Yer altı kilisesi

kertenkele

Editör
Muhtemelen bizans dönemi kilise yeni açılmış kilise duvarlarda boya ile haç orta kısmında yine boya ile çizgi yapmışlar girişin üstünde iki tane mihrap yerde 3mt yüksekte mihraplar kapının üstünde sağ ve solunda 3 tane arka arkaya odalı ikinci oda uzun ilk oda dikdörgen şeklinde eni 3mt uzunu 6mt falan 3 mt olan kısmı ikinci odaya giriş kısmı tarafı ilk girişde yerde oymalar var çorba tası büyüklüğünde duvardada var onlar biraz büyük bu oymalar mezarımı temsil ediyor acaba sorum bu kilise oyularak yapılmış örme falan değil nevşehir tarafları bilgisi olan ustalar yardım ederse makbule geçer tşkl

kertenkele

Editör
@vakko ben burdan bahsetmiyorum neevşehir tarafı dedim burası değil ama bu tarz bir kilise

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@vakko ben burdan bahsetmiyorum neevşehir tarafı dedim burası değil ama bu tarz bir kilise
Anlattığın yer nevşehir de çıktı zaten.Sana yolladığım görselde anlattığın yere ait bir foto .daha fazlası var ama konuyu gereksiz şişirmeye gerek yok. O kadar güzel açıklama yapmışsın sanki oranın içinde gezmişsin gibi bir resim çekemedinmi ? Ben nevşehirliyim orda açılan her delikten haberim var.Varsa elinizde görsel paylaşın konuşalım.

kertenkele

Editör
Benim dediğim kiliseyi vekil açtırdı deniyor uydudanmı ne bakıtmış öyle bi söylenti var açılmış halini görmesen kesinlikle üzerinden gelip geçersin ama kilisenin olduğunu bilemezsin doğan bi tepenin altı eteğindende girişi var şu an bile açılmış olduğunu bilmeyen üzerinden geçer altının kilise oldunu anlamaz

kertenkele

Editör
@vakko kardeşim madem sen orayı canlı gördün benim anlattığımla uyumlu nerelerden ne çıktığını bilirsin ben burda nereye bakmam gerek

kertenkele

Editör
@vakko o dediğin kilisenin içini tam olarak göremedim resimlerde yani googlede sen orayı anlat yeter mahzeni veya mezarları nerde bu kilisenin