• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

yigma

16tolga16

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20180806_151245.jpg20180806_151235.jpg20180806_123209.jpg20180806_123147.jpg20180806_123144.jpg20180806_123047.jpg20180806_123028.jpgbu yigmanin anlami ne olabilir yapi kalinti taslari mi roma mezari mi ayrica yigmanin on kisminda bulunan yer var dikkatli bakilirsa cokme var ve yuzeyi kel yani ot felan yok ve ben o kisimda iki oda boslugu aldim.Buna benzer bir kac yer daha var ayni hizada burdan bir ustamda yigma olma ihtimali var dedi tabi o benim dedigime gore yapti farkli bir kisi burda yapi varmis gecmiste bu taslar bunlarin patcalari dedi.Siz neler goruyosunuz Ustalarim yorumlarsaniz sevinirim..

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Çevreyi iyi analiz etmelisiniz önce emin olmak için siz orda keşif yapmanız lazım .Resimlerde ne oldugunu anlamak çok zor.Herşey olabilir söyledikleriniz dogru olabilir .
Düzlük alanda boşluk arayın .
Yığmanın kot seviyesi yükselen bölümünde topraklı kaplı yer resme göre yanılmadı isem çarpıladıgım yere denk gelmesi lazım . Orası tepesidir . Eğer herhangi bir boşluk veya değerli alınırsa o yığma taşlar tek tek temizlenmeli ordan .
Bu sadece bir ihtimal . Büyük kayanın oraya çakılı olması burasının yapılı yer olduğunu gösterir.Tarla tapanada benzemiyor .
Daha geniş çaplı araştırmak lazım .Burası eski bir yerleşim daha olsa o yıkıntı adamların evinin kalıntısı da olsa . Bu sadece bizim yer yüzündeki görebildiklerimiz.Bu adamların zamanında taştan topraktan başka birşey yoktu .Sıkıldıkça yer altında kendilerine yerler inşa etmişler .Telefon yok tablet yok , binse gitse arabası yok , akşam sevmesede tıngırdayacak televizyonu yok . Bir yandan çok güzel diyorum , sonra düşündükçede acaba diyorum o çağlarda yaşamak acaba bundan daha mı güzel olurdu ..
Burda bir yaşam olmuş , burda yaşayanların mezarı uzakta değildir.

Ekli dosyalar

16tolga16

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] ustam tespitleriniz ve yorumunuz çok iyi isaretlediğiniz alan bosluk olan kisim o yigmayi temizleyip on kismindan toprak olan yerden odaya girilebilir tespite gore icinde ne var ne yok belli olur diye dusunuyorum..Dediğiniz gibi o zamanin insani yogun degil odaklandigi seyler belli keyfide yapulmis olabilir bir amac icinde yapilmiş olabilir..

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=20617]OsiriS[/MENTION] ustanın son yerine benziyor 1 baksın ...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
[MENTION=14464]uçmuş[/MENTION] ustam konuyu yeni gordum.evet yigma mezar oldugundan konuula benzerlik var bende elimden gelen yardimi yapayim..benim olayda odayi taslarin altinda cikardim ben oncelik oraya baksinlar degerli ve bosluk tespiti mutalaka yapilsin..koklü ana kaya varmi acaba..varsa ne kadar incelenmeli.tunel aranmali cevresinde ben tunelli olarak buldum hatta olmazsa konuya baksin [MENTION=18184]16tolga16[/MENTION] kardesim kafasina takilan soru varsa sorssun halen islem yapiliyor bu alana elimden geldigince yardimci olayim

Son düzenleme: