Yer Gaziantep bildikleriniz..

adalet

Yeni Üye
Herkese selamlar arkdaslar;
Gaziantep eski adiyla komurler yeni adiyla nurdagi (gavurdagi) ile ilgili bir bilgi efsane eskiya belgeleri olan bilen var midir..

Tarihe baktigimda ipek yolu guzergahinda islami acidan Okkes baba turbesi var ve sayisiz yerlerde arama yapilmis ama elbetde ustalarimdan kulagina degen bilgi vardir paylasirsaniz sevinirim

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Mal bulanındır ustam, bizimde buralarda çok çarık eskittiğimiz var, özellikle bu bölge diyorum, çok zengin bir yer evet, Hatay dan Nurdağı K.Maraş a kadar özellikle İslahiye diyorum, orda çok bulanlar oldu, ama uyarayım duyduğum şu anda bu bölgede çok sahteci var, adam sana satacağı malın aslını gösteriyor, sattığı şeyler diğerleri sahte, dostlardan bunu duydum, çok ayıp, çok yazık, insan bu kadar aç gözlü olur mu? bildiğim bir yer yok ama, o dağlar Gavur Dağları her yerde birşeyler bulunabilir, tümülüsler var, ama onlardanbirşeyler almak zordur, lakin çevresinde araştırırsanız bir şeyler rast gelir inşallah,., orda yine İslahiye den Kilis e kadar olan sınır bölgesi de zengindir, sınır bölgesi, kolay gelsin, @adalet ustam, aman çarpılmayın çok adam çarptılar oralarda, yine orda dere boylarına vadilere yoğunlaş, akarsu olan ya da kurumuş olabilir,, başarılar dilerim, dere boyları, küçük büyük tepe başları zirveler hedefinde olsun

Son düzenleme:

adalet

Yeni Üye
Degerli ustalar yorumlarınız icin tesekkur ederim arastirmalara gore cok fazla gozle görülür sekilde tumulus sekli yapilar var fakat cogu sit alanında kalıyor coğrafi olarak geçmişe baktığımda turgut oz zamanında buralari gölmus fakat daha onceleri6 nasıldı bilmiyorum. Fakat cok sayida magara var. Geçenlerde bir koy de yol çalışması sirasinda rast gele kepce vurmuş muhtar anlatiyor bir kup dagilmis 2 ev ve kepceci anlasamamis olay jandarmalik olmuş jandarma olay yerine intikal edip altnlara el koymuş.
Benim elimde alan tarama cihazi yok dedektorde simdilik sadece geziyorum öyle. Fakat buranin halkini az ck biliyorum biri gorse5 aninda ararlar karakolu

adalet

Yeni Üye
Ustam uyalarin icin saol. Simdilik arastiriyorum sence nasil baslamayaliyim
@Mal bulanındır ustam, bizimde buralarda çok çarık eskittiğimiz var, özellikle bu bölge diyorum, çok zengin bir yer evet, Hatay dan Nurdağı K.Maraş a kadar özellikle İslahiye diyorum, orda çok bulanlar oldu, ama uyarayım duyduğum şu anda bu bölgede çok sahteci var, adam sana satacağı malın aslını gösteriyor, sattığı şeyler diğerleri sahte, dostlardan bunu duydum, çok ayıp, çok yazık, insan bu kadar aç gözlü olur mu? bildiğim bir yer yok ama, o dağlar Gavur Dağları her yerde birşeyler bulunabilir, tümülüsler var, ama onlardanbirşeyler almak zordur, lakin çevresinde araştırırsanız bir şeyler rast gelir inşallah,., orda yine İslahiye den Kilis e kadar olan sınır bölgesi de zengindir, sınır bölgesi, kolay gelsin, @adalet ustam, aman çarpılmayın çok adam çarptılar oralarda, yine orda dere boylarına vadilere yoğunlaş, akarsu olan ya da kurumuş olabilir,, başarılar dilerim, dere boyları, küçük büyük tepe başları zirveler hedefinde olsun

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@adalet ustam çok zengin bir yer dedik, otoban boyunca git, benher gidişimde otoban boyunda kaçtane höyük, tümülüs var, orda her yer yaşanmış alan, tümülüs çevresinde kayalık taşlık alanlar, Ökkaşe hz. leri türbesinin olduğu yerler çok kurcalanmış fakat, herkes kısmetini yer, araştırmak lazım, bence Atatürk Viyadüğü, T.özal Viyadüğü olano vadilere yoğunlaş daha ne diyeyim, hınzır yaylası tarafları, Fevzzipaşa, Kaypaak yolu o dağlar, gezmek isterdim, dedektörden önce çubuk konusunu öğren bence, en iyi alan tarama odur, bu sitede çubukla ilgili her şey var, çok da zor değil, biraz egzersiz yapsanız çok şey çözersiniz, sonra ucuz, aliminyum çubuk 6 mm. aldım 3 tl. pirinç 6-7 tl, gümüş biraz pahalı, hepsine vereceğiniz para 50 -60 tl.yi geçmez, orası çok güzeldir ustam, her yere bakabilirsin, ama ispiyoncular da cinlerle ortak çalışıyorlar bilmiş ol, kolay gelsin

Son düzenleme:

Marco

Bilgili Üye
adalet ustam bende Gaziantep'liyim.Nurdagi tarafi hakkinda pek bir bilgim olmasa da gecenlerde sof daginin eteklerinde kurulu olan ışıklı köyüne gittim.Koyun ust daglarindan yasanmislik izleri epey vardi.Ben daha cok nizip ve koylerini iyi bilirim.Allah rastgetirsin Seygilar Sevgiler

Jookerturk

Bilgili Üye
Keferdiz yeni adıyla sakçagözü burada olan mal hiç bir yerde yoktur. İslahiyenin batısına düşer. Bu bölgelerde çalışmak Deneyim ve tercübe ister. Zeugma, dülükbaba gibi bölgelerden çok mal götüren oldu. Gün yüzüne çıkmamış çok yer var bu bölgede.

Jookerturk

Bilgili Üye
Ustam ışıklı bölgesine geçen hafta bende uğradım.
@adalet ustam bende Gaziantep'liyim.Nurdagi tarafi hakkinda pek bir bilgim olmasa da gecenlerde sof daginin eteklerinde kurulu olan ışıklı köyüne gittim.Koyun ust daglarindan yasanmislik izleri epey vardi.Ben daha cok nizip ve koylerini iyi bilirim.Allah rastgetirsin Seygilar Sevgiler

Marco

Bilgili Üye
Jookerturk Cok guzel Hocam. köyü ve civarindaki yerleri gormussunuzdur.Ben isikli koyunu gorunce yasanmislik izlerinden baya emin kaldim.Gercekten harika bir bolge..Sevgiler.

Jookerturk

Bilgili Üye
Işıklı köyünde akrabanız var mı?

[QwUOTE=Marco;508240]@Jookerturk Cok guzel Hocam. köyü ve civarindaki yerleri gormussunuzdur.Ben isikli koyunu gorunce yasanmislik izlerinden baya emin kaldim.Gercekten harika bir bolge..Sevgiler.[/QUOTE]