Yeraltında örülü duvar

darendli44

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar işlem yerinde 1 metre indikten sonra örülü duvar başladı sağ sol taraf olmak üzere 2 metre duvar iniyor ve yana doğru geniş bi şekilde devam ediyor. işaret olarak aşağı doğru sağ ve sol duvar demiştim her iki duvara denk gelecek şekilde kanal iniyor ve ortada yatsı bi kanal var yukarıdaki oyuklardan su dokunce bu kanallara dökülüyor ve sonrasında kanaldan aşağıdaki oyuklaklara aşağı doğru yani işlem gördüğümüz yere dökülüyor burada bişey var mıdır yardimlarinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun. Şimdiden herkese teşekkürler..

Ekli dosyalar

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Sonuca az kalmış içerde neler var siz söylerniz örülü taşları kaldırınca tedbirsiz işlem yapmayın önce can sağlığı .

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Açtığınız konulara baktım ama buranın önceki hali hangisi secemedim.Uzaktan fotosu varmı ,işaretler ve işlem yaptığınız yerin aynı anda olduğu havalı bı resim varsa yukleyin .

Pscyhe

Engellendi
Malatyalı kardeşim hatta hemşerim diyeyim. bak şimdi öncelik tahminen söylüyorum sonuca ulaşılmış gibi o kayalar kaldırılırsa giriş bulunacak gibi yığma mezar gibi geldi bana. ama tam çözümleme yapabilmemiz için buranın işlem yapılmadan önceki rwsimleri ve sizi buraya yönlendiren işaretlerin resimlerini eklerseniz nokta atışı yapalım

darendli44

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar elimden geldiğince yazarak anlatmaya çalıştım. Resim çektim ama görüntü kalitesi iyi olmasına rağmen işaretlerin hiç biri görünmüyor şunu da belirtmek isterim işlem gördüğümüz kayanın diğer tarafında yaklaşık 10 cm uzunluğunda 6 tane yan yana kanal var

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
sen saglamasını yap cubuklar ile boşlul ve metel tespiti yap üçe üç gibi boşlug yakalarsın

darendli44

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hemşerim bende daha elverişli olsun diye dediklerini yapmak isterdim ama işaretler resimleme ile görünmüyor elimden geldiğince yazarak anlatmaya çalıştım. Ha bu arada burada işlem yaparken yarım metrede kupten bi tabak çıktı

Pscyhe

Engellendi
işaretleri sormamın nedeni görmemiz lazım her işaretin anlamı başkadır mezarmı var definemi var gömü var yoksa hiç bir anlamı olmayan bişey mi var.o yüzden işleminize yön verir yada boşuna çalışmayın emek yada zaman kaybı olurdu derdik.mesela o dizili taşlar bina kalıntısıda olabilir yaptığın emekler boşa gitmişte olabilir. bilirsinki bizim oralarda bu tarz yapılara çok ratlanır. unutmadan bizde biizim oralar ermeni yerleşlesidir malzeme çok bulunur ama ermenilerde öyle kolay kolay çabucak alınacak şekilde malzeme saklmazlar.ermeni işareti okumaz çözmek kolay bi iş değildir onların hesapları kitapları çok değişiktir. neyse olayın özeti sen burda cihaz yada çubuk kullan tespit yapmaya bak net sonuca ulaşmaya çalış...yoksa emek ve zaman kaybı olur senin için.

darendli44

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Degerli hemşerim yorumlar için sağol.. Peki elimde bi cihaz ya da çubuk yok boşluk tespiti nasıl yapalirim kolay bi yöntem var mıdır