• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yorum yapabilen aranıyor

Fatihc

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
63CF3445-2E55-4A41-9861-F10DD7A20103.jpg

Fatihc

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğrafa bakarken sağa doğru telefonunuzu çevirin üçgen ve üçgenin uç kısmı oyuk alt tarafı uzun arka tarafına uzun olarak çizilmiş yorum yapabilen varmı

nathandrake

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam hoşgeldin de sen ne duymak istiyorsun ki burdan buna ne yorum yapabilirler ustalar sence.Bakalım bende merak ettim

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Telefonuma tam 4 tur attırdım öyle bariz bi üçgen göremedim... üçgene benzer belli belirsiz bi çizim var size tavsiyem elinize bi tel fırça alın orayı güzelce temizleyin sonra etrafıda çekin bu konu altında paylaşın...

Son düzenleme:

maki

Member
Kayıtlı Kullanıcı
doğal bir kaya gibi geldi bana güneşin ışıkları kayanın üçgen dediğin yere vurmasıyla oluşmuş bir ışık oyunu gibi geldi bana tabi diğer ustalarında yorumlarını görmek gerek allaha emanet

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Mıntıka değiştir

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bir düz kaya yüzeyinde işaret olduğunu söylediler. Gittik ben işarete benzetemedim. Bana sadece akşam güneş batmaya yakın görünüyor dediler. Dört saat bekledim. Ve güneş batmaya yakın bir geyik resmi belirdi. Arşive baktım fotoyu bulamadım.
Sizin fotonuzda bir şlem var. Ve benim tecrübe ettiğim şekle benziyor. Bu üçgen değil ama ustanın dediği gibi ıslatarak ve güneşi belli bir açıdan aldığı ikindi sonrası ayrıca biraz uzaktan resimlerseniz ummadığınız bir işaretle karşılaşabilirsiniz. Bir profösörün ifadesidir. Anadolu da sadece günün belli saatlerinde görülebilen 100 lerce figür kayalara işlenmiştir.

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hayırdır Muş’a mı uğradın ?
aynından Muş’ta var idi. Varto civarlarında.
sağolsunlar laf dinlemezler kırdılar.
Asıl sanat eseri budur :)

Bir düz kaya yüzeyinde işaret olduğunu söylediler. Gittik ben işarete benzetemedim. Bana sadece akşam güneş batmaya yakın görünüyor dediler. Dört saat bekledim. Ve güneş batmaya yakın bir geyik resmi belirdi. Arşive baktım fotoyu bulamadım.
Sizin fotonuzda bir şlem var. Ve benim tecrübe ettiğim şekle benziyor. Bu üçgen değil ama ustanın dediği gibi ıslatarak ve güneşi belli bir açıdan aldığı ikindi sonrası ayrıca biraz uzaktan resimlerseniz ummadığınız bir işaretle karşılaşabilirsiniz. Bir profösörün ifadesidir. Anadolu da sadece günün belli saatlerinde görülebilen 100 lerce figür kayalara işlenmiştir.

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşaretlerde çok önemli bir detay olan güneş ve gölge unsuru Hakkında sizlere kendi edindiğim tecrübeleri aktaracağım.
Günün belirli saatlerinde ortaya çıkan işaretler aslında bir tesadüf değildir. bilinçli yapılmış akıl dolu bir ustalıktır.
Kayada hiç bir işaret görünmez iken,aynı kayada günün farklı saatlerinde bariz belirgin işaretler ortaya çıkıyor.bunun sebebi güneşin açısı ve gölgenin sebeb olduğu bir olaydır.

Heleki bazı işaretler, bırakın gün içerisinde görünmeyi,yalnızca yılın belirli günlerinde ortaya çıkıyor. elbet bunlar çok önem arz eden yerler içindir. bu sistemi genellikle eşkiyalar kullanmıştır fakat medeniyetlerde de görülmüş duyulmuştur.

Araziye yer keşfetmeye,işaret aramaya öğleden önce gitmemizde fayda vardır. bazı yerler vardırki (genelde mahzenler) işaretler öğleden önce girişi gösterdiği gibi,öğleden sonra ise farklı bir yönü işaret eder.yani sahte işaret rolü üstlenir!
Siz siz olun arazide gördüğünüz işaretleri sakın kırmayın. kırdığınız işarete ilerleyen zamanlarda çok ihtiyaç duyabilirsiniz. çoğu işaretler kendilerinde gizlenmiş küçük detaylar barındırır.bu yüzden aynı işareti hem farklı saatlerde hemde ıslatarak resimlemeliyiz.

Alıntıdır. Bilgi ve tecrübe olsun.

Marco

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşaretlerde çok önemli bir detay olan güneş ve gölge unsuru Hakkında sizlere kendi edindiğim tecrübeleri aktaracağım.
Günün belirli saatlerinde ortaya çıkan işaretler aslında bir tesadüf değildir. bilinçli yapılmış akıl dolu bir ustalıktır.
Kayada hiç bir işaret görünmez iken,aynı kayada günün farklı saatlerinde bariz belirgin işaretler ortaya çıkıyor.bunun sebebi güneşin açısı ve gölgenin sebeb olduğu bir olaydır.

Heleki bazı işaretler, bırakın gün içerisinde görünmeyi,yalnızca yılın belirli günlerinde ortaya çıkıyor. elbet bunlar çok önem arz eden yerler içindir. bu sistemi genellikle eşkiyalar kullanmıştır fakat medeniyetlerde de görülmüş duyulmuştur.

Araziye yer keşfetmeye,işaret aramaya öğleden önce gitmemizde fayda vardır. bazı yerler vardırki (genelde mahzenler) işaretler öğleden önce girişi gösterdiği gibi,öğleden sonra ise farklı bir yönü işaret eder.yani sahte işaret rolü üstlenir!
Siz siz olun arazide gördüğünüz işaretleri sakın kırmayın. kırdığınız işarete ilerleyen zamanlarda çok ihtiyaç duyabilirsiniz. çoğu işaretler kendilerinde gizlenmiş küçük detaylar barındırır.bu yüzden aynı işareti hem farklı saatlerde hemde ıslatarak resimlemeliyiz.

Alıntıdır. Bilgi ve tecrübe olsun.
Güzel konuya deginmissin ustam, eline sağlık.

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18742]Keskingöz[/MENTION] ustam senede bir kez muş a giderim. Bulanıkta bir hafta kalırım. Bir ay sonra kısmetse ziyaret edeceğim. Güzel yerler. Ama bu gölgelendirme tekniğini Kayseri de gördüm.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
kayda değer bişey göremedim

deli firat

DOĞACI
Moderatör
D

İşaretlediğim yerleri ıslatıp tekrar fotola ayrıca kayanın tamamını göreçek şekilde fotola çevreyide ekle beyaz yuvarlak içine aldığım yeri tıkla bakalım selametle D11BBDEB-8D34-41ED-84D6-82ECF8DA6D38.jpg