• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yılan işareti

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_8293.jpg

IMG_8295.jpg

IMG_8296.jpg

IMG_8339.jpg

IMG_8325.jpg

IMG_8333.jpg

Bu yılan işareti sizce sonradan mı yapıldı yoksa eski zamanlarımı ait..

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Manzara ne güzel, sizce bir şey çıkar mı buralardan.

001.jpg

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
...Bu yılan işareti sizce sonradan mı yapıldı yoksa eski zamanlarımı ait..
sonradan da yapılsa eski zamanlara da ait olsa bu alanda çalışma yapılabilir kardeşim
ortadaki taşlar yerli değil ve dizilimleri ilgi çekici
sağ üst köşedeki taş yığma da insan eliyle yapılmış belli ki e yılan da orayı işaret ediyor
aslında bu alanın bir hikayesi vardır ve yaşlılar iyi biliyordur onları dinleyin ve başlangıcınız orası olsun
kolay gelsin

IMG_8295.jpg

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 214681.

Çekilen hata bakılırsa yeni gibi görünüyor.
Yinede bir araştırma fena olmaz yadasenden önce biriler görüp temizlediği için yeni görünüyor.
Önde iki kavis olmasaydı tüfek derdim kuyruk dipçiği benziyor yani üçgen yapılmış yılan tırmanıyor vaziyete ben olsaydım önce arkasına bakardım şu haliyle bir girişi temsil ediyor.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Son düzenleme:

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=20021]_Mithra_[/MENTION] ok işareti ile görünen yer kazılmış onun tam karşısı kazılmış sanırım bir sonuç elde edilememiş..

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@_Mithra_ ok işareti ile görünen yer kazılmış onun tam karşısı kazılmış sanırım bir sonuç elde edilememiş..
önemli değil, başkalarının çalışması bizi çokta ilgilendirmesin,
neye istinaden ne kadar çalışmışlar sonucu ne olmuş ancak veri olmalı bizim için
doğru yerde doğru yöntemle ve doğru ekipmanla çalışılırsa hedefe varılabilir
tabii kısmette varsa diyoruz, o olmazsa bulsan da alamazsın alsan da yiyemezsin
sen tespitini yap başlangıç olarak devamını getirmek sana kalmış
kolay gelsin

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstad sondan iki resim murç ile yapılan çizgi ve işretler yılan işaretinin arkasındaki kayalardan çekildi....

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Üstad sondan iki resim murç ile yapılan çizgi ve işretler yılan işaretinin arkasındaki kayalardan çekildi....
farketttim onları da yılanla beraber değerlendirdim sifre olayına girmek istemedim sonunda paronayak olma durumu var
:D
zaten eski dönem olsa bile roma falan değil en fazla 100 küsur yıllık ermeni ya da eşkıya işareti olur
aslında konuya güzel bir sunum yaparak giriş yapmak konu çözümü açısından çok önemli
çok uzaktan birkaç açıdan bu tepe fotoğraflansa
işaretlerin bulunduğu alan çok yönlü fotoğraflansa
alana dair eski hikayeler ve yaşlıların anlatımları ilk mesaja eklense
sonuç dah farklı gelen mesaj ve yorumlar daha doyurucu ve isabetli olur

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
farketttim onları da yılanla beraber değerlendirdim sifre olayına girmek istemedim sonunda paronayak olma durumu var
:D
zaten eski dönem olsa bile roma falan değil en fazla 100 küsur yıllık ermeni ya da eşkıya işareti olur
aslında konuya güzel bir sunum yaparak giriş yapmak konu çözümü açısından çok önemli
çok uzaktan birkaç açıdan bu tepe fotoğraflansa
Üstad resim çok çektim ama malum nedeni ile fazla vakit ayıramadım açıkçası..
işaretlerin bulunduğu alan çok yönlü fotoğraflansa
alana dair eski hikayeler ve yaşlıların anlatımları ilk mesaja eklense
sonuç dah farklı gelen mesaj ve yorumlar daha doyurucu ve isabetli olur

Yaman244

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sonradan da yapılsa eski zamanlara da ait olsa bu alanda çalışma yapılabilir kardeşim
ortadaki taşlar yerli değil ve dizilimleri ilgi çekici
sağ üst köşedeki taş yığma da insan eliyle yapılmış belli ki e yılan da orayı işaret ediyor
aslında bu alanın bir hikayesi vardır ve yaşlılar iyi biliyordur onları dinleyin ve başlangıcınız orası olsun
kolay gelsin

Ekli dosyayı görüntüle 214682
Muzur kardes mithra usta ne guzel degerlendirmis, oarayi cubk la tehit et degerli bosluk testinide yap gerisi sana kalmis es gecme , bazen nasip insanin ayagina dolanir , nedemek istedigimi umarim anlamisindir.

Son düzenleme:

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Munzur.......

​Bu yılanı daha önce görmüştüm ve başkaları tarafından konusu var idi. Ve bu yılanın daha büyüğü var idi aynı alanda . Yalnız böyle çevre resimleri ve detay yok idi.
Sevgili kardeşim bu yılanın önce kuyruk tarafında bir yığma varmı ona bak. Sonra karşısındaki yığmayı kontrol et. Bu arada bak bakalım bu çevrede bu yılanın şekline benzeyen kıvrımları yılana uyan bir dere veya patika yol . Bu işaretten belkide görünüyor . Eğer varsa bu işareti bir haritagibi o dere veya yola uydur. Bir şey daha söyleyeyim kardeşim dere var ise bu işaret değirmen yeride verir . Bilirsiniz değirmen var ise avlanacak farede var demektir fareli yeri yılanlar severler Değirmeni ziyarete gider yılanlar. Amma büyük yılanda daha güzel işaretler var. iki resim var biri senin biride senden önce bu konuyu açan tabi bu arada sen değilisen kişinin resmi bak bakalım aynı yılan
IMG_8293.jpgJURH7880(2).JPG

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18584]dardanos[/MENTION] Yılanın tam arkasında 30-40 metre ilerisinde yığma taş var resmi çektiğim pozisyona bakarsak dere tam arka tarafa düşüyor çok eski değirmen var evet ama derenin biraz daha aşağı kısmanda doğrudur...

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
sol daki ağacın arkasına bak . rast gelsin.

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@dardanos Yılanın tam arkasında 30-40 metre ilerisinde yığma taş var resmi çektiğim pozisyona bakarsak dere tam arka tarafa düşüyor çok eski değirmen var evet ama derenin biraz daha aşağı kısmanda doğrudur...
Sevgili kardeşim bak derenin kıvrımlarına değirmenin konumu uyarsa orayı kontrol et arkadaki yığmayıda kontrol et. Zaten şu işarete göre değirmen biraz aşağıda