmadım . Birde kibarca uyardım doğrucuda olsa yalancı da olsa kimselere güvenmeyin diye bende dahil diye. Ben şimdi neye güvenerek bilmediğim kişilerle yola çıkayım lütfen söyleyin bu mantıklımı. Ben bu sitelerde ne kavgalar gördüm dost bildikleri tarafından oyuna getirilen kardeşler arasında. Buradan uyarıyorum bilmediğiniz tanımadığınız kişiler ile iş yapmayın. Başınıza Allah korusun her türlü şey gelebilir. Bu işlere meraklı kardeşlerimiz define sitelerindeki ustaların yorumlarını okuduktan sonra belkide şöyle düşünüyorlardır.(((Yahu bu adamlar her şeyi biliyorlar bunlar çok şeyler bulmuşlardır diye))) Hiçde öyle değil bu işler sevgili kardeşlerim. Bazı istisnai kişiler nasiplenmiştir mutlaka lakin herkes değil. Neden derseniz hakikaten çzüme gider lakin yer müsait değildir yada çok bildiğimiz klavyedeki işler arazide bir bakmışsınız çok değişmiş. Mesala ben neler tanıdım bu alemde fazla uzağa gitmeden kendi çevremde hemde Bu işlere uzzun yıllarını vermiş gezmediği yer kalmamış lakin hep hava almış kişiler bilirim bir ömür tüketmiş bu uğurda. O yüzden herkesin rüzgarına kapılmayın . Adamınızı doğru seçin . Zaman geliyor insan en yakınlarının karekterlerine bile şaşıyor.
Adımlarınıza dikkat edin DİKKAT EDİN DÜŞERSİNİZ

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu iş sır işidir Bir kere şunu iyi bilmek gerekli kimse kimseye bir sikke vermez kimse bir birini kandırmasın tespit cihaz cubuk yardımı almak isteyende işim görülsünde Bir sikke bulunsun ben sanmıyorumki o sikke paylaşılsın . tiryakisi değil müftelası olan canı gönülden ustalar arkadaşlar yok değil yerleri ayrıdır oda kalkıp şu kadarı çıkarsa benim demez bu mevzu uzar gider kimseyle iş yapmayın derim benim fikrim bu yönde . diyer bir konu her yerde karşımıza çıkıyor köylerde kasabalarda benim gözümde ajandan farksızlar turist diye ses etmeyiz doğa bilimci çiçek böcek kaya araştırıyorlar yok öyle bir dünya . bir ara yeni zellanda'da bir katliam yapılmıştı bu katliamı yapan insan bozması neden tokata geldi ve nereyi ziyaret etdi ne araştırdı bir bakın müsait olunca .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sevgili ustalarım. Yaşım gereği ve Yetişdiğim toplumlar gereği çok çeşit insanlar ile karşılaştım. Bu gün hayal bile edemeyeceğiniz türkiye çapında kurnazlar dahil bunlara. Kendimi övmek gibi olmasın lakin hiç bozulmadım. Her türlü şeyi gördüm amma uymadım. askerde bir asteğmenim var idi ağabeyim gibi severdim kendisini bir gün bana sordu ne istersin hayattan şu an neye ihtiyacın var dedi. Ben de başladım sıralamaya . Lakin benim sıralama hiç bitmiyor onu aldğımı kabul ediyorum lakin bu sefer başka bir şey istiyorum. Dur dedi gördünmü işte insan oğlu doyumsuzdur bir şeye sahip oldumu muhakkak başka bir şey daha ister bu hayatta her şeye sahip olmak ister. Aza kanaat getirmez der idi. Evet toplumumuzda her çeşit insanlar ile karşılaşmak mümkin. Kiminin egosu çok yüksek olur burnundan kıl aldırmaz. Kimi hep şeytanlık peşindedir kimi çarpayım diye düşünür . Kimisi düşmüştür denize bu tür yılanlara sarılır. Birde bakmışsın kuzu gibi gördüğün olmuş sana bir kurt. Atıverir üzerinden postunu.
Evet sevgili kardeşlerim bu işler gerçekten tehlikeli işler. Kılavuzu karga olanın burnu bktan kalkmaz imiş.
Bazı sevgili kardeşlerimiz bilmediği tanımadığı kişilerde gel şurayı beraber halledelim diye davetiye çıkarıyor . Bazıları gerçekten temiz kalplilik ile bazılarıda şeytan ca emelleri için . Beni de kaç kez davet ettiler lakin hiç birine kulak asmadım . Birde kibarca uyardım doğrucuda olsa yalancı da olsa kimselere güvenmeyin diye bende dahil diye. Ben şimdi neye güvenerek bilmediğim kişilerle yola çıkayım lütfen söyleyin bu mantıklımı. Ben bu sitelerde ne kavgalar gördüm dost bildikleri tarafından oyuna getirilen kardeşler arasında. Buradan uyarıyorum bilmediğiniz tanımadığınız kişiler ile iş yapmayın. Başınıza Allah korusun her türlü şey gelebilir. Bu işlere meraklı kardeşlerimiz define sitelerindeki ustaların yorumlarını okuduktan sonra belkide şöyle düşünüyorlardır.(((Yahu bu adamlar her şeyi biliyorlar bunlar çok şeyler bulmuşlardır diye))) Hiçde öyle değil bu işler sevgili kardeşlerim. Bazı istisnai kişiler nasiplenmiştir mutlaka lakin herkes değil. Neden derseniz hakikaten çzüme gider lakin yer müsait değildir yada çok bildiğimiz klavyedeki işler arazide bir bakmışsınız çok değişmiş. Mesala ben neler tanıdım bu alemde fazla uzağa gitmeden kendi çevremde hemde Bu işlere uzzun yıllarını vermiş gezmediği yer kalmamış lakin hep hava almış kişiler bilirim bir ömür tüketmiş bu uğurda. O yüzden herkesin rüzgarına kapılmayın . Adamınızı doğru seçin . Zaman geliyor insan en yakınlarının karekterlerine bile şaşıyor.
Adımlarınıza dikkat edin DİKKAT EDİN DÜŞERSİNİZ
Agizina sağlik abi.
Ne guzel ozetlemişin.

Ahmanamra

Member
Gecenlerde bu islerle ilgilendigini bildigim birine bir kac resim gosterdim atladilar ogle buyuk mal boyle degerli isaret vs hemen goster bize gerisine karisma diye.Dedim hay hay simdiden bi 1000 atesle bana hafta sonu gidelim.dedi yok once gostercen biz bi bakicaz incelicez sonra.

Sen bilirsin dedim uzadim ordan . Zamaninda mali kaldirmislardi simdi kendileri aramak ye4ine keriz silkeliyorlar.

Mal bulanındır

Gecenlerde bu islerle ilgilendigini bildigim birine bir kac resim gosterdim atladilar ogle buyuk mal boyle degerli isaret vs hemen goster bize gerisine karisma diye.Dedim hay hay simdiden bi 1000 atesle bana hafta sonu gidelim.dedi yok once gostercen biz bi bakicaz incelicez sonra.

Sen bilirsin dedim uzadim ordan .Zamaninda mali kaldirmislardi simdi kendileri aramak ye4ine keriz silkeliyorlar.
milletde ayik olsun her elimde hiyarim var diyenin tuzlukla pesine kosmasin ustad