Yere batan şelale

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Merhaba geçmiş zamanda bir eşkiya belgesinde okumuştum bir şelaleden bahsediyordu.. Benim şuanki uğraştığım alan eşkiya alanı ve şelaleden su yerin dibine giriyor ve 300 metreden çıkıyor..Böyle bir yazı hatırlayan var mı ?

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam gerçekten ilginç biyer. Detaylı araştırma yaptınızmı. Kolay gelsin

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Tatar aga ortam mıcır dolu farkettiysen, yukarıda da açık bir mağara yada doğal oluşum olabilir gibi bir şey var,
ya burayı çekmişler almışlar, yada yeni sahibini bekler durur, sanki araştırın beni biraz daha der.

Son düzenleme:

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
2A07412C-9D80-4432-9BE0-392A896CDC00.jpeg

Öyle birşey ben de okumuştum.

usta su yoğun olduğunda üstten de akıyor belliki.

İşçilik olarak fikir yürütecek olsak; Su az olduğunda üstten başka yöne verilerek suyun aktığı kısımda tünel elle açılmış olabilir mi? İçeriye Bir saklantı yerleştirecekse tünel içinde su yokken çalışılılarak tünel yan duvarlarına veya üst duvara yerleştirme yapılabilir görünüyor. Böyle birşey olması durumunda dışarıdan boşluk tespiti yapmak da yanıltır keza tünelin kendi boşluğu var çünkü...

eski döneme göre saklantı mantığı için ideal yöntem olurdu. Kış ayında yüzeyden yaz ayında ise tünelden akan suyun altındaki bir gömüyü kim nasıl bulup mantığı çözüp çıkarsın?

iyi senaryo yazdım usta
ama hayırlısı... :)

emare bulunsa derinliğe göre bir paletliyle aşağıdan yukarı doğru da dalınabilir...

Son düzenleme:

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 249802

Öyle birşey ben de okumuştum.

usta su yoğun olduğunda üstten de akıyor belliki.

İşçilik olarak fikir yürütecek olsak; Su az olduğunda üstten başka yöne verilerek suyun aktığı kısımda tünel elle açılmış olabilir mi? İçeriye Bir saklantı yerleştirecekse tünel içinde su yokken çalışılılarak tünel yan duvarlarına veya üst duvara yerleştirme yapılabilir görünüyor. Böyle birşey olması durumunda dışarıdan boşluk tespiti yapmak da yanıltır keza tünelin kendi boşluğu var çünkü...

eski döneme göre saklantı mantığı için ideal yöntem olurdu. Kış ayında yüzeyden yaz ayında ise tünelden akan suyun altındaki bir gömüyü kim nasıl bulup mantığı çözüp çıkarsın?

iyi senaryo yazdım usta
ama hayırlısı... :)

emare bulunsa derinliğe göre bir paletliyle aşağıdan yukarı doğru da dalınabilir...
yukarıda mağaralar var bakalım oralarda incelemeler yapacağım nasipse.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
@tatar26 ustam, daha çok medeniyet izleri var sanki. Belki de medeniyetten sonra eşkiya kullanmıştır bilemem ama ilginç ve araştırılmaya değer bir yer. Su kemeri çok güzel ve kemerin hemen sağında yapı salına benzeyen ortaya çıkmış izleri de çok beğendim. Ayrıca tam ortada kemerin hemen altında olan mihraba benzer kapak mı desem yoksa başka bir şey mi bilemedim ama sanki kemer onu sudan korumak için yapılmış gibi. Dairelerin içinde ise silüetler var bilgin olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 249818

Son düzenleme:

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
@tatar26 ustam, daha çok medeniyet izleri var sanki. Belki de medeniyetten sonra eşkiya kullanmıştır bilemem ama ilginç ve araştırılmaya değer bir yer. Su kemeri çok güzel ve kemerin hemen sağında yapı salına benzeyen ortaya çıkmış izleri de çok beğendim. Ayrıca tam ortada kemerin hemen altında olan mihraba benzer kapak mı desem yoksa başka bir şey mi bilemedim ama sanki kemer onu sudan korumak için yapılmış gibi. Dairelerin içinde ise silüetler var bilgin olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 249818
Merhaba @mayhem USTA BEN BU EKLENTİLERİ GÖREMİYORUM :(

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
sağ üst taraf görseli

Meltun

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu suyun kaynak noktasına çıkmanız ve kaynak dahil 4 bir tarafını fotoğraflamanız mümkünmü? Böyle bir bilgim var.Fotoğraflamadan sonra eğerki doğru yer ise hedefe ulaşmanız mümkün

Bedfellow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar bu eklenti olayına bir el atılsa güzel olur. Her konuda illaki açılmayan eklentilere rast geliyoruz. Site yönetimi konuyla alakalı iyileştirme yapabilir mi acaba?

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Aşağıdaki gelişmiş butonunu seçerek oradan resim yükleyelim.