• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yilan isareti ve odasi

Emre48

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustalar bu yilan isaretinin kafasının baktığı yönde bir oda tespiti yaptim cubuk ile. Odanin içinde mezar boşluğuda verdi. Derinligi 5.6 mt civarı ve birde tünel boşluğu aldım ama 15 mt kadar uzun . Önüme ne gibi zorluklar çıkabilir sizce islem sırasında.
20190524_194038.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
15 metre ne tüneli bu, bir yere bağlantımı vermişler, tünelde göçük olur, enkaz olur altında kalırsın o olur en fazla,
oda mezarda derinmiş, burada yığmamı var?Ayrıca kaya seyyar mı, tespitlerin net mi?

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustalar bu yilan isaretinin kafasının baktığı yönde bir oda tespiti yaptim cubuk ile. Odanin içinde mezar boşluğuda verdi. Derinligi 5.6 mt civarı ve birde tünel boşluğu aldım ama 15 mt kadar uzun . Önüme ne gibi zorluklar çıkabilir sizce kazı sırasında. Ekli dosyayı görüntüle 261635
Tünel boşluğu dedigin havalandırma dır kardeş ayrıca ustaların dedigi gibi 5 6 metre olmaz ayrıca odanın içinde mezar boşluğunu nasıl aldın bi tuhaflık var

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Taş işlem görmüş, biraz hırpalanmıs,bu hali oluşmuş. Kullanım amaçlı olabilir, diğer parçaları var ise ne olduğu anlaşılır

Emre48

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cubuk odanin içinde genişliği 1 uzunluğu 2 mt boşluk verdi derinlik konusuda çubukla adımladım tabi onun doğruluğu ne derecedir bilmiyorum

Emre48

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 metre ne tüneli bu, bir yere bağlantımı vermişler, tünelde göçük olur, enkaz olur altında kalırsın o olur en fazla,
oda mezarda derinmiş, burada yığmamı var?Ayrıca kaya seyyar mı, tespitlerin net mi?
Öldüğü bölge de kayalar var ama boşluk aldığım yerin üstü toprak hep yigmada yok ufak taşlardan etrafında biraz var

dardanos

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Emre48 .
20190524_194038.jpg
20190524_194038.jpg

Sevgili kardeşim bende bu resmi inceledim ve bunun bir yılan motifi olduğu kanısındayım .Tabiki bu benim görüşüm. Diğer kardeşlerimizin fikirlerinede saygı duyarım. Şimdi Yılan bildiğiniz gibi yer altı ile ilgilidir . Yani bize yer altındakinden bahseder bu bir kapalı mağara bir in yığmalar yada mezarlar olabilir.
Yılan kilise mensubudur. Sen şimdi biraz bu işaretin çevresini anlatki konuyu ona göre yorumlayalım Bu işaretin yakınında ne var kilisemi değirmenmi Eski maşatlıkmı Çeşmeyemi kuyuyamı yakın Kilise yolu üstündemi bu yılan bunun yakınında sergen kayalık varmı.. Eski kuru duvarıma gider . Burada güneşleniyor ise Deliği yakınındamı. Eski kaleye mi bakar. Sonra bu işaretin üstüne bir ip koy. Aynı onun gibi . O ipi ölç öyle baktığı yönde çıkan santme göre adımla ne var bak. Yılan bir şeyi koruma altına almış bunu bulmak gerek. Çevredeki bu yılan şekli yapan dereyi ve yolu ara.

Emre48

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Emre48 .Ekli dosyayı görüntüle 261661Ekli dosyayı görüntüle 261661

Sevgili kardeşim bende bu resmi inceledim ve bunun bir yılan motifi olduğu kanısındayım .Tabiki bu benim görüşüm. Diğer kardeşlerimizin fikirlerinede saygı duyarım. Şimdi Yılan bildiğiniz gibi yer altı ile ilgilidir . Yani bize yer altındakinden bahseder bu bir kapalı mağara bir in yığmalar yada mezarlar olabilir.
Yılan kilise mensubudur. Sen şimdi biraz bu işaretin çevresini anlatki konuyu ona göre yorumlayalım Bu işaretin yakınında ne var kilisemi değirmenmi Eski maşatlıkmı Çeşmeyemi kuyuyamı yakın Kilise yolu üstündemi bu yılan bunun yakınında sergen kayalık varmı.. Eski kuru duvarıma gider . Burada güneşleniyor ise Deliği yakınındamı. Eski kaleye mi bakar. Sonra bu işaretin üstüne bir ip koy. Aynı onun gibi . O ipi ölç öyle baktığı yönde çıkan santme göre adımla ne var bak. Yılan bir şeyi koruma altına almış bunu bulmak gerek. Çevredeki bu yılan şekli yapan dereyi ve yolu ara.
Abi güzel yorumunuz için teşekkür ederim, ben mugla fethiyede oturuyorum bu isaretin bulunduğu yerde merkeze yakın dağa doğru çıkarken manzarada. Kayanın yüzü doğuya bakıyor güney doğu tarafında 70 mt ilerisinde 2 dere birleşiyor. Bati tarafında kaya mezarlari ve yığma lar mecvut eski lidya filan çoğu yaşantının bulunduğu bir yer . Cubuk ile boşluk testi yaptım yilanin baktığı yönde oda gösteriyor 4 mt kadar uzunlamasına. Ve kuyruğu fotoğrafta tam net belli olmuyor ama gözle görünen de kuyruğunda kesik var ucu gözükmüyor ve kuyruk tarafının uç kısmı tunel gibi daralip toprağın altina gidiyor. Bu fotoğrafı 3.4 ay önce çektim aklıma gelmemişti paylaşmak, yoksa bayaga bi fotograf cekerdim]