yığma gibi yanında oyma.

neronero

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dönem roma nekropol alanı fotografları incelerken derenın yanında dereye sıfır yıgma benzeri bi oluşum gözüme carptı.
yanında oyma var kayada resimden secilebiliniyor
gidip bosluk tespiti yapacagım lakin bu tip biyerde oda var ise statüsü ne ola?
soylumu fakirmi erkekmi dişimi

2018-01-22 22.51.56.jpg

Bahhalebah

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Erkeğin dişisini kişisini bilemeyiz ve burası bir yığmadan çok göçüğe benziyor yada bir su ile oluşmuş küçük bir su izi kalıntısı gibi fotodan birşey anlaşılmiyor enine boyuna çekmeniz lazımdı

neronero

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Erkeğin dişisini kişisini bilemeyiz ve burası bir yığmadan çok göçüğe benziyor yada bir su ile oluşmuş küçük bir su izi kalıntısı gibi fotodan birşey anlaşılmiyor enine boyuna çekmeniz lazımdı
siz resmin neresine baktınız ? göcük dedigniz yer neresi dere geciyo dedim orası kurumus göcük dediginiz yer deredir.
sizin bahsettiginiz göcük yeri cizermisiniz.

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
burası bir tere yatağı ve dere yatağında yığma mezar olmaz.kurbanım

neronero

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
burası bir tere yatağı ve dere yatağında yığma mezar olmaz.kurbanım
bura degil ama başka bi noktada elimde var bende bundan dolayı olabılırmi diye paylastım.
dereye sıfır yıgma oluyor ustam olmaz deme olmaz olmaz :)

neronero

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=11453]Kafkaslı[/MENTION] ustam bahsettigim dereye sıfır olan yıgmanın üstten cekılmıs resmi
2017-11-22 18.19.10.jpg

2018-01-23 19.55.21.jpg
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] anladım ustam bu yıgmanın buraya mesaifesi yaklasık 500 metre oldugundan dolayı ve benzer sekılde dere kenarı olması ve roma nekropolünün yanında olması nedeniyle yıgmadan süplenmıstım.

yıgmaya benzettigim yerin arkasında 50 metre de bayan figürü var kelebek ücgen ve haç figürü var acaba onun yıgmasımı diye süphelenmiştim.
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] üstteki tip yıgma mezar odasına giriş dere tarafında görünüyo ücgeni dereye yöneltmişler
olası giriş kaç metredir ilk resim.?bu konuda bi tecrübeniz varmı.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
[MENTION=11453]Kafkaslı[/MENTION] ustam bahsettigim dereye sıfır olan yıgmanın üstten cekılmıs resmi
Ekli dosyayı görüntüle 178107

Ekli dosyayı görüntüle 178106

[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] anladım ustam bu yıgmanın buraya mesaifesi yaklasık 500 metre oldugundan dolayı ve benzer sekılde dere kenarı olması ve roma nekropolünün yanında olması nedeniyle yıgmadan süplenmıstım.

yıgmaya benzettigim yerin arkasında 50 metre de bayan figürü var kelebek ücgen ve haç figürü var acaba onun yıgmasımı diye süphelenmiştim.

[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] üstteki tip yıgma mezar odasına giriş dere tarafında görünüyo ücgeni dereye yöneltmişler
olası giriş kaç metredir ilk resim.?bu konuda bi tecrübeniz varmı.
Cubukla bakmak lazim.
Standart bir derinlik yoktur.
1.5 metreden 5 metreye kadar olabilir.
Egim fazlaysa derinlik fazla olur.

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
BulursamKader25
kader hocamda bahsetmiş
eğime göer derinlik verilir ama ne kadar aşınma olmuş
onu bilemeyiz boşluk tespiti en doğrusu
50 metre de bayan figürü var kelebek ücgen ve haç figürleri görmek mümkünmü kurbanım

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bura degil ama başka bi noktada elimde var bende bundan dolayı olabılırmi diye paylastım.
dereye sıfır yıgma oluyor ustam olmaz deme olmaz olmaz :)
Görüntüde hiç bir şey yok...
Israrcı definecilere ders olsun diye kas yaptırırlar... Madem olmaz olmaz ..
Taşın 9 metre altında tünel girişi var .. bir kapağa denk geleceksin .. kapağı kaldır altında bir küp var..Altınları al ,Küpü sakın kırma altındaki çentik.. tünelin yönünü verecek .. çentiği ölç o kadar metre o yönde ilerle ..kayaya denk geleceksin, bu kaya tılsımlı, kayayı sakın atma Roma kıralı 18. Tütenyanusun 19 . metresi Matruşka nın çalınan mücevherleri bu kayanın içinde ,,, kayayı kırıp mücevherleri almadan kayaya sıkıca sarıl ... kayaların tanrısı Yüce İsos mahsenin kapısını sana açacak ... kalbini temiz tut yoksa kapı açılmaz...Burada tılsım bu...
Çalışırken takıldığın bir şey olursa yazarsın yardımcı olurum..
Kolay gelsin...

neronero

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
BulursamKader25
kader hocamda bahsetmiş
eğime göer derinlik verilir ama ne kadar aşınma olmuş
onu bilemeyiz boşluk tespiti en doğrusu
50 metre de bayan figürü var kelebek ücgen ve haç figürleri görmek mümkünmü kurbanım
görürsünüz kurbanım
görmeden evvel yukardaki arkadasın laubali yorumunu ciddiye almıyorum onu belirteyim.
zaten ben bunun konusunu evvelce acmıstım
lakin burada cözüm bulamadım konuyu kaynattılar dagıttılar bende karınca kararı cözümü işaret secmeyi bitirdik öylece duruyo.
bayan figürünü telefondan bulamadım
tarif edeyim
bi bayan var saçı topuz batıya bakıyo yandan resmetmişler
kayanın öbüür tarafında ise ücgen üstünde haç bide kelebek cizmişler
2017-12-03 23.41.28.jpg
2017-12-03 19.59.26.jpg

Son düzenleme: