yorum istiyorum

casrow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm abilerim amcalarım bu taş ne taşıdır tarlamı delik delişik ettiler. başkası bulacağına ben bulayım. zor durumdayız zaten. maddi olarak. fotografları atıyorum yorumlayın lütfen
Ekli dosyayı görüntüle 240122

Ekli dosyayı görüntüle 240123

Ekli dosyayı görüntüle 240124
Taş devrilmiş yagmurdan çukura düşmüş
Ekli dosyayı görüntüle 240125
arazinin fotolarını atıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 240126

Ekli dosyayı görüntüle 240127

Ekli dosyayı görüntüle 240128

Ekli dosyayı görüntüle 240129

Ekli dosyayı görüntüle 240130
2.jpg

Ekli dosyalar

• 1.1 MB Görüntüleme: 1,114
  • 538.1 KB Görüntüleme: 1,096

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=22195]casrow[/MENTION] acele etme değerli kardeşim kısmetinde varsa bir yere gitmez sende çalışmalarından vaz geçme koltuk taşın baktığı yöndeki tepede araştırmanı yap.. Bu iş sabır ister cihaz varsa elinde arazini yüzeysel aramadan geçir.. Ben size oda mezar tespit edip çalışmanızdan yanayım nede olsa sizin araziniz

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Koltuğun altından direkt giriş yapamazsın.
çubukla odayı bul ve genellikle tünel ile bağlanır. Tünel girişini bul. Çizdiğin düzlükte her şey. Karşıda tepede dağda bir şey yok.

casrow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Koltuğun altından direkt giriş yapamazsın.
çubukla odayı bul ve genellikle tünel ile bağlanır. Tünel girişini bul. Çizdiğin düzlükte her şey. Karşıda tepede dağda bir şey yok.
abi şu taş ok yönüne bakıyor dediğim yerde bişey yok diyorsun değil mi. çünkü mantıksız geliyor bana. orada bir kaya bir işaret hiçbir şey yok koltuğun arkası tepe baya yüksek dere yatagına girdin mi 4 Ya da 5 metre çukuda kalıyorsun belki daha fazla ki o dere yatağı her sene yagmurun getırdıgı toprakla doluyor artık sen hesapla umut dolu olmak istiyorum. karşı dağ gibi yerdeyse oradan bişey yapamam evler var. arazim dışında şikayet ederler

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Bir Çubukçu bulup tüneli bul. Ya da sitedeki çubuk konularına bak.
koltuk ile ilgili bir başlık açmış idim. Onu da okuyuver.
”Allah aşkı” diye konuya girmişsin. Onun aşkına sana yolu yordamı söyledim. Gerisi senin gayretine kalmış. [MENTION=22195]casrow[/MENTION]

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Cubuk kullanan birisini bul.
Mezar odasini bulsun.

casrow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH senden razı olsun keskin göz abi. ve diğer abilerimden de :)

casrow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
4 (1).jpg

abiler hangi alanda boşluk arayayim

R00T

Profesyonel
Moderatör
bu son fotoda yönleri ekler misin ?Coğrafi yönler kuzey -doğu-batı-güney oklarla belirtir misin ?

casrow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
4 (1).jpg

Taşın yönü güney'in birazcık batı tarafına bakıyor. taşın arka tarafı Kuzey oluyor Ön tarafı güney OLUYOR Oklarda gösterdiğim gibi

R00T

Profesyonel
Moderatör
4 (1).jpg
Bir zamanlar bir kilise karakola çevrilmişti yani yok olmuş ama mazeni kalirifer kazan dairesi yapılmıştı
300-500 metre uzağında bir kaç saplı arabadan büyük kaya vardı .Aynı bu kayaların planı benzeri.
Yönler uyuyor.Sanırım köy bu mevkiye kurulmuş.Ermeni kilisesi.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu işlemiştik diye hatırlıyorum
detaylıca yorum da yazmıştım sanırım

casrow

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 240164
Bir zamanlar bir kilise karakola çevrilmişti yani yok olmuş ama mazeni kalirifer kazan dairesi yapılmıştı
300-500 metre uzağında bir kaç saplı arabadan büyük kaya vardı .Aynı bu kayaların planı benzeri.
Yönler uyuyor.Sanırım köy bu mevkiye kurulmuş.Ermeni kilisesi.
üstad o tarafta hiçbir kalıntı yok urartu yerleşmelerinin olduğu bir ilçedeyim doğu anadoluda. o tepe bir tane bile kaya yok ve çok dik. fotoda küçül göründüğüne bakma

R00T

Profesyonel
Moderatör
Normalde bu arazilerde yerli kaya olmaması gerek .Kayalık alan değil.Taşıma gelmemiş mi bu kayalar işaret kayaların.Var mı bu kayalara yakın değişik kaya yığıntıları yada teklemeleri.Beni doğruluyorsun şimdi .Urartu bölgesi demek Ermeni yerleşimine açık mekan bölge demek.Eee ermeni kilisesi demek temeli dahi kalmamış olmak demek.Kalıntı bulamaman gayet doğaldır.Bırakılmaz.Ahıra eve heryere taşları pay edilip kullanılır.Ha bu arada yazmayı unutmuştum.Buralarda mabed ibadethane hariç ayrıca mezar işleri bir kaçda olsa kıymetli mevki var.Koltuk oyma ve işaretlerden anlaşılan bu.