• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

yığma mezar hakında bilgi istiyorum

emree

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar bir yığma mezar mezar var arşatırma yaptık makina tutu ortadan yardık tam yığmanın ortasında uzunlamasına bir metrelik düvar çıktı hemen ortadan kestik duvarı ondan sonra 5 metreye kadar aşağıya indik ama herhangi bir belirti çıkmadı tortum kayayıda 2 metre kadar k..k bişey çıkmadı sadece 5 metrede torum kayası çatlak halinde ne yapmalıyız güney ile güzeyde n kazı yapılmış hedef doğrumu yada böyle tip mezarlar kacm etre derinlikteler tşkler

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
''Kazdık'' vb ifadeleri kullanmak yasaktır.
Mesajınızı düzenledim.

Kristof34

DogacıyıZ
Kayıtlı Kullanıcı
Resim atmamıssiniz barıyigmanin yyüksekliği hakkında bilgi verseydiniz. Bu tip yigmalar genelde yüksekliği mt kadar zemine iner. Atiyorum yığma 5 metre ise bi okadar ddüz zemini baz aldığınızda bi 5 mt de aaltı olur. Siz tepeden yardiysaniz muhtemelen daha düz zemine anca indiniz açmadan önceki hali ile güncel halini yuklerseniz yorumlar daha sağlıklı olur.

lucio

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Önce buranın doğru nokta olup olmadığını anlamak gerekir.. Buranın yönünü ve çevresinde su gozu çeşme v.s olup olmadığını yazarsan sevinirim.

degirmenci

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
soyulmuş yer mezarın yan duvarı kalmış

emree

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
malesef resim hava koşuları nedeniyle atamadım birde dağda kalıyor. ben sadece onca dolgunun içersin den güneyden batıya bir metrelik duvar cıktı başka herhangi bir belirti çıkmadı dolgu yuksekliği 1 50 ile 1 80 metre arasındadır bu bu yığmalar tam tepedeler tam yığmalaRIN 150 200 METRE Aşağsından dere ve dere nin içinde 3 tane oyuk iki tanesi buyuk ustalar benim demek istediğim, yığmalarda bizleri yönlendire bilecek ne tür işaretler çıkar bizde biz nasıl çalışma yağtığımızı söyleyeyim yığmanın us ve orta bölümü çoküntü vardı ondan o5rtadan yardık

emree

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam soyulmuş mezar olsaydı butun toprak katmanları karışık olurdu ve yıkılrdı

emree

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çeşme var çeşme bunun guney batısına düşüyor yaklaşık 300 400 metre yamacta onadan sonra doğu tarafında dere geciyor hemen kuzey batısında eski dönemlere ait tuz kuyuları var

emree

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam yığmanın zeminden yüksekliği 1 50 ile 1 80 metre kadar dır .ustam toplam düz zeminden 1 80 metre dir benim demek istediğim bu tür yığmalarda bahsetiğim 1 metre yüksekliğinde ve dpğudan batıya yığmada uzanan duvarlar çıkıyormu yada hangi yönden araştırma yapılması lazım