Yeni buldum

Zaman

Bilgili Üye
Ustalarım bu taşı yeni buldum... yamaç bir tarlamiz var. taş, tarlanın hiç sürülmeyen yamacında çıktı...taş çok sert ve ağır. Taşın çıktığı yerin 15 20 metre aşağısında yine tarlanın içinde 1 dönüm alana yayılmış ören yerleri var . taşın üstünde bir oyma var ve bu oyma ile birleşen ince kanallar var. Bunların anlamı ne olabilir bu taş kapak taşı olabilirmi.. yardımlarınızı bekliyorum ustalar..

ragıp

Uzman
Ustalarım bu taşı yeni buldum... yamaç bir tarlamiz var. taş, tarlanın hiç sürülmeyen yamacında çıktı...taş çok sert ve ağır. Taşın çıktığı yerin 15 20 metre aşağısında yine tarlanın içinde 1 dönüm alana yayılmış ören yerleri var . taşın üstünde bir oyma var ve bu oyma ile birleşen ince kanallar var. Bunların anlamı ne olabilir bu taş kapak taşı olabilirmi.. yardımlarınızı bekliyorum ustalar..
yok ustan kapak değil
ama çok yakınında bir şeylerin olduğu kati
hele birde şunu görme imkanımız olursa daha bir güzel bilgiler gelecek inşallah

selametle

Zaman

Bilgili Üye
Ustalarım fotoları zorda olsa yukleyebildim ...bir bakar mısınız

rrespect

Member
Taştaki izler kanaatimce doğal. fakat olmasaydı bile taş seyyar.. Maalesef hocam buradan bir şey çıkacağını sanmıyorum. Selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu tasin buyuklugu ne kadar..?

Topragin altindan siz mi cikardiniz, derinlik ne kadardi?

Zaman

Bilgili Üye
Bu tasin buyuklugu ne kadar..?

Topragin altindan siz mi cikardiniz, derinlik ne kadardi?
Ustam taşın büyüklüğü yaklaşık 90 cmX 90 cm gibi tabi biraz şekilsiz ... ağırlığı 250 kg yakın 5 kişi zor kaldırdık...tası ben çıkardım ..bir tarla düşünün traktör ün suremedigi yamaç kısmı var bu sene o hiç sürülmeyen kısmı sürerken çıktı...üstünde yaklaşık 40 cm toprak vardı ..ancak üstündeki toprak oynamadan pulluğun kenarına takıldı ve yana doğru fırlayarak toprak yüzeyine çıktı BulursamKader25 ustam