• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yığma Taş Tümülüs?

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli üstadlar hepinize hayırlı geceler dilerim.
Bu işlerde çok yeni sayılırım. Elimde bir kaç fotoğrafı mevcut tümülüs olduğunu değerlendirdiğim alan hakkında bilgilerinize başvurmak istedim.
En yakın zamanda alana ait daha detaylı fotoğraflar paylaşacağım. Lakin yönlendirmeniz amacıyla önden bilgi almak istedim. Değerlendirebilirseniz memnun olurum. Saygılarımla.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Hoşgeldin Snırım biraz kurcalamışlar tört bir taraftan resim çekip güney kuzey batı olarak belirt arkadaşlar bilgi vericektir .04.jpg

timur964

konularim
Süper Moderatör
ortak paletli bulmak lazım

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] teşekkür ederim hocam. En kısa zamanda söylediğin şekilde fotoğraflayacağım. Oynanmış olabilir evet. Ancak ben tam anlamıyla ulaşılabildiğini sanmıyorum. Başka önerisi olan olursa yardımlarını bekliyorum.

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ortak paletli bulmak lazım
Hocam bende düşündüm ama yer kato için uygun değil. Birde [MENTION=9991]mayhem[/MENTION] hocamın iki dikey ile belirttiği yer yol gibi ve her iki yanında dik düz taşlar var. Girişini bulabilirsem makineye gerek kalmayacak.

Monarch

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yer müsaitse fazla uzatmadan bnce başla bi an önce [MENTION=12405]Sevimlimanyak[/MENTION]

Jeosonar1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Boşa uğraşma vakit kaybı olur burası sana

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
baya bi karizmaymış arkadaş belli ki
girişi tespit edebilirsen ne ala edemezsen boşa uğraşma odası merkezde bile olmayabilir

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yer müsaitse fazla uzatmadan bnce başla bi an önce [MENTION=12405]Sevimlimanyak[/MENTION]
Üstad yer beden çalışması için uygun lakin girişi tespit edemedim. Ancak taminen batıya doğru bir yol var oradan diye düşünüyorum. Haftasonu net fotoğraflar ile bilgi talep edeceğim.

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
baya bi karizmaymış arkadaş belli ki
girişi tespit edebilirsen ne ala edemezsen boşa uğraşma odası merkezde bile olmayabilir
Haklısın üstad. Girişin tespiti için bende sizlerden bilgi almak amacıyla burada paylaşım yaptım. Haftasonu net fotoğraflar ile bilgi talep edeceğim.

Jeosonar1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tip mezarlar isciligi cok zor olur hemde tam tespit gerekli çevreden gelmemesi cok onemli yada toplanmasi seninki dağılmış ellenmis yer ha yaparim dersen iyi bir on arastirma ile hersey yapilir ama cok iscilikli.

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Yığmanın en üst noktasında tam orta noktayı bulup 2mt daire çizin.bu noktadaki taşların iki mt alınması ile olabilecek toprak üstü odanın tavan salına ulaşabilirsiniz.genelde bu tip yığmaların tam ortası gömü noktasıdır.yığmanın içinde bazen hiç bir bulguya rastlanmaz.işte bu zaman toprak altında işleme başlayın demektir.

Sevimlimanyak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tip mezarlar isciligi cok zor olur hemde tam tespit gerekli çevreden gelmemesi cok onemli yada toplanmasi seninki dağılmış ellenmis yer ha yaparim dersen iyi bir on arastirma ile hersey yapilir ama cok iscilikli.
Yani sizler kadar elbette bilgi sahibi değilim. Ancak seyrettiğim kadarıyla giriş yolunu bulmak işçiliği neredeyse yok denecek kadar az seviyeye indiriyor. Bakalım hayırlısı.