• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yiğma mezar..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
20180812_193314.jpg

20180812_193325.jpg

20180812_193334.jpg

20180812_193343.jpg

20180812_193400.jpg

Güzel bir yığma mezar orta kisminda 3 noktadan degerli tespiti yapildi.giriste bir kapi orta alana aciliyor iceri giriste sol tarafta bi oda daha var 4 basamakli inisli..giris kismi kuzey bati kisminda kaliyor 5 mt yakin tunelli giris var tunel eni 2 mt direk kapiya gidiyor...derinlik 4 mt guzel bir odamiz var nasipse bakacaz artık...görüş ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
20180813_000517.jpg

Alttaki odanin kabataslak çizimi..oda olan kisim.neden kapali icinde ne saklanmis bilemiyorum degerli tespiti alamadim icerden.sadece basamakli inis var kapisida kapali.sizce ne mantigi olabilir...???

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[video=youtube_share;l23xdkGJJUs]https://youtu.be/l23xdkGJJUs[/video]

Bolgenin videosuda bu arkadaslar

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
1-2 metre işlemden sonra kendini belli eder . Çubukla aldığınız ölçüleride konuya eklerseniz daha iyi olur

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] ustam hem derinlik hemde degerli tespiti icin 4 cesit cubuk kullandim.derinlik tespiti icin cubuklar 4 mt verdi 2 mt oda ve tunel boyu.altin dedigim yerde gumuste var ben pralar oldugunu ve sinyale gore küp icinde oldugunu dusunuyorum..kafama takilan tunelden gecip iceri girerken zaten kapi var kapatilmis bir alan ayrica neden bir kapi daha yapip meftanin oldugu alani kapatmislar anlayamadim.kontrol ettim icerden degerli sinyalide alamadim.sadece kurşuna tepkime var aklima biseyler geliyor ama mezar türü ve yapisi uygun degil dusundugum seyin cikmasi icin.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli tespitini ne ile yaptınız.
Düzeltme çubukla tespit ettiğinizi farketmedim.
Genelde çubukla yapılan değerli tespitlerinde 3 metre alanda 3 nokta verdiğini birkaç arkadaş anlatmıştı malesef 3 noktalı tespitler boş çıkıyor.

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Güzel bir yerse birde boş oda olması gerek değilmi :200: Sen değerli sinyeli aldığın yere 1 metre bir bak sonra duruma bakarsın bakalımda karşına ne çıkıcak toprak değil kapı doğru ise çakılı takip etmek gerek .

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=1065]eski[/MENTION] ustam kullandigim cubuklar yeni bi sistem diyelim sadece altın ve gümüşe tepkime veriyor sapma olayida yok..başka hiçbir metal yada minarele tepkimesi yok..o yuzden yanilma payi cok düşük [MENTION=9991]mayhem[/MENTION] ustam 2 gundur gidip geliyom saatlerce testlerim yaptim her konuda kafamda soru isareti kalmadi aslinda ama oda olayi biraz takilmisti kafama.girisin yani tunelin oldugu yerin 10 15 mt ilerisinde kaya yapisi var isaretleri kirmislar ama kanalli tekne vardi kayada..6 7 cm derinligi 1mt boy 50 cm en capinda nerdeyse.boyle bi tekneye kan akitildigini dusunuyorum o tekne icinde buyuk baş kani akitilir.büyük baş kanida derecesi yuksek insanlara akitilir diye biliyorum.bu kadsr iscilik olan odadanda boş cikilmaz zaten ama diger oda acilinca karsimiza ne cikacak onu merak ediyorum..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] üstad valla arkadaşlar yarın başlayacakmış diye duydum..4 mt sabaha kadar bitirecez diyolarmış olmazsa yer müsait günduzde devam ederiz diyolarmış..ben onların yalancısıyım.. kahkaha

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Yok üstad resimler arkadaştan geldi zaten..ben resmi izinli çalışma yapan tarih ve doğa sever bi insanım... :200: :200: :200:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] kardesim şoyle anlatayim.çok guzel bi alan bulduk ve 10 gune yakindir tespit ve analiz yapiyorum bir cok oda mezar buldum alanda ve halende arastiriyoruz şans eseri bi mezarlik alana dustuk.ve cok güzel emare degerli tespitlerimiz oluyor..ben simdi böyle bi alan bulmuşum herhalde izin alarak resmi calışma yaparak bu yerleri açacam.şimdilik bjnla baslayip sirayla gidecez.simdilik testlerdeyiz tespit analiz çalışma sonuclarini yavas yavas zaman icerisinde sitemize hem foto hemde videolu olarak aktaracam zaten..

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler usta kıymetli emeğin ve zamanın bedeli olmalı.. kalkınki kalkundırasın. Mesela nekropol alanlarda yalvarsanda kurumlar gelmiyor çünkü çok uzun ve zor işçiliği var alanların genişliceni ve kamulaştırma sit tahsisi gibi şeylerle uğraşmaktan yılmışlar