Yerden döşeme çıktı

Kazıcu

Yeni Üye
Koley gelsin abilerim sormak istediğim iki şey var. Birincisi bu resimde ki karelerden sol alttaki karede kursun vardı ve kurşunun ortasında yuvarlak demir bir hakla vardı biz cıkrdık o kurşunu bunun bir anlamıyon var mı?Ikinci orumd bu kayaya 25 metre mesafede ucgen şekilde mezarlar cıktı ve o mezarlardan birinde bas jkısmında ters çevrlmiş bir kıp vardı içinde toprak vardı. Ayrıca yine bu taşa 50 60 metre mesafede yerde küçük taşlarlardan döşeme çıktı bütün bunların ne anlama geldiğini hakkında bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum

Feda

Editör
kurşun sabitlemek için de senin asıl döşeme dediğin mozaikmi?resmi varsa ekle.kilise tarzı bi yapının yıkıntısında olma ihtimalin var etrafındaki mezarlarıyla.fotograflarını cogaltırsan yardım alma sansın yuksek.tabi müzeye haber vermelisin dememe gerek yoktur verirsin zaten

The Thing

C*
Süper Moderatör
Kilit taşı bu, yaşantı bölgesinin yapı alanındasın, mezarların olması vs. normal.

Kazıcu

Yeni Üye
kurşun sabitlemek için de senin asıl döşeme dediğin mozaikmi?resmi varsa ekle.kilise tarzı bi yapının yıkıntısında olma ihtimalin var etrafındaki mezarlarıyla.fotograflarını cogaltırsan yardım alma sansın yuksek.tabi müzeye haber vermelisin dememe gerek yoktur verirsin zaten
Valla hocam döşeme dediğim şey Mozaik değil mozaikten az büyükçe taşlara yapılmış taş döşemesi resmi yok tarım alanındaydı açtık baktık bu konuda bişey anlamadigim için geri kapattık

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Resimdeki parca, kapinin alt duzenegidir.
Yerlesim alaninda oldugunuza delalet eder.

Yer dosemesi dediginiz seyin fotografini gormek lazim. Az bir kismi olsa da yeterlidir.

Bu dosemenin ustundende cubuk-cihazla bosluk bakin. Asagida oda var mi..??

Kolay Gelsin.

Kazıcu

Yeni Üye
Resimdeki parca, kapinin alt duzenegidir.
Yerlesim alaninda oldugunuza delalet eder.

Yer dosemesi dediginiz seyin fotografini gormek lazim. Az bir kismi olsa da yeterlidir.

Bu dosemenin ustundende cubuk-cihazla bosluk bakin. Asagida oda var mi..??

Kolay Gelsin.
Çubuklar nasıl bakılıyor bilmiyorum dolayısıyla altında oda var mı yok mi onuda bilmiyorum benim size anlayabileceği tek şey koltuğa benzer bir taş takılıyor traktöre (o taş resimdeki taş degil)) sonra bu kayayı atalım derken başka taşların üzerinde betonarme benzer bir harçları bağlı olduğunu görüyorlar daha sonra heryerini aciyorlar ki taş tam duvaraa monte edilir bir oda yerde döşeme var ortasi yuvarlak döşeme yok ama bu işten bişey anlamadiklari için kapatıp işlerine bakıyorlar .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çubuklar nasıl bakılıyor bilmiyorum dolayısıyla altında oda var mı yok mi onuda bilmiyorum benim size anlayabileceği tek şey koltuğa benzer bir taş takılıyor traktöre (o taş resimdeki taş degil)) sonra bu kayayı atalım derken başka taşların üzerinde betonarme benzer bir harçları bağlı olduğunu görüyorlar daha sonra heryerini aciyorlar ki taş tam duvaraa monte edilir bir oda yerde döşeme var ortasi yuvarlak döşeme yok ama bu işten bişey anlamadiklari için kapatıp işlerine bakıyorlar .
Eniyisini yapip kapatmislar yoksa kiskanc komsular koyluler ispitleyip mundar ederlerdi arazi Sit olurdu sende belesten bekcisi olurdun civi bilecakamazdin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İşi bilen
Tecrubeli birisini bulun memleketinizde
Bahsettiginiz bu yeri tarasin.
Nasibinizde ne var bilinmez.
Belkide işe yarar birsey cikmayabilir.
Amma elden gecmesinde yarar var.

Kolay Gelsin.

impossibleman

Yeni Üye
bu taşa 30 metre mesafede çeşme yada yerden çıkma su, bataklık yer olacak. dediklerin çıktıysa tş döşemenin güney yada kuzeyinde kalır bu su.