Yığma mezar mı?

Mezarcı1234

Yeni Üye
bunun çevresinde hiç işaret bişey göremedim. Bu şekilde yığma mezarlarda (tabi bu mezarsa) işaret olur mu çevresinde

antidepresan

Aktif Üye
Ustam yakınında kayalık alanda bı işaret dere bı ısaret olmalı burayı gösteren eskiden tarlamiydi çubuk kullanmayı biliyorsanız boşluk arayın yigmada olabilir dogalda hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Mezarcı1234

Yeni Üye
antidepresan üstat ilk attığım fotoraflarda gösterdim tepenin hemen yanıbaşı dere. boşluk testi yaptık yalnız tepenin üzerinde çıkmıyor boşluk aşağıdaki fotoda gösterdim boşluk çıkan yeri. ayrıca ustam derinlik testide yaptık 7mt aşağıda 1mt yüksekliğinde bir boşluk gösteriyor çubuklar. araştırdığım kadarıyla tepe altı kaydırma diye bi teori okudum yani bazı mezarları tam tepenin altına değilde biraz yan tarafına yapılıyormuş. Bu fotolar çektikten sonra yaklaşık 3mt kazdık ilk 1mt toprak 2. metrede komple taş. 3.metrede yine toprak hafif taşla karışık. durum bu şekilde.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son aşamada yine boşluk kontrolü yaptınızmı

antidepresan

Aktif Üye
Ustam dediğin toprak yapısı metre metre değişiyorsa bana göre tabi bu doğru yolda olabilirsin APOLLONUS ustamin dediği gibi tekrar boşluk ve değerli tespiti yapın 3 metre inmissiniz yolu yariladiniz sayılır akılda kalmaması için projeyi sonlandırmak en Etfali

LabarNa

Bilgili Üye
Kardeşim yüksek ihtimalle yıllar önce kepçe yapmış bu yigmayi

Mezarcı1234

Yeni Üye
APOLLONUS , antidepresan evett ustam dün yine kazdıktan sonra boşluk ve değerli testi yaptım sonuç pozitif. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Değerli yorumlarınıza tekrar tekrar teşekkür ederim.

Mezarcı1234

Yeni Üye
LabarNa üstat tarla sahibiyle çalışıyoruz daha doğrusu babasının. uzun zamandır bu şekilde duruyormuş çalışan eden olmamış söylentide var dedesinden falan. bakalım hayırlısı yolu yarıladık zaten çıkarsada çıkmazsada nasip. yorumun için teşekkür ediyorum.

grasviti

Member
Yerdeki micirlara bakarsak yigma yinede ustunde bosluk tespiti yapin isaret aramayin yoktur boyle yigmalarda yerdeki micirlar ele verir sadece

Karaboğa

Member
Bu ankarada değil mi usta benzer bişey görmüştüm sanki kusuruma bakma