Yer hakkında bilgi ve düşünceleri alabilir miyim?

Hacı2609

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[video=youtube_share;iGESbQDJgjU]https://youtu.be/iGESbQDJgjU[/video]

Merhaba herkese,
Arkadaşlar burası ne olabilir, bu yerin 150-200metre ilerisinde yukarıda bir mağara var. Mağaranın girişin hemen sağ ve solundan heykel çıkartıldı eskiden. Mağaranın altlarında 14-15 civarında değirmen olduğu söyleniyor ve bazı değirmenlerin kalıntıları var, değirmenlerin birisininde kralın değirmeni söylentileri var, tabiki ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Bu yer hep dikkatimi çekti burası ney olabilir bilgi ve düşüncelerinizi alabilir miyim.?IMG_1497.jpgIMG_1498.jpgIMG_1493.jpg

Ekli dosyalar

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

saygılar

Ekli dosyalar

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kayanin uc kisminin tas kesim izlerine bakildiginda aslan figurune benziyor. Arkasinda supheli gordugunuz yerleri kontrol ettinizmi bir giris olabilirmi kardesim.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resimlerin yetersiz. bölgeye gidip yakın, uzak resimlemeler yaparsanız ustalar daha sağlıklı yorum yapar.IMG_1492.jpg

Hacı2609

Member
Kayıtlı Kullanıcı
kayanin uc kisminin tas kesim izlerine bakildiginda aslan figurune benziyor. Arkasinda supheli gordugunuz yerleri kontrol ettinizmi bir giris olabilirmi kardesim.
Buraları çok kontrol ettim ama dikkatimi çeken tek şey bu böyledeki işlemeler büyük merdiven basamaklarına benzer işlemeler ve kare oymalar gibi yerler var, resimde ve videoda sağda görüldüğü gibi. Bu arada mağara eski yunanlara ait, hala tel para çıkmaya devam ediyor ama çıkan tek paralara hiçbir değer biçilmiyor.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Buranin kale diye tabir edilen yeri ve gozetleme kuleleri varmi kardesim

Hacı2609

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Buranin kale diye tabir edilen yeri ve gozetleme kuleleri varmi kardesim
200metre yukarısında güney ön alanı komple rahat gören bir mağarası var, kale veya gözetleme kulesi söylentisi yok ama tam bilmiyorum duyduklarım bunlar sadece ve yeni resimler ekliyorum.